Снежинки ФЕВРУАРСКИ ще хвърчат и бебчета ще зареват!

  • 9 985
  • 309
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 701
Апарата ни остана в другата къща ... още не сме си го взели. Като го взема ще се снимам и ще ви покажа. В момента е съвсем малко по-голям отколкото на сватбата. Особено сутрин съм все едно просто преяла! Simple Smile
За квартирите - и за мен си е хвърляне пари на вятъра и ако не бях в тази невъзможна ситуация никога нямаше да се съглася на такъв вариант. В момента виждам как мъжа ми преживява това, което аз преживях с баба му и дядо му в началото, но разбира се в доста по-лек вариант, защото моите родители са доста млади и съвременни, а и той и те са по цял ден на работа та засечките са само вечер край масата. После всеки по стаите! Но виждам как е въпрос на време да се изнерви и той. Тук аз съм добре, но сега той е "на гости"! За нас варианта с квартирата за сега е единствено решение. Имаме жилище, което е дадено под наем и не можем да отидем там защото сме обвързани с двугодишен договор. Ние сме "гадни рентиери" Мяуче! Wink  Heart Eyes Така че е въпрос на време да сме си на собствена територия. Аз съм доста спокойна вече и все си мисля кое как ще подредя. Simple Smile Иначе нашите доходи са малко над 1000 лв. квартирата ни е 300 лв. и сега ще видим кое колко ще е!
Има една древна китайска мъдрост "Внимавай какво си пожелаваш!" Е аз не внимавах. Дето все буча, че ме е страх да не умра от скука, че ще ми липсват емоции, че трябва да имам тръпка непрекъснато е тая година ми се събра цялата емоция на света. Още от януари като започнем, прекъснах ена доста болезнена връзка, после тежки дни в бизнеса, после затваряне на фирмата, която сама създадох и болката пак беше неописуема, почти веднага разбрах че съм бременна, вълнения около сватбата, ремонти и нанасяне в нова къща, сбъдната мечта номер едно - дрешник, сбъдната мечта номер две - Париж, после пристигна най-хубавата спалня на света и тъкмо когато си мислех че докато се роди бебето ще ми е скучно и няма да има какво да правя - хайде пак в нов дом! Simple Smile

Много ви благодаря, че през цялото това време ме подркепяхте и особено през последните няколко дни! Толкова сте важни за мен колкото не можете да си представите!   bouquet

# 286
  • Мнения: 341
wish, ЧЕСТИТО, бъди сигурна, че ще сте мноого щастливи самички и ще се справите.
Момичета, вие ме убихте за какви цифри говорите Shocked, те тука са такива цените, как изобщо в България си го позволява някой. Аз май съм поизостанала от българската реалност, и заплатите ли са се повишили или само разходите. Да ви питам,  мама преди няколко дни ми каза, че цените се качват заради ЕС, това вярно ли е, навсякъде ли се качват или само кварталния бабаит си позволява лукса да вдига цените. Мъжа ми каза, че тук изобщо не са се променили цените при влизането им в ЕС, а сега ще минаваме на евро, обаче пак не са се вдигнали драстично цените, последните 6 месеца постепенно някои неща поскъпнаха, но малко, няма шоков ръст.
Мяуче, мисля, че всички сме съгласни с теб за квартирите, понякога нямаш избор, но всеки според мен се стреми да си има нещо свое. И тук се носи легендата колко висок бил процента на собствениците и как на запад нямали свое жилище, което разбира се е пълна глупост, всеки човек иска своя "пещера".
 Като ви чета какви проблеми имате със свекитата съм направо щастлива за моята, вече 10 месеца не говори с мен, дори не знае кога трябва да се роди бебето, изобщо не пита, опита се да поставя ултиматуми, но мъжа ми и казал, че най-естественото е да избере мен и детето пред нея и даже и този и опит за разпра пропадна. Аз малко се нервирах, но сега виждам каква щастливка съм. Hug
kiselina, много благодаря, само да беше видяла бъдещият татко как играе пого, абе за социалните сме или пък ще бъдем добри родители, които не са забравили те какво са правили като млади, ще видим  Thinking
Аз да се похваля, тук принципно никой не ти отстъпва място никъде (то и не се налага много), ама днес една лелка в магазина ме пусна пред нея на опашката  Grinning, цяло събитие!
Приятен ден и много усмивки.

# 287
  • Мнения: 684
Като за последни дни в офиса, работа има доста  Crazy Та за това накратко:
wish, честито!!! Ама си и ти една - цяло море изрева, та сега ще си го гледаш през прозореца Mr. Green Майтап де! Ама като гледам, верно доста ти се понатрупало тая година.

