Бащата на детето ми не ми дава подпис за напускане от страната

  • 5 417
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 732
Здравейте,
Имам дете на 7 месеца , от 4 месеца сме разделени с бащата заради неговите ходения по други жени. Завела съм дело за родителски права и издръжка. В отговор той не претендира за родителски права, но бил готов да плаща само 200 лева издръжка, а аз исках 250лева. Имам друг мъж в живота си който е в чужбина. Бащата отказва да ми даде подпис за напускане на страната каза че ако искам да ходя някъде да му оставя детето и да ходя където искам. Детето щяло да седи и живее в България, а аз като цяло не искам да оставам в България дори и да не е заради този нов мъж в живота ми. Скоро ще заведа дело заради ударите които получих след като му казах че ще се разделим. Не го бях направила до сега с надеждата че ще получа подписа който искам, но уви... Имам вариант да заведа дело и заради това че не ми дава подпис. До преди седмица не спираха никой да вижда детето на камера (защото са в другия край на България) но вече ограничих и това им виждане, казах който иска да види детето да звъни от на баща му телефона. В същото време съм изнервена и демотивирана  не виждам нормален вариант да си продължа живота. А и дори да заведа това дело че не ми дава да напускам страната съдът не може да го определи като завинаги а за определен период от време което пак не ме устройва особено много. Моля ви дайте мнение или съвети които биха ми помогнали в тази ситуация. Наистина съм много напрегната и изнервена при което се отразява и на детето съответно.
Със 7 месечно бебе имаш и гадже в чужбина?!
Прав е бащата. Къде ще водиш бебето, кой знае къде ще се залюбиш и хептен отиде...
И в тази тема да питам. Защо ги раждате тези деца, като други неща ви влекат...
Питам аз и отговор не чакам.

# 16
  • Мнения: 5 239
Защо, който има деца е заклеймен и няма право на щастие с партньор ли?

# 17
  • Мнения: 8
Уау не знаех че след като имам дете не трябва да имам друг мъж в живота си и да нямам право да се чувствам жена. Бащата не го е грижа за детето и си ходи по жени докато има дете на 1месец. След като чета коментарите ви оставам с впечатление че аз съм виновна че съм го зарязала и аз дама съм се набила. Трябва да стоя с него и да му търпя прищевките ли? Ами не няма да стане няма да търпя такова отношение и съм в пълното си право да търся щастието.

# 18
  • INFJ
  • Мнения: 9 322
Какъвто и да е бащата, виждаш, че няма как да го изтриеш толкова лесно и да продължиш напред към нови любови и хоризонти. Явно ще трябва да го решите това в съда.
Но пак ти казвам, ако бях аз, и аз нямаше да съм съгласна детето ми да обикаля света с гаджетата на майка си, които най-вероятно познава отскоро.

# 19
  • SF
  • Мнения: 21 093
Уау не знаех че след като имам дете не трябва да имам друг мъж в живота си и да нямам право да се чувствам жена. Бащата не го е грижа за детето и си ходи по жени докато има дете на 1месец. След като чета коментарите ви оставам с впечатление че аз съм виновна че съм го зарязала и аз дама съм се набила. Трябва да стоя с него и да му търпя прищевките ли? Ами не няма да стане няма да търпя такова отношение и съм в пълното си право да търся щастието.

Имаш всички права, които и ние имаме - да пътуваш, да се влюбваш, да се радваш на живота... Просто при някои от нас тези права се упражняват по-безпроблемно, защото нямат с какво да се съобразяват.
Тук упреците към тебе не са, че си се разделила с някого, с когото очевидно не сте един за друг, а че толкова бързо след това си срещнала друтия.
За да срещнеш и да харесаш някого, е достатъчен и един час. Но за да правиш планове да живееш с него, може би се очаква да мине повече време от 4 месеца.
Това е, когато си зрял човек и имаш дете от друг. Ако детето ви беше общо, е въпрос на седмица за купувае на билет и събиране на багажа в куфари.
На тийнейджърите им е още по-лесно, защото на тях морето им е до колене. Всяка любов е най-истинската и най-силната. И последната, и завинаги...

# 20
  • София
  • Мнения: 4 283
Хора, ако иска и след 2 дни да се влюби, нейно право е.
Просто, обаче след като има дете, трябва да се съобрази, че то има баща и тя няма как да се помъкне с него из чужбината. Затова предложих възлюбеният да дойде и да се женят, ако искат. Или тя да остави детето на баща му и да ходи в чужбината (което не е препоръчително, защото няма щастливо дете без майка).
Тъй че, авторке, или кажи на възлюбения, че детето ти е на 1во място и ако иска да сте заедно трябва да дойде при вас, или забрави за това влюбване и следващия път по-разумно. Или, както казах, зарежи си детенцето, объркай му живота и ходи при любовта.

# 21
  • SF
  • Мнения: 21 093
Те имат крехка връзка. Това не е някаква доказана устойчива любов, заради която да са готови на всичко. Ако каже на новия си приятел, че има други приоритети, ако му го изтъква, той може и да "омекне" по отношение на чувствата и намеренията си. Винаги е риск, особено ако нямаш деца, да започнеш връзка с някой, който си влачи ремаркетата.
Жената много рискува, ако използва такива силни изрази като "детето ми е номер 1 и винаги ще бъде така." Вероятно изпитва притеснения да не би тези хубави отношения с новия човек да приключат само защото бившият ползва детето, за да пречи.
Някой биха казали  "поздрави на детето ти, като го отгледаш, звънни!"

