Застраховка Земетресение

  • 1 794
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 114
Аз не бих застраховал на Акт 15, защото плащам за нещо, което ползвам половината.

Ще умра от смях с коня.

Приятелче, никой няма заради теб специално да променя Общи условия.
Кой си ти, какъв си?
Кой ще ти прави специални тарифи? Особено пък в Бг, където всеки го мързи да си мръдне задника, дори за най-малкото нещо.
Това се прави по изключение, нарича се нестандартен бизнес, и се прави за някой, който компания преценява, че му е изгоден клиент, някой който ще вкара десетки хиляди и повече премия, стотици хиляди.
А това с "агентче" от офис, не се договаря, а на ниво изп. директор.
Всички минават по надлежния ред.
Твое право е да си променяш покрития и суми.
След което, който те е обслужил, си е заслужил дължимото (ти с удоволствие му плащаш комисионата), а ти си щастлив, че има кой да ти носи риска, и ако пропадне скъпоценния имот, има кой да ти извади сумата да си купиш  същия, или подобен.

Не на последно място, има хора и компании, които не си умират и не примират за всеки клиент, а такива като кончето даже не ги и искат.

# 31
  • СИ
  • Мнения: 4 406
...
Ще умра от смях с коня.

Приятелче, никой няма заради теб специално да променя Общи условия.
Кой си ти, какъв си?
Кой ще ти прави специални тарифи? Особено пък в Бг, където всеки го мързи да си мръдне задника, дори за най-малкото нещо.
Това се прави по изключение, нарича се нестандартен бизнес, и се прави за някой, който компания преценява, че му е изгоден клиент, някой който ще вкара десетки хиляди и повече премия, стотици хиляди.
...

Не на последно място, има хора и компании, които не си умират и не примират за всеки клиент, а такива като кончето даже не ги и искат.


Умирай от смях с когото искаш. Кой съм ли? Ами изгубен клиент. Кой говори за промяна в общи условия, че не разбрах? Но промяна на клаузи в договори е възможна, както за големи така и за малки. Едно и също е. И никой няма да санкционира застраховател за това, че клиент си е издействал по-добри условия, както се мъчат да обясняват по-горе. Като ги мързи да смятат тарифи, да си стоят в празните офиси, а пък шефовете им да хленчат по телевизиите, че българина нямал застрахователна култура.

Като стана въпрос кого искат и не искат за клиент, та се сетих за нещо отпреди 20 години... Бяхме се поскарали с един велик представител на ДЗИ по повод на това, че ме бяха прекарали с обезщетение за счупени фарове при леко ПТП. И като ме гледаха едно важно и пренебрежително... Слушах подобни приказки. Ама какъв съм бил аз и какво съм си въобразявал? Минаха няколко месеца и пред вратата чака същият велик представител. Като ме видя му се удължи физиономията и започна да преглъща на сухо. Резултатът беше, че комисионите му по застраховка на халета, машини и доволно количество трактори и камиони, отидоха при друг.        Satisfied

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 11:10 от SeaHorse

# 32
  • София
  • Мнения: 35 088
Щото е най- лесно да ревеш на държавата, че къщата заминала, пък тя ти била длъжна.

Плащаш за кола, а за имането не Wink

# 33
  • Мнения: 30
Щото е най- лесно да ревеш на държавата, че къщата заминала, пък тя ти била длъжна.


Точно държавата трябва да направи катастрофичен пул. Вноската да е малка, например 0.1лв на м2 от целия сградов фонд.
Къщурка тип бунгало/колиба РЗП 50м2- 5лв годишно. Триетажна къща тип читалище РЗП 500м2- 50лв. 2 милиона жилища със средно РЗП 75м2 х 0.1лв на м2 стават 15 милиона. Още толкова от не жилищните сгради стават 30 милиона годишно. Щетите в карловско са за 60 милиона. За 2 години ще бъдат покрити, без държавата да харчи пари.
А сега ще гледаме мъката и страданието на хората. И ще ги наказваме защото не са си сключили най-малко 10-пъти по-скъпа застраховка от вноската в катастрофичния пул. Защо? Не мога да разбера каква е причината да има гласове против създаването на този пул? И да стоим безучастно без да настояваме пред политиците да прокарат през парламента нужното законодателство.