Мяуче, пу и аз се включвам за училището!

За доходите и квартирите: мисля, че хората неслучайно са го казали "Баба знае 2 и 200." 3 години бяхме под наем -постоянен, а доходите ни се удвоиха за това време. И все пак не сме го усетили реално. Имам предвид нито цените кой знае колко са се качили, нито ние сме направили някакви спестявания, нито пък стандартът ни е кой знае колко повишен. И преди, и сега - нито сме се ограничавали, нито сме прекалявали с глезотиите. Но мисля, че 1200-1500 е доход, който би осигурил нормален живот за двама/трима души.

p.s. И това ми било накратко...

# 288
  • Мнения: 74
Здравейте , майчета!   bouquet
Радвам се много ,че wish и съпруга й са си намерили толкова бързо картира! Браво на вас! Hug
Като ви слушам за какви доходи говорите ,там в София, направо имам чувството , че говорите за друга страна! Tук в Русе ни е много нисък стандарта! Можете да да дойдете да си напазарувате от тук за бебчетата ,ше ви излезе доста евтиничко! Peace Примерно ританките са от 1до 2 лв! В зависимост от дебелината! Бодита с дълаг ръкав от 2,50 до 3 лв!И т.н..............
Днес и през ноща много ми  изтръпва дясната ръка, мога да кажа ,че не е била в нормално състояние, само е изтръпнала и то средния и безименния пръсти! Ама ще си търпя! Дано да отшуми!
Контракциите си ги имам,  макар силните хапчета и така....... това е за протокола Flutter Утре сме на преглед и ще видим какво ще каже доки!
За рисуваните тумбачета, да ви кажа, че и на мен много ми харесват! Peace

# 289
  • Bapнa
  • Мнения: 762
wish най-накрая ще си отдъхнеш от проблеми и простотии и ще се отдадеш на подреждане на новото местенце - поздравления. след тази година си го заслужаваш  newsm10
Някоя мама може ли да ми помогне с опит - търся Ароматизатор за стая, който да поглъща качествено тютюнев дим. Обаче споделяйте само изпитани средства плс  newsm03 и да не е нещо голямо - ще ми трябва само до януари - след това пушенето в апартамента се преустановява Simple Smile

# 290
  • Мнения: 341
АУСТ  не го ли рекламират като средство за ароматизиране, пък и миризливите свещички помагат, макар че най-сигурното си е пушене на балкона, ние го практикуваме вече няколко месеца и проветряване през деня, това май помага най-много.

# 291
  • Мнения: 2 096
Presiqna - Ауст. С риск да събудя гнева ти, по добре преустановете по рано пушенето в бъдещата стая на бебо, защото дима се пропива в мебели и пердета. Така превръщаш бебо в пасивен пушач. Ти смяташ ли да откажеш цигарите докато кърмиш или не сматш да кърмиш? В смисъл никотина преминава от кърмата към бебето, нали знаеш. И ако сега плацентата го предпазва после това е невъзможно.

# 292
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Верно е, че баба знае две и двеста, щото като няма, си няма и това е то! АДАПТАЦИЯ му е майката.   Mr. Green Имаше един период, дето и ние с мъжо живяхме с 300-400 лв./месец, включващо сметките (нали сме си "у нас си"), ама да ви кажа бая боб и леща сме опукали и нямах 50 ст. да ида на кафе, дет се вика... Не ми се ще пак така...

1000 лв.
стигат за сметките, които при нас са около 300-400 лв през лятото (интернет, кабелна ТВ, ток, топла вода, студена вода, телефон, 2 GSM-a, ЗАЕМИ) и предполагам към 400-500 през зимата, плюс ХРАНА, плюс 2-3 парцалетки (не бутикови, а конфекцийка) 1 червило, но не всеки месец, прах за пране, веро... я идеш, я не 1 път- 2 пъти на кино и 2 пъти на заведение и тва е.... Ми ако искаш нещо по-крупно да си купиш? Трябва и по-крупен доход явно...

