На море в Турция - тема 76

  • 52 827
  • 740
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 391
Днес капарирах Камелия Фуля, с още 100 лв нагоре за 24 ч докато комуникираме с агенцията на имейл... т.е. цените вървят нагоре категорично. Исках да чакам оферти от всички агенции, черен петък... но се отказах.  Три семейства сме, надявам се всичко да е наред и да си изараме прекрасно, напук на всичко 😁

# 316
  • Варна
  • Мнения: 40
Здравейте, моля Ви препоръчайте ми хотел и агенция за почивка в Анталия за 4 жени на възраст 60г. със самолет от Варна.
Не държат на аквапарк и разни други забавления. Търся чистота, хотел на плажа и възможност за разходки.
Благодаря

# 317
  • София
  • Мнения: 1 845
Днес реших да звънна на няколко агенции да ги питам какво очакват да се случи с лято 2023.И на всички беше ,че западняци и руснаци са полудели и изкупват масово хотелите.Жалко за нас българите с тия доходи какво ще правим?
Славейче, руснаците масово изкупуват почивки за по 20-25дни. Ясно е, че дори и вдигнати много цените на хотелите в Турция са по джоба на руснаците и на масовия западен турист- англичани и немци, които освен всичко друго са и предпочитания тип турист от хотелите.  
Според мен на нас българите ни остава само едно и то е да не се чудим много, а да се опитаме да резервираме хотелите в самото начало на обявяването от тях на цените им за ранни записвания, в които те са калкулирали отстъпки в размер на 20-25%.
И четирите резервирани от мен хотели за зимата и лятото са на поносима цена, която не се различава много от миналогодишните към момента на резервирането в началото на октомври. Всъщност от четирите хотела, в които живот и здраве ще бъдем единствено Cullinan Belek вдигнаха цените към днешна дата.

# 318
  • Бургас
  • Мнения: 258
Здравейте! Моля за помощ 😉 Според вас кой хотел ще се хареса повече на двама тийнейджъри - на 12 и 15 години-Vonresort, Long beach или Kameliya Aishen k club? Приемам и други предложения 🙂

Следя ☺️ И аз съм в почти същата чуденка.

# 319
  • софия
  • Мнения: 2 915
Ние се спряхме на Delphin Deluxe и Haydarpasha, вие кой бихте ме посъветвали да избера?!

# 320
  • Мнения: 1 286
Здравейте! Аз харесах Клуб Мега сарай Белек и Pine Beach Resort  Белек, но не мога да преценя кой от двата си заслужава повече. Мега сарай е по-близо до Легендите, но пък видях в концепциятя  на Pine , че има безплатни водни колела и уиндсърф?  От друга страна Мегасарай има 16 тенискорта, което е важно за мъжете ни.Къде бяха костенурките на плажа, май в Pine? Искаме простор, място за разходки и развлечения и извън хотела, да не е в нищото. Благодаря, все още проучвам, ще ми е полезно и вашето мнение!

# 321
  • София
  • Мнения: 1 845
Ние се спряхме на Delphin Deluxe и Haydarpasha, вие кой бихте ме посъветвали да избера?!
dilyanad , според мен е много трудно да съветваш хора, които не познаваш какво да изберат.
За да можем да преценим е добре да знаем какви са Ви приоритетите за почивка.
С деца ли ще сте или не? Ако да, колко големи са? Ако сте с деца е по-важно да има развлечения за тях по време на почивката Ви или не?
Възрастните какво предпочитате? Да е голяма зелена територия или малка и компактна? Да е нов или стар хотела? Ако е стар да му е правена реновация или това няма значевние?
Приоритет са Ви басейните или морето? Да има ли марков алкохол или не?  И т.н. и т.н. и т.н.
Как да Ви помогнем като сте избрали два абсолютно противоположни хотела. Сигурно единствената им допирна точка освен Алания е цената им...
Моля дайте ни повече информация, за да Ви бъдем полезни при избора на хотел за почивката Ви.
И в допълнение към темата за ранни резервации преди малко влязох в сайта на Cullinan Belek да видя дали са пуснали цените за лятото. Да, най-накрая са ги пуснали тази сутрин, но те са просто убийствени.
За май месец горе долу биват- по 500€ на ден най-ниския клас стая, но от юни стават непосилни за повечето от нас - 800€ най-ниския клас стаи.
И тези цени са калкулирани с 20% отстъпка.
За сравнение ако трябваше днес да резервирам хотела за януарската ни почивка, а не в края на септември разликата щеше да е по 130€ на ден за първите два дни  и по 30€ за следващите....
Затова резервирайте сега ако желаете да бъдете в конкретен хотел, иначе напролет ако резервирате ще бъде това, което Ви устройва бюджетно, но не и което ще Ви допада повече....

# 322
  • София
  • Мнения: 23 098
Ама Роже, мисля, че 500 евро на нощувка са непосилни поне за 90 % от българите. Евала на тия, които могат да си го позволят!

# 323
  • Мнения: 1 445
Аз също ще се похваля с резервация в utopia world,който е и единствения хотел,който съм посещавала с Анталия Simple Smile
Все още умувам дали да не платя глоба и да се самоорганизирам…За същата цена ще имам още една нощувка.

# 324
  • София
  • Мнения: 1 845
Ама Роже, мисля, че 500 евро на нощувка са непосилни поне за 90 % от българите. Евала на тия, които могат да си го позволят!
Тонка, и аз така мисля. За мое най-голямо съжаление и аз съм от тези 90% Sad
Затова всяка година резервирам най-късно през октомври. В противен случай или трябваше да орязваме нощувките, вместо 14 да станат 7 и хотелите вместо два да станат един, или да отиваме в хотели, които нямаше да ни харесват....
Аз също ще се похваля с резервация в utopia world,който е и единствения хотел,който съм посещавала с Анталия Simple Smile
Все още умувам дали да не платя глоба и да се самоорганизирам…За същата цена ще имам още една нощувка.
Goldeva, честито. Ако съм на теб ще платя глобата, ще се самоорганизирам и ще имам с една нощувка повече.
Да не сме по едно и също време в Утопия? Ние сме в края на юни

# 325
  • Мнения: 1 445
Роже,началото на септември сме ние. С агенция съм запазила 01-10 септември на цена 3650 лв. Ако се самоорганизирам ще е 02-12 на цена 3500 без трансфер. Избрах първия вариант,защото плящам само 10% сега…но ще помисля още малко.

# 326
  • Мнения: 3 278
Моя избор се сведе до Haydarpasha и Litore Resort Алания. Чудя се кой да избера. Ще бъдем 3 възрастни, държа на плажа но явно ще трябва да направя компромис.И място за разходка. Не държим на аквапарк и алкохол. Ако някой е починал в тях ще съм благодарна на отзиви.

# 327
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 442
Роже,началото на септември сме ние. С агенция съм запазила 01-10 септември на цена 3650 лв. Ако се самоорганизирам ще е 02-12 на цена 3500 без трансфер. Избрах първия вариант,защото плящам само 10% сега…но ще помисля още малко.
Тази Утопия коя агенция го предлага?
 Гледам ТА, че са напускали едни и същи хотели и липсват доста още..Например, аз чакам да видя бившата Нашира или Пегасосите в Алания и Сиде...Иначе като гледам цените - нищо чудно 2023 г. да ми е 2018 г. 😀 и да повторим Вон (засега само него виждам като оптимален вариант откъм цена за това, което ни се иска - аквапарк, по-голяма територия, пирс с бар, от който да се скача..)...Гледам и Сапфир в Конаклъ, но синковецът нещо се опъва за там (конфикурацията ни е същата - аз +тийн на 16 г и не ми се дават твърде пари за пържени картофи и кока-кола 🤣 за единия "възрастен" 😀) ...Мен ме влече района на Алания, не за друго, ами заради вечерните разходки в самия град и в Конаклъ...Разбира се, има вариант и Лонг бийч, въпреки че за тези пари бих предпочела Хайдарпаша...друг вариант също е Prince world в Сиде..
За период съм се насочила пак за първа дата на юни. Началото на юни повече ми хареса от 10-20 септември (опитът ми от тази година), някак си е по моето време - в началото на лятото, вместо в края му...
Както се вижда, все още съм на изчакване аз, най-малкото не са пуснали още цени за автобусната линия през Северна България...

Последна редакция: сб, 05 ное 2022, 15:08 от AIR

# 328
  • Берлин
  • Мнения: 4 503
AIR, а проверявала ли си дали пегасус имат полети от Букурещ към Истанбул или морските райони директно? Пишеш за Северна България и ми хрумна такъв вариант

# 329
  • София
  • Мнения: 1 845
Роже,началото на септември сме ние. С агенция съм запазила 01-10 септември на цена 3650 лв. Ако се самоорганизирам ще е 02-12 на цена 3500 без трансфер. Избрах първия вариант,защото плящам само 10% сега…но ще помисля още малко.
Goldeva, значи ще мога да ти разкажа ако нещо те интересува като се върнем Simple Smile
Ами ти плащаш сега само 10%, но какво от това? Нали ще платиш накрая и останалите.
Не зная дали при тези ранни резервации през агенциите имате право на анулиране и дали няма някаква глоба, със сигурност има.
А при самостоятелна резервация през някоя онлайн платформа /примерно Дестиниа/ ти ще платиш в повечето случаи само 5% от сумата с доплащане две седмици преди пътуването и с право на безплатно анулиране без никаква глоба.
Същото е и  ако резервираш директно през сайта на хотела. Вярно, ще платиш пълната сума сега, но с право на безплатно анулиране до две седмици преди пътуването + сигурността, че резервацията ти е сигурна и няма да те стигне някой обвърбукинг каквато възможност има през агенция и да Ви настанят в някой друг хотел.
Плюс това 7 те или 10 те нощувки през агенция са винаги поне с 1ден по-малък престой в хотела, а в някои случаи  и с по два. И сметката излиза доста нанагорно...
Докато ние при самостоятелните си резервации и пътувания винаги плащаме примерно 7 нощувки, а стоим в хотела 8 пълни дни. Тоест от няколко години винаги резервираме по два хотела за една почивка.
Плащаме в първия хотел 8 нощувки. Винаги летим до Анталия 1ден преди настаняването в хотела. Спим в Анталия в някой малък бутиков хотел в Стария град и на другия ден в 8:30 - 9 часа най-късно с трансфер сме в хотела.
Денят, когато трябва да напуснем си поръчваме трансфер за късно вечерта 20-21часа и отиваме или в Белек или в Сиде, или в Алания в замисимост от това къде ни е втория хотел, където пак спим в някой малък хотел и на сутринта в 8-9 часа сме във втория хотел.
При напускането летим до Истанбул с последния полет / обикновено в 22:30-23:00 ако е от Анталия и в 20:30 ако е от Газипаша Алания.
Тоест плащаме обикновено 12 нощувки, а стоим пълни 14 дни.
При тези зверски цени на хотелите от по 200€- 300€ на ден нямам друг начин да намаля разходите и да не отидат залудо с късни пристигания и ранни тръгвания близо 1000лв.

Общи условия

Активация на акаунт