# 34
  • Мнения: 1 797
При социализма,имаше задължителна застраховка за сграда,която се събираше заедно с данъка и опокриваше само основни рискове.Имаше и доброволна,която беше с допълнителни рискове.
Само,че тогава имаше само един ,държавен застраховател.
Нали всички искахме свобода и демокрация.Това предполага и отговорност към собствената сграда и имущество.

# 35
  • Мнения: 40 857
Нали всички искахме свобода и демокрация.Това предполага и отговорност към собствената сграда и имущество.

Ако беше точно така тогава хайде да махнат и задължителни здравни и пенсионни осигуровки и всеки сам да си носи отговорност. Ама не става, нали? И затова за важните неща има принуда и според мен застрахователният пул е отлична идея.

# 36
  • СИ
  • Мнения: 4 406
При социализма,имаше задължителна застраховка за сграда,която се събираше заедно с данъка и опокриваше само основни рискове.Имаше и доброволна,която беше с допълнителни рискове.
Само,че тогава имаше само един ,държавен застраховател.
Нали всички искахме свобода и демокрация.Това предполага и отговорност към собствената сграда и имущество.

Струва ми се нещо, че някой претопля стари манджи и се опитва да ни баламосва въздишайки по социализма.
Що не се спрете с измислиците? Каква отговорност към сграда и имущество? Я иди застраховай нещо в село на гъза на географията, да те видим? За наводнение, заметресение или още по-малко кражба.

# 37
  • София
  • Мнения: 35 088
Ела, ще те застраховам ♥

# 38
  • Мнения: 114
Имущественото застраховане е най-евтино и достъпно.

Като оставим настрана манталитета у БГ, всеки собственик на имот, като такъв, е препоръчително да има такава застраховка, дори ако щете и от социална отговорност. За такава пък дума да не става.

Кон, какво за провинцията и селата?

Там няма култура и никой не го интересува нищо.
Застраховането е последното нещо, за което някой мисли.
А като сложим и насложеното от 90-те, което още битува, става още по-зле.

Тук-там има по някой по-заможен със земи, инвентар, който като претърпи някоя и друга щета за хиляди и повече, почва да се ослушва, че имало някакви видове застраховки за по няколкостотин лева годишно, и при следващата градушка и ураган, се замисля.

Вариантът да сключи е, ако комшията е сключил, станал погрома, и му платили.
Ама дали на първия ще му платят, няма гаранция.

Застраховането е нещо много хубаво само по себе си - идеята за създаване на фондове, резерви, капитали, с които да се покриват щети, вреди на бенефициенти.
Лошото е, че се опорочава, точат се компании, събират се едни пари, назначават се некомпетентни служители.

Относно пуловете - аз съм за промяна на системата, както на здравната, така и пенсионната, и участие и на частните компании в осигуряането на хората, т.е. вкарване на част от задължителните им осигуровки в тях.
Достъп до фондове във всяка една държава от ЕС.

Последна редакция: сб, 08 окт 2022, 10:10 от Revoker

# 39
  • Мнения: 1 797
Няма никакъв проблем да се застрахова имот на село за основни рискове ,като пожар,наводнение,земетресение.Вече за "Кражба "има
известни условия и това е естетствено.И аз ще кажа ,заповядайте ще ви застраховам.
В преден пост,не съм имала предвид носталгия за социализма,напротив.Но всеки трябва да се грижи за имуществата си.

# 40
  • СИ
  • Мнения: 4 406
А-а-а-а-а... Разбрах. На темата трябва да ѝ се смени името. Брокерска среща е подходящо.           Smile
Чета и се хиля. Нямало проблеми да се застрахова... Да, проблеми да застраховаш няма. Те идват като разбереш, че си направил безвъзмездна вноска във Фонд Застрахователна култура.         Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 35 088
Аз като имотна кака да ти кажа, че проблеми с изплащане на обезщетения няма.
Ти, какво знаеш, кат не си застраховал - не знам Rolling Eyes

# 42
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Аз като имотна кака да ти кажа, че проблеми с изплащане на обезщетения няма.
Ти, какво знаеш, кат не си застраховал - не знам Rolling Eyes

Не особено добър опит.
Пожелавам успех в търсенето на нови клиенти. Трябва да се работи за повишаване застрахователната култура на целокупния български народ.       Smile

# 43
  • Мнения: 1 797
Щом не Ви харесват изказаните мнения и съвети,моля не се застраховайте,ама недейте моля ви се ! В никакъв слечай!!!

Общи условия

Активация на акаунт