# 22
  • Мнения: 39 246
Януари се разделих с БНД. Не търсех нищо. Само ме намери през ноември. Детето ми беше на три. Вече е почти на десет, а още съм с този мъж. Още по влюбена от всякога. Но никога не ме е карал да ходя някъде, а и се нагодихме всички един към друг. Детето има своите срещи с баща си. А и пътуваме често.

# 23
  • INFJ
  • Мнения: 9 322
Не знам колко прост трябва да си, за да не се досещаш, че бебето е приоритет за майката. Няма нужда да се казват тези неща.
Ако иска да е с нея, и ако наистина има сериозни намерения, ще прояви търпение и разбиране, и да, ако трябва само той ще пътува, за да се срещат.

Ако в крайна сметка връзката се разпадне, авторката да не се заблуждава, че бившият й е виновен. Не, просто новият не я е искал достатъчно.

# 24
  • SF
  • Мнения: 21 093
Да, така е, но винаги е малко "къдраво" положението.
Има някои, които много акцентират върху това, че детето няма да им пречи. А после се оказва, че детето е една огромна пречка.
Не говорим за този случай, тъй като майката и бащата не желаят да имат нищо общо един с друг. При другите се появват проблеми, когато бившите имат право на срещи, обсъждат заедно всичко, свързано с детето. Новият родител не може да се превърне в родител, защото истинският родител си е на мястото си, с всичките си мнения, претенции, разбирания за възпитание...
Често такова чудесно и желано приятелство между бившите носи неудобство и дискомфорт на новия партньор.
Той нито се усеща родител като родител, нито е добре да стои настрани и да се държи незаинтересовано, защото "детето си има друг баща! Да се оправя той!"
Често се вкарва от партньора си в ролята "днес сме семейство и ти си баща", а в следващия момент звъни на бившия си, за да се консултира с него за нещо важно, свързано с детето. "Боли го гърло, а ние искаме да ходим за  3 дни до Гърция. Какво ще кажеш, дали да заминем?" И бившият казва не.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 283
Ако каже на новия си приятел, че има други приоритети, ако му го изтъква, той може и да омекне по отношение на чувствата и намеренията си.
Жената много рискува, ако използва такива силни изрази като "детето ми е номер 1 и винаги ще бъде така

Значи, ако новият ми партньор "омекне" в чувствата и намеренията си към мен, заради детето ми,  не само няма да го чакам да омеква повече, а ще му тегля такъв шут в г..а, че ще вземе разстоянието от България до чужбината около 16 минути и 52 секунди. Няма защо да бъда с мъж, който ще "омеква", защото имам дете. Напротив, бих искала мъж, който ще се "втвърди", тоест ще е стабилен приятел и дори 2ри баща.

Значи, за да не рискува, да не казва, че детето ѝ е №1?
Добре, че повечето жени точно така казват. И разбира се, после не пишат теми "Мислех, че ще сме семейство, но той не приема детето ми", а стават истинско семейство, че после имат и общи деца.

Последна редакция: сб, 01 окт 2022, 11:11 от Светулчица

# 26
  • Мнения: 39 246
И любимото ми- мойто и твойто бият наш'то.

# 27
  • SF
  • Мнения: 21 093

Значи, ако новият ми партньор "омекне" в чувствата и намеренията си към мен, заради детето ми,  не само няма да го чакам да омеква, а ще му тегля такъв шут в г..а, че ще вземе разстоянието от България до чужбината около 16 минути и 52 секунди. Няма защо да бъда с мъж, който ще "омеква", защото имам дете. Напротив, бих искала мъж, който ще се "втвърди", тоест ще е стабилен приятел и дори 2ри баща.

Да, но това си ти. Има и хора, които се страхуват да шутират, както и да бъдат шутирани.
Много влюбени внамиват какви ги говорят в началото. Връзки с ултиматуми трудно започват.
Казах, че има вариант и на мнимо съгласяване. "Щом детето ти е номер 1, и за  мене то е номер 1! Обичам те, съкровище!"

А дали тя трябва да му казва, че детето й е номер 1, не съм го коментирала. Има няколко думи, с които съм предупредила, че не става въпрос за техния случай, но ти си ги пренебрегнала. Така че да вадиш изводите "Значи да не му казва, че детето й е номер 1", вади си ги, но не под моя пост, защото така излиза, че на мене ми отговаряш.
За мене няма значение какво ще се разбират. Аз участвам в дискусията по друт начин, не точно като пряко раздававе на съвети.

# 28
  • Мнения: 5 239
Аз съм на мнение, че след като бащата не подписва доброволно съгласие за заминаване в чужбина, ще плаща по-висока издръжка и ще полага повече грижи, защото в България е трудно да си сам родител и от теб да завиди всичко. С тези заплати наистина трудно се оцелява.

# 29
  • Мнения: 39 246
Принципно съм съгласна. Но шанс да се случи никакъв.

Общи условия

Активация на акаунт