Тема за бързи въпроси и отговори ~ Всичко за нашите деца ~ Училищен блиц ~ Тема №6

  • 45 009
  • 625
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 11 979
Ако дете завърши професионална гимназия - търговска, според вас ще има ли проблем да запише право в университет в България?
Не.

# 616
  • Мнения: 1 632
Ако дете завърши професионална гимназия - търговска, според вас ще има ли проблем да запише право в университет в България?

И защо да има проблем?

Ами помня се дискутираше, че на професионалните гимназии после не им стигат кредити, по определени предмети, защото последните години учат предимно специалните си предмети. Имаше проблеми с някои университети в чужбина, но не съм следила напоследък какво се случва и има ли подобни проблеми в БГ.

# 617
  • Мнения: 3 467
Като завърши и втората степен на гимназията, т.е. 11 и 12ти клас, положи държавни зрелостни изпити и получи диплома за завършено средно образование, има право да кандидатства във всяко вуз. Ако учи до 10 клас и получи свидетелство за средно образование, няма право на вуз.

# 618
  • Мнения: 10 630
Ами помня се дискутираше, че на професионалните гимназии после не им стигат кредити, по определени предмети, защото последните години учат предимно специалните си предмети. Имаше проблеми с някои университети в чужбина, но не съм следила напоследък какво се случва и има ли подобни проблеми в БГ.
Няма никакъв проблем да запише каквото иска. Всички вузове имат изпити по балообразуващите предмети.
Това с тия профили 11 и 12 клас е точно ала бала, може би за точно конкретни университети в чужбина.
В България има повече места във вузовете, отколкото завършващи ученици. Може да учи всичко.

# 619
  • Мнения: 29 871
За България няма проблем.

# 620
  • Мнения: 19 339
Не знам тук подходящо ли е да питам как става преместване в друга гимназия? Кога излизат свободните места и как класират желаещите? Балът от нвотата ли се гледа, или някакъв текущ успех?
Да препоръчате прилични училища втори-трети ешалон в София?

# 621
  • Мнения: 10 630
Не знам тук подходящо ли е да питам как става преместване в друга гимназия? Кога излизат свободните места и как класират желаещите? Балът от нвотата ли се гледа, или някакъв текущ успех?
Да препоръчате прилични училища втори-трети ешалон в София?
https://ruo-sofia-grad.com/%d0%b8%d0%b7%d0%bf%d0%b8%d1%82%d0%b8- … 0%b8%d1%86%d0%b8/

# 622
  • София
  • Мнения: 6 205
Да препоръчате прилични училища втори-трети ешалон в София?

https://m.bg-mamma.com/?topic=1644169

# 623
  • Мнения: 19 339
Благодаря! Аз тази тема я знам, но не мога да отделя време да я чета. Надявах се някой да изброи 5-6 училища, за да препредам инфото.
119, 105 знам, че се водят добри. Други подобни търся.

# 624
  • София
  • Мнения: 6 205
134, 127, 7, 125. Примерно. Те ми бяха в обсега на желанията и възможностите миналата година.

# 625
  • Мнения: 19 339
Супер! Много благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт