Има ли срамна работа?

  • 17 494
  • 485
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 689
При тази ниска производителност в БГ, няма откъде да се плащат високи заплати.
Там, където заплатите са високи, хората се напъват, първо да се изучат, а след това ежедневно в работата си.
Всички си мечтаят за заплати минимум 3000 лв, но те нали трябва да се изработят, а то е мъка, мързелът ни е пословичен.
Я първо ми дефинирай ниска производителност и после ми обясни защо нископроизводително шием дрехите на високопроизводителния французин.
Не съм в шивашкия бизнес, за там не знам.
Знам, обаче с какво се занимават масово офисните служители в 50% от времето си. "Произвеждат" само загуби за фирмите. Онези, които работят както трябва изпъкват на фона на мързеливите и на тях им се плаща доста добре.
За първи път ли чуваш, че България е с най-ниската производителност? В същия бранш, в който работиш, ако можеш да поработиш 1 месец в чуждестранна компания- навън, веднага ще ти стане ясно.

# 436
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Хайде сега спомени и заплатата в чуждестранната компания. Wink

# 437
  • Мнения: X
Не знам защо е възприето да се смята, че офисните служители не правят нищо. Те фирмите нямат търпение да плащат за нищоправене. Поне кажете кои са тия фирми, за да ходя да работя там! 😂

# 438
  • Мнения: 689
Хайде сега спомени и заплатата в чуждестранната компания. Wink
А да спомена ли данъците, наемите им, транспортните разходи, здравните, цените на всичките им услуги...

# 439
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Спомени цената на храната, щот това е основното. Simple Smile

# 440
  • Мнения: X
И пак стигаме до там да сравняваме България с чужбина. И колкото да е скъпо, ясно е коя е най-бедната държава в ЕС.

Здравеопазването тук убива, без значение колко плащаш. Нивото на образованието става още по-зле с всяка година (висшето особено). Въобще не ми се продължава да изброявам. Аз данъци нямам против да плащам, но да получавам нещо в замяна. А не да ми слагат 90 км в час на магистралата, защото пк са окрали всичко и пътната настилка е дунавски вълни.

# 441
  • Мнения: 15 306
Поне кажете кои са тия фирми, за да ходя да работя там! 😂
Да, моля, и аз искам същата информация, че явно от петнайсе години бъркам фирмите.

# 442
  • Мнения: 12 950
Хайде сега спомени и заплатата в чуждестранната компания. Wink
А да спомена ли данъците, наемите им, транспортните разходи, здравните, цените на всичките им услуги...
По-високи са, очевидно, но това, което остава, е достатъчно за по-добрият стандарт.
Но и в Бг доста хора са с добър стандарт. Доказателство: за дни се разпродават имоти, частните автомобили не са спрели да пътуват, заведенията пращят по шевовете, а като се оправи времето, за да влезеш в Гърция, чакаш с часове... Няма средна класа? Не мисля.

# 443
  • Мнения: 15 306
Абе щом офисните служители се спрягат за мързеливи, някой ама много здраво не е в час.

# 444
  • Мнения: 1 140
То какво значи офис служители ...90% от хората са офис служители, това включва от топ сииота до секретарки,  може да значи абс. всичко.

# 445
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Хайде сега спомени и заплатата в чуждестранната компания. Wink
А да спомена ли данъците, наемите им, транспортните разходи, здравните, цените на всичките им услуги...
По-високи са, очевидно, но това, което остава, е достатъчно за по-добрият стандарт.
Но и в Бг доста хора са с добър стандарт. Доказателство: за дни се разпродават имоти, частните автомобили не са спрели да пътуват, заведенията пращят по шевовете, а като се оправи времето, за да влезеш в Гърция, чакаш с часове... Няма средна класа? Не мисля.
Средна класа има, когато на условията за нея отговарят минимум 50-60% от населението, в бг на тея условия отговарят едва няколко процента, което изобщо не са доста хора, така, че да, няма средна класа.

# 446
  • Мнения: 15 306
То какво значи офис служители ...90% от хората са офис служители, това включва от топ сииота до секретарки,  може да значи абс. всичко.
Секретарката аранжира живота на топ сиото.
А в по-дребните фирми въобще няма и не е имало такова нещо като секретарка във вицовия вариант, който съм сигурна, че се има предвид тук - перхидролка, която вдига телефона да каже,че шефът го няма, лакира си ноктите и врътва 1-2 френски дневно.

# 447
  • Мнения: 12 950
По-високи са, очевидно, но това, което остава, е достатъчно за по-добрият стандарт.
Но и в Бг доста хора са с добър стандарт. Доказателство: за дни се разпродават имоти, частните автомобили не са спрели да пътуват, заведенията пращят по шевовете, а като се оправи времето, за да влезеш в Гърция, чакаш с часове... Няма средна класа? Не мисля.
Средна класа има, когато на условията за нея отговарят минимум 50-60% от населението, в бг на тея условия отговарят едва няколко процента, което изобщо не са доста хора, така, че да, няма средна класа.
Щом ще говорим за проценти, ето проценти.
Ако махнем най-горните 20% по доходи и най-долните 20%, остават едни 60%, нали така.
В България тези 60% получават 52% от всички доходи в държавата.
Средно в Европа средните 60% получават 54% от доходите.
Та така за средната класа.

# 448
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Ами не бъркаш се, защото в бг няма 20% с най-горни доходи, 20% с най-долни доходи и 60% със средни доходи и това е проблема, в бг за средна класа (и то ниска средна класа), се води човек изкарващ над 2000, а това са едва 8% от населението, къде са 60% къде 8? Simple Smile

# 449
  • Мнения: 12 950
Къде се води така?

Общи условия

Активация на акаунт