Ние дефакто сме си тримца, барабар с котьо Animal Pig, който също иска средства, щото хапва здраво и само купешки консерви.  baby_neutral

Иначе всеки си има гл. т. що е глезотия и що е необходимост, де...  Thinking

За цигарите: най-доброто НАИСТИНА е на далечния край на балкона -- иначе няма ни проветрение, ни измирисване!  Sick Ти очевидно имаш намерение да ги спираш заради кърменето, така че ти пожелавам успех!  Hands Thumbsup

# 293
  • Мнения: 1 117
Wish , честито за новия ви дом HugДано всичко от тук нататък да върви по мед и масло Simple Smile
Аз съм вече вкъщи. По-рано от плануваното, но пак ме покоси грипа - този път в най-жестоката си форма. От снощи с температура , цялото тяло ме боли, гърлото -също -не мога да преглъщам и на всичкото отгоре мъжо от вчера е в командировка и довечера се прибира. Снощи малкия ме разтрива криво-ляво, ама то детето прави каквото може. Днес извиках мама при мен, иначе не виждам как щях да изкарам. Просветна ми малко ,че се залепих на компютъра Simple Smile

# 294
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Presiqna - Ауст. С риск да събудя гнева ти, по добре преустановете по рано пушенето в бъдещата стая на бебо, защото дима се пропива в мебели и пердета. Така превръщаш бебо в пасивен пушач. Ти смяташ ли да откажеш цигарите докато кърмиш или не сматш да кърмиш? В смисъл никотина преминава от кърмата към бебето, нали знаеш. И ако сега плацентата го предпазва после това е невъзможно.


ОООО  не, не ! В никакъв случай не пуша в стаята на бебо Simple Smile . В нас по принцип се пуши много рядко - като има гости понякога. Аз си палех и висях на балкона години наред, но сега ми е студено и неудобно с този корем и затова, докато съм на компютъра в хола или докато готвя в кухнята  пуша .В къща, в която не се пуши, всяка запалена цигара мирише ужасно и затова си търся ароматизатор ( а може би не съм свикнала, не знам) А стаята на бебо - моята бивша детска трябва да се размества и да се сложат тапети след Нова година и сега никой не влиза там.
Да ще кърмя и си обещах да спра цигарите точно на Нова година  newsm10
Качих и аз най-накрая снимки и моля всички мами да ме извинят заради следните допуснати грешки :
1. Надявам се на никой да не му се прияде от тортата
2. задето съм зачервила бузите от виното
3. стаята ми е абсолютен бардак

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 18:34 от Presiqna

# 295
  • Мнения: 684
Пресияна, искрено ти желая успех със спирането на цигарите! И аз ги "спирам" откакто разбрах, че чакаме бебка. Първите няколко месеца минах на 4-5 на ден (от повече от кутия преди това), след това на ок.3, сега съм на етап 1 на 2-3 дни (ама последните 2-3 дена си е 1 на ден). И се чувствам ужасно виновна и чак ме е срам да си призная...  Embarassed Това е отвратителен порок и отърва ли се веднъж завинаги от зависимостта, ще направя всичко възможно никога да не ги започвам пак! Никога не съм мислила, че мога да съм толкова слаба и да не мога да се справя отведнъж. Особено при такъв стимул като бебенката в мен. Направо ми се реве от яд! Само се моля всичко да е наред! Praynig

# 296
  • Мнения: 20
  Здравейте,
  Аз имам предложение за темичка- "Февруари наближава, бебче все по-силно шава" Simple Smile или "бебче във коремче шава"

    А исках да споделя за контракциите (то отдавна май не е ставало въпрос ама нищо) тука докторите казват, пък и в книгите пише че били нормални и даже желателни защото така матката се подготвя за раждането. Никакви лекарства не изписват за тях и казват само че ако се засилват по честота и сила тогава може да е знак за раждане или нещо такова и да се обадим на лекарката. Иначи им казват бракстон хикс контракции и ги дават че почват от към 20та седмица нататък при майките за втори път. Аз си ги имам понякога по четири пет на час и то болезнени ама сякаш бяха повече когато се бях изнервила нещо. Сега са по- малко.

# 297
  • Bapнa
  • Мнения: 762
jas.min   Grinning успокой се, моля те - нищо му няма на бебока ти ! и не се чувствай виновна ! мен двама лекари и една хомеопатка ме предупредиха, че при такива случаи рязкото спиране е по-страшно, отколкото ако пушиш по няколко цигарки на ден, особено слаби, защото може да ти се покачи албумина. дори и да не е вярно не виждам как пушенето е по-вредно от всичките тези пушилки и газове в тая Варна...  Важното е докато кърмиш да не пушиш и това е. Всеки сам си решава  Grinning

# 298
  • Мнения: 454
Виждам че и за утрешната лекция има желаещи и отново ще ви помоля да ми запазите място. Имам въпрос към момичетата от София - кажете откъде да купя хубаво спално бельо за бебето?

# 299
  • София
  • Мнения: 1 715
Малко късно се включвам, ама и аз ще дойда утре на лекцията Simple Smile
Досега гледах снимките ви и се надявам да ви разпозная Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт