Любители на котки - Тема 177

  • 24 723
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Колкото по-рано купиш билета, толкова по-добре. Ние не може да летим без Уши, при нас се планира с месеци напред. Изненади не трябва да има, иначе горим.
Момичетата са писали какво е необходимо, ветеринарен контрол в Европа се минава лесно. Успех!

# 736
  • Мнения: 9 817
Има ли някой отзиви за клиника Нова, Младост? Отворили са филиал на новото ни място в Божурище и се чудя дали са добри, защото джулайвет вече са ми далече, а не съм шофьор.

# 737
  • София
  • Мнения: 13 147
Има ли някой отзиви за клиника Нова, Младост? Отворили са филиал на новото ни място в Божурище и се чудя дали са добри, защото джулайвет вече са ми далече, а не съм шофьор.
В темата само добро е писано за тях. Обаче зависи кои доктори ще отидат в Божурище. Нищо не пречи да пробваш.

Нискотарифните не позволяват превоз на любимци.Имам опит с bgair-купуваш си билет,звъниш в кол център,проверяват датата и дали има заявка за друго животно.Ако няма,го вкл.към билета ти и ти пращат фактура за допълнителното плащане.Ако има вече 2 животни,търсите друга дата.
Същото се отнася и за Луфтханза, но се плаща преди полета на летището. В Егейските авиолинии също съм виждала животинки. Предполагам, че всички нормални компании возят. По принцип двете животни са за салона. Бяха ме предупредили, че не могат да са разнородни животни. Ако първото записано животно е кученце, то и второто трябва да е кученце. В багажното може и други да качат, както и повече на брой, но там не е отопляемо. При околна температура от -50 градуса, не бих возила животинчето там, макар да уверяват, че ги слагат много близо до салона и било поносимо като температура. Но при големите кучета няма друг избор освен багажното и оцеляват.

Ан Мари, при кастрацията на Боги ме бяха предупредили за втвърдяването на шева. Все едно имаше молив, подпъхнат под кожата. Joy Доста е стресиращо и не знам защо не предупреждават всички. След време се разнесе.

Да ви покажа две сладурчета:

Последна редакция: нд, 06 ное 2022, 22:23 от Тaня67

# 738
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Здравейте,
След няколко месеца вероятно ще се преместим да живеем в чужбина. Проблемът е, че имаме 8 котки. Засега е малко вероятно да успея да  раздам малките котета, които прибрахме през лятото, но не мога и да ги оставя на произвола на съдбата. Гледани са само вкъщи и няма да оцелеят навън. Глезанчета са всички.
Търся най-практичния и евтин вариант да ги пренеса към Италия. 4 големи котки са и 4 малки.  Може ли да споделите вашия опит, ако сте предприемали тази стъпка. Дали сте ползвали услугите на фирма за превоз и коя? Какви са, ориентировъчно, цените за превоз, дори и да е за едно животно?
Благодаря ви!
Пиша ти на лични. Мисля, че трябва по-скоро да се свържеш с някоя организация, която помага на бездомни животни, някои имат опит с изпращане на животни в западна Европа.

# 739
  • София
  • Мнения: 16 194
Моят Барни е пациент на Нова и да, аз съм много доволна.

# 740
  • София
  • Мнения: 3 479
Има ли някой отзиви за клиника Нова, Младост? Отворили са филиал на новото ни място в Божурище и се чудя дали са добри, защото джулайвет вече са ми далече, а не съм шофьор.

В Божурище има страхотен вет- д-р Елена Узунова. И цените са много прилични.
Дано не ти се налага да използваш услугите и.

# 741
  • София
  • Мнения: 13 147
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА!

Ако някой желае да добавя любимеца му в списъка, нека ми пише на лични! Ако имате нещо интересно за първи пост - също.  Wink

И не забравяйте данъците и таксите!!!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт