Кога един батко става чичко?

  • 1 271
  • 25
  •   1
Отговори
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 079
Темата ми е аналогична с тази за лелката.И понеже там подхвърлих въпросът,но бе подминат направо си питам с отделна тема.Вие сте ...
ПП-ММ е на 44 и още минава за батко,та освен възраст очаквам да изредите други неща...
ПП 2-като малка 40+ хората ми се струваха баби и дядовци,сега даже 60+ ми младеят(самата аз съм почти на 40).

# 1
  • Мнения: 1 260
Аз не разбрах въпроса. Кога човек става чичко или кога започва да изглежда като чичко? Защото 60 годишните са баби и дядовци за 10 годишните, за 30 годишните са чичовци и лелки, а за 45 - батковци и какички.

На 38 се смятам за чичко на децата под 20г. Няма как да се водя батко на някой 10 годишен, защото ние сме 4 поколения един от друг (за мен едно поколение е продължителност 7г, всеки различно го приема)

# 2
  • Наблизо
  • Мнения: 6 223
За мен към 40тте,освен ако не е роднина.Чичовците на моето дете са по-малки от нас и пак са си чичо.
Иначе чичко хипотетично.Използвам “човека” или “мъжа” когато говоря за трето лице,което не познавам.Или професията му,ако е възможно.

# 3
  • Мнения: 20 155
Батко / чичко?
Някои се очичват още на 25, други са си достолепни господа и на 40, 50, 60.
Батко за мъж на 40 да казвам, както и да изглежда – чудесно, перфектно, младолик, ми е непривично да казвам, звучи някакво махленско.

# 4
  • Мнения: 188
За моето дете леля и чичо са неговите леля и чичо. Батковци са неговите братовчеди. На познати възрастни (родители на негови приятелчета) казва по име. Както и техните деца на мен. Имам случка с леля ХХХ, която после ми стана колежка и затова предпочитам по име. Иначе непознати - мъжа/жената. Мога да използвам "баткото" за по-голямо дете, с което се е заиграло. Те се кефят.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Няма как да сме каки и батковци, ако ни дели едно поколение време. Което са едни 20 години. Няма как да съм кака на 42, за дете на 5г. Чиста леля съм си, колкото и да не го приемат някои. Децата на съседите и приятели ме наричат по име, моите деца наричат приятелите ми също по име, не се ляльосваме. Но и някой да каже на мъжа ми чичо, а на мен лельо, хич не ми е драма. Остаряването е превилегия отнета на мнозина.

# 6
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 689
Плешив мъж, с нездрав вид, шкембенце, анцунг, диагонална чантичка и без зъби  = Чичко, пък ако ще и на 21 години да е.

Поддържан мъж, в нормални дрехи и обувки, съобразени със сезон/повод/обстановка, Без диагоналка, със зъби, може и с бръсната глава (ако случайно рано му е опадала косата), може и с коса до кръста +- брада =
Просто "Мъж" - предполагам, че м/у 20 и 50 все влизат....

10-15 годишен младеж, в приличен вид = батко (на децата ми).

На мен батковци вече не ми се привиждат. На 33 съм Grinning

Така някак ми се подреждат Joy

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Изключително много ме дразни в някои теми като започнат да пишат за моето момче, то драми и чудо. Ще кажеш , че е за някое детенце на 10 г, а то за дърт пръч на 30 😂 Момче вече не е и малкият ми син на 16 , а младеж. Явно някой от момченца прескачат другите фази на развитие и директно стават дядовци.

# 8
  • Мнения: 1 260
Изключително много ме дразни в някои теми като започнат да пишат за моето момче, то драми и чудо. Ще кажеш , че е за някое детенце на 10 г, а то за дърт пръч на 30 😂 Момче вече не е и малкият ми син на 16 , а младеж. Явно някой от момченца прескачат другите фази на развитие и директно стават дядовци.

По темата, малко офтопик. Имам колежка с 4 деца, всеки път бърза да си тръгне, не се спира дори да поздрави, а ако го направи казва БЕБЕТАТА МИ МЕ ЧАКАТ. Бебетата са между 16 и 24 г.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Ужас, ако нарека синовете ми бебета, ще ме убият с поглед 😂

# 10
  • Мнения: 1 197
Плешив мъж, с нездрав вид, шкембенце, анцунг, диагонална чантичка и без зъби  = Чичко, пък ако ще и на 21 години да е.

Поддържан мъж, в нормални дрехи и обувки, съобразени със сезон/повод/обстановка, Без диагоналка, със зъби, може и с бръсната глава (ако случайно рано му е опадала косата), може и с коса до кръста +- брада =
Просто "Мъж" - предполагам, че м/у 20 и 50 все влизат....

10-15 годишен младеж, в приличен вид = батко (на децата ми).

На мен батковци вече не ми се привиждат. На 33 съм Grinning

Така някак ми се подреждат Joy

Предполагам, че мъж с издути джобове, е по-красива гледка? Интересно ми е, ако носи нещо малко, но непобиращо се в джобовете, все с раница или куфарче трябва да бъде. Моят мъж не носи диагоналка, защото не му се налага. Не мога да разбера желанието за натрапване в това кой мъж каква чанта носил. Струва ми се сексистко и високомерно. Абсолютно съм сигурна, че мога да намеря предостатъчно простотии в облеклото на критикуващите.

По темата - баткото може да е и чичо и дядо, зависи на кого.

# 11
  • Мнения: 1 796
Всичко е въпрос на гледна точка.
Много добре си спомням, че като бях на 6, т.е. първи клас, тези, дето бяха 8-ми клас, значи 15-16-годишни, ми се виждаха лели и чичковци Grinning , което сега ми е много смешно. Но на 6 гледната точка е една, на 40+ съвсем друга.
Сега се водя по децата - още щом проговорят и вече знаят коя кака, коя лелка, кой батко и кой чичко. За баби и дядовци пък хептен Grinning
Пример като бяха по на 3 - виждат 6-7 годишно дете и му казват батко/кака, зависи от случая; виждат 20-годишен младеж/девойка - и пак го наричат батко/кака, нищо че имат разлика 1 поколение.
Просто виждат кога един човек е млад и кога не е.
В повечето случаи 30-годишните наричат "тази леля" или "този чичо".
Оттам-нататък "социалната куртоазия" им я насаждаме ние като почнем с "дамата" и "господина"...

# 12
  • Мнения: 41 589
Темата ми е аналогична с тази за лелката.И понеже там подхвърлих въпросът,но бе подминат направо си питам с отделна тема.Вие сте ...
ПП-ММ е на 44 и още минава за батко,та освен възраст очаквам да изредите други неща...
ПП 2-като малка 40+ хората ми се струваха баби и дядовци,сега даже 60+ ми младеят(самата аз съм почти на 40).

Батко, ама за кого? За племенниците си на под 25 сигурно, ама за някой пъпчив тийн  си е чичка.

# 13
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 689
Плешив мъж, с нездрав вид, шкембенце, анцунг, диагонална чантичка и без зъби  = Чичко, пък ако ще и на 21 години да е.

Поддържан мъж, в нормални дрехи и обувки, съобразени със сезон/повод/обстановка, Без диагоналка, със зъби, може и с бръсната глава (ако случайно рано му е опадала косата), може и с коса до кръста +- брада =
Просто "Мъж" - предполагам, че м/у 20 и 50 все влизат....

10-15 годишен младеж, в приличен вид = батко (на децата ми).

На мен батковци вече не ми се привиждат. На 33 съм Grinning

Така някак ми се подреждат Joy

Предполагам, че мъж с издути джобове, е по-красива гледка? Интересно ми е, ако носи нещо малко, но непобиращо се в джобовете, все с раница или куфарче трябва да бъде. Моят мъж не носи диагоналка, защото не му се налага. Не мога да разбера желанието за натрапване в това кой мъж каква чанта носил. Струва ми се сексистко и високомерно. Абсолютно съм сигурна, че мога да намеря предостатъчно простотии в облеклото на критикуващите.

По темата - баткото може да е и чичо и дядо, зависи на кого.

Не знам как Ви подразних. Извинете.

Диагонална чанта не харесвам на никого.
Мое мнение. Смятам - имам право?!

Като го споменахте - да, и издути джобове не харесвам... Но раница почти 100% е добър вариант - за мен, лично.

Hands V

# 14
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 507
Когато от Брад Пит се превърне в Дани ДеВито.

Общи условия

Активация на акаунт