Домът на Дракона (House of the Dragon), част от филмовата вселена на GoT - 43

  • 20 472
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 36 089
за мен е лунен чай
когато го даде на даяна и после, когато хелена попита, за мен чувствата на алисънт бяха някакво съжаление към прислужницата, силен яд към сина и много жал към единствената мила и крехка дъщеря, за която е ясно, че е трябвало да бъде съпруга на егон - иска или не
караницата след лъскането на кулата за мен също не е точно било 'щото е неприлично или нещо подобно, а защото алисънт е била в уреден и нещастен брак и вижда същото за дъщеря си - още по-гадно е, когато децата ти се нараняват едно друго
няма нужда да я трови, ако не зачене от бъдещия крал - изнасилванията са били просто неизбежна част от живота, не особена житейска драма - след второто или третото прислужниците са претръпвали - на тази й е било първото и вероятно е била девствена, а загубата на девствеността чисто психически вероятно е била по-страшна от самото изнасилване
не смятам, че алисънт е жестока вещица - при други условия щеше да бъде нежна и любяща съпруга - колелото на властта и очакването на битката за короната я размаза и мобилизира едновременно

коронис, чудесна теория, браво!

# 721
  • Мнения: 7 244
Аз също останах с впечатление, че Алисънт даде лунен чай на прислужницата.

Скрит текст:
Убеден съм, че си беше просто противозачатъчен чай. Отрова хем е по-трудно да осигури, хем няма смисъл.

Даде й някакви пари и я изпъди от двореца. Слугинята не е никаква заплаха. После може да обикаля по кръчми и да говори каквото си иска, никой няма да й повярва, а и да й повярва ще му е все тая. Сефте. Половината курветини в столицата твърдят, че са спали с еди кой си крал или принц, че да се рекламират и вдигнат оборотите.

Потенциална заплаха би било само ако роди и дори тогава ще е много слаба. Няма дете – няма проблем. Ако ще целият град да й повярва и симпатизира, то какво? Какъв е скандалът, че второродното кралско дете насилило някаква девойка ли? Това изобщо не е повод за притеснение за сигурността на кралството, че кралицата да тръгне да я трови. Предишният второден кралски син насилваше и разчленяваше когото свари по улиците в почивките между масовите си оргии в бардаците и никой не се притесняваше за репутации и бунтове от това.
С всичко съм съгласна. Само да уточня, че насилникът беше първородния син.

Diavolo, прислужницата я нямаше и Хелена я търсеше, защото вече беше напуснала двора по заповед на кралицата. А Алисънт я прегърна от съжаление, че трябва да е омъжена за Егон.

Точно така видях събитията и аз.

# 722
  • Мнения: 1 901
И според мен е лунен чай. Ами естествено, че няма да остане в двореца и отново да е около Егон. Rolling Eyes Затова я няма. С парите е офейкала. Да не би да е първата такава за принца. Заплаха е само ако роди дете, и Визерис и Деймън бяха коментирали в преден епизод че са хойкали в младините си по бордеите. Това да си хойкаш и да имаш любовница и да си принц/крал е нормално. Копелетата обаче са заплаха.

# 723
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Синовете на Алисън не ми допадат още от предния епизод, но в този поне Егон ми стана по-човешки симпатичен в сцената, в която обясняваше на майка си, че цял живот прави каквото тя поиска от него.
Съгласна съм с теб. И на мен тази сцена ми направи впечатление, но покрай другите силни моменти, я бях избутала настрани. На Егон изобщо не му е до трона, според мен има някаква депресия от разминаването между очакванията на майка му и неговите желания. Човекът трябва да си избива комплексите по някакъв начин и за съжаление това не води до нищо добро. Не го оправдавам за стореното в никакъв случай.
В последните епизоди не ни показаха бащини моменти между децата на Алисънт и Висерис, но в началото нали заради Егон ходиха на лов. Висерис ги е обичал и тях, но може би умишлено нищо не даваха, за да е ясно, че Ренира е най-любимото му дете, защото е от любовта на живота му - Ема.

# 724
  • Мнения: 31 358
И за мен е лунен чай. И за момент не съм си помисляла, че е искала да я отрови. Или съм наивна или така ми се иска.

# 725
  • София
  • Мнения: 27 337
Хареса ми теорията на Коронис, прочетох, защото написа, че не е важен спойлер и си е тълкуване също така от книгите и видяното в епизода...
Мхм, ще вземете да ми промените мнението, ама така бе изиграно, че си беше като за истинско сбогуване... Не знам, ако не я покажат никога повече винаги ще има съмнения, тези неща много ме ядосват понякога, макар и да са често срещан сценаристки и режисьорски трик/похват.

# 726
  • Мнения: 928
Абе наистина няма логика чак да я трови, но имаше един прекален драматизъм в сцената, който докара тия съмнения.

# 727
  • Мнения: 18 427
Аз пък съм сигурна, че чая си беше лунен и Алисънт изобщо не е тровила прислужницата. Най-малкото, нямаше да й даде пари.
Аз съм склонна да повярвам че е отровила прислужницата въпреки, че и даде пари. Но пък чая беше приготвен от друга някаква прислужница.. Ако Алисънт се занимаваше с отровителство, би трябвало да е по-предпазлива. Тези неща се разчуват.

То и Станис е дал лордска титла на Давос, пък му е отрязал пръстите на ръката. При това като ти дадат парите ставаш по-доверчив и не внимаваш. А парите не бяха чак толкоз много. С тези пари би могла да изкара  година в хановете, но само ако е на икономии. Като имаме предвид че простолюдието не знае как да пести пари реално те са дори за по-малко време.

П.С. И като офейка да речем в Тирош и и кажат - ние ще ти дадем два пъти повече пари за да разпростаняваш слухове какъв извратеняк е принца какво правим? Санса издрънка всичко на Марджери и резултата бе, че за да не отменят сватбата трябваше да убият Джоф. Смятате ли, че Алисънт би приела такова развтие. Не се ли сещате, че ако цял Весетерос заговори, че Егон е изрод може да поставим въпроса дали е син на Визерис и дали тя не е спала с друг? (още докато бе жив Робърт под път и над път обсъждаха, че Джофри не прилича никак на него като поведение)

В книгите има съмнения дали Алисънт не е отровила съпруга си. Какъв е проблемът да отрови една прислужница? Всъщност мисля, че сцената е вкарана съвсем умишлено - искат да ни я покажат отровителка, но пък да не я намразим съвсем, ако отрови Визерис. А съжалението което изпита  -за мен престорено - към прислужницата ме убеди че я трови. В единия момент й говори с жалостив глас, че й вярва - в следващия, че другите няма да й повярвят. Суперлицемерно.

Последна редакция: вт, 11 окт 2022, 17:07 от Лорд Сняг

# 728
  • Мнения: 15 410
Аз първо не видях никаква драма в това, че пияния и залян Егон е посегнал на слугинчето. По скоро бих се учудила, ако не и беше посегнал. Като гледам времената в които живеят, разврата, разгула, жестокостта и зверствата, едно изнасилване на никому неизвестно слугинче е капка в морето. И тя вероятно не е първата му "изневяра", а поредната. Просто с тази го хванаха. Но после сериозността с която подходиха ме изненада много. Тия тъпотии не вярвам да не са можели да ги потулват. Обаче като гледам как си решават проблемите по сталиновски: има човек, има проблем, няма човек, няма проблем, по скоро клоня към "няма Даяна, няма проблем".
И толкоз зор за един лунен чай. Ами казва и сядай тука, пий тоз чай, дръж тез пари и марш от очите ми. Ама не тъй, ами ау, у, ти на мен каза, значи и на други, знаеш ли как се постъпва с такива жени като теб, но спокойно, вземи тая кесия с жълтици, а чакай, я изпий и тая отвара да сме сигурни. И да питам тоя лунен чай не се ли прави само от майстерите. Всеки ли му знае тайната рецепта или само посветени. Щот, ако е така и само майстер може да свари лунната отвара, ясна ще е работата, щот чини ми се тая отвара не беше като оная отвара. Не случайно наблегнаха на цвета и вида и. И не я донесе майстер, а прислужница.
Брех, гледай сега как се закрастих с глупости, цял епизод пълен с интриги, взаимоотношения, емоции, мен мира не ми дава със слугинчето какво стана. Може би защото от това зависи изграждането и развитието на образа на Алисант. И ми е интересно.

Последна редакция: вт, 11 окт 2022, 17:13 от Джаста Праста

# 729
  • Мнения: 36 089
джасте, това е откровена заплаха - по-сериозна и сигурна защита от парите в кесията

Цитат
Ами казва и сядай тука, пий тоз чай, дръж тез пари и марш от очите ми. Ама не тъй, ами ау, у, ти на мен каза, значи и на други, знаеш ли как се постъпва с такива жени като теб, но спокойно, вземи тая кесия с жълтици, а чакай, я изпий и тая отвара да сме сигурни.

# 730
  • София
  • Мнения: 9 133
Твърде много драматизъм имаше в сцената с прислужницата, а и придружен с реплики в стил, че трябва да се подсигури, че прислужницата няма да проговори. За мен и двете неща сочат към убийство.
А защо периодично се твърди, че на Алисън и личи, че полудява? Аз досега по нищо не съдя, че полудява. Съвсем хладнокръвно си разсъждава.

# 731
  • Мнения: 210
Няма лудост в Алисънт.

# 732
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 268
Аз имам две теории относно случката с чая.
1. Даде и отрова, защото ако беше само лунен чай прекалено много наблегнаха
на сцената, парите които и  дава уж да я успокои, че всичко е наред и накрая - пий
докрай чая пред мен. Така си мислеше, че проявява милосърдие и все пак края на бедното момиче
няма да е напълно безмислен ако с парите помогне семейството си.
С прегръдката за мен Алисънт един вид и се извиняваше първо
заради постъпката на сина си и второ заради това, което ще направи. Да не забравяме
и разговора и с Даяна. Уж не си казала на никой, а ето трима души вече знаем.
Алисънт се опитва да отстранява всички малки или по-големи петна от името на Егон,
естествено е да има и други, но специално създателите наблегнаха така на тази случка,
за да ни покажат новата Алисънт и отношенията и с първородното чедо. Стана и кофти и мъчно
за дъщеря и, защото явно слугинята на всичкото отгоре е и бавачка на децата на Хелена и Егон.
Интересно би било, ако Алисънт си мисли, че и дава отрова, а реално слугинята работеща за Мизария
да е дала друг чай и девойчето да са го покрили някъде, където после да могат да го използват
срещу нея и сина и. Трупат всякакви компромати срещу тях и чакат удобен момент да ги продадат
на правилните хора.
2. Даде и лунен чай, за да пресече възможността да се появи отнякъде незаконен наследник на сина и.
Ще е смешно да е фалшив лунен чай и слугинята да е наистина забременяла от синчето.
До какво ще доведе това, според мен до нищо освен пак да видим Алисънт и
лудостта и жестокостта и до какви граници е достигнала, ако се опита да отрепе едно незаконно внуче.

# 733
  • Мнения: 858
То с такива деца като на Алисън ще луднеш не ами….
Аз не разбрах, какъв и е проблема, че синчето и спи с прислугата?
Забранено ли е?
В книгите не пише ли , че Таргите имат копелета?

# 734
  • Мнения: 1 901
А Мисария каква връзка имаше с прислужницата на Алисент?по време на Тази част нещо  не гледах и не разбрах каква беше ситуацията там? Ренира има копелета , Алисънт няма как да остави сина и уж престолонаследника в нейните очи също да има. Освен това сега нали е супер религиозна.
То с такива деца като на Алисън ще луднеш не ами….
Аз не разбрах, какъв и е проблема, че синчето и спи с прислугата?
Забранено ли е?
В книгите не пише ли , че Таргите имат копелета?

Общи условия

Активация на акаунт