Новоизлюпени септември 2022 🤗

  • 15 304
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 142
Флауър, не се ядосвай!… Преди месеци дойде нов колега на работа - наполовина украинец, наполовина българин. Събрали са си багажа за 1 час и са тръгнали към България, когато започва войната. Как се решава за толкова кратко време какво да вземеш и какво да оставиш (може би завинаги) от дома си - не зная, а и не искам да знам… Но общо взето, на аналогичен принцип действам, когато усетя, че къщата се задръства от неща и започва да ми става трудно да поддържам бързо ред и чистота. Придържам се към минимализим и правилото - ако къщата гори, това нещо ще го спася ли, ако мога да взема само 10 неща, това ще е сред тях ли… Нещото носи ли ми радост и имам ли нужда от него, за да си спомням и т.н.

# 31
  • Мнения: 326
Какво давате за колики. Аз на каките освен Еспумизан друго не съм давала. Сега влизам и чета всякакви видове има. От какво сте доволни знам че е строго индивидуално, ама да питам.
От 2 дни и давам хомеопатия обаче нали е с натрупване и все още не мога да кажя дали има ефект.

# 32
  • Мнения: 328
Как сте майчета, ние от един ден сме си вкъщи , кърмим се и май не мога да се оплача освен, че ме тресе хормона и само като го видя и започва един рев.. 😂🤷🏼♀ Да ви питам две неща, може ли да кърмя и да давам залъгалка или не е добра идея и също ако някоя от вас може да ми препоръча педиатър , живеем в Младост, но не ме бърка в кой район е стига да е читав, адекватен и загрижен. И какво става ако детенцето ми няма педиатър 😅🤗

# 33
  • София
  • Мнения: 1 713
Ми аз давам биберон, то иначе няма тишина изобщо, и вярно, че кърмя веднъж на ден, но не съм забелязала разлика. Днес, да се похваля, за първи път не ме боля ужасно. Може би има нядежда. Лошата новина е,че бяхме на лекар и му изписаха куп лекарства, за щастие гърдите са чисти, но казаха,че само едно покашляне да чуем, и веднага по спешност на лекар и да съм в готовност да ни приемат. Адкси се сдухах. Ако ни приемат, то ще е някъв ад. При едната от дъщерите ми ни приеха на 4 мес и беше ад, представям си ендомесечно бебе...

# 34
  • Варна
  • Мнения: 152
Дано не стига до болницата.... стискам палци🤗.
За залъгалката давам много рядко...той просто я плюе...ако я задържи то е за две,три минути.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Мойто пък кашля след всяко хранене и то доста звучно, точно като болен човек. Прегледаха го - рефлукс. Confused
Бая са ви стреснали Kanari.. дано не се налага да бягате спешно. Flowers Four Leaf Clover

# 36
  • Мнения: 2 143
Kanari, бързо оздравяване...
Сигурна съм, че Ася ще ти бъде полезна, аз много я харесвам, въпреки че и на мен не ми харесва идеята детето да е сраснато за теб, но избирателно подбирам кое да чуя Joy

Днес водих децата на дерматолог имат пъпки, казаха ми че е от претопляне, и да не топля цялата стая, като ги къпя, а примерно само банята и после изкарвам на 22 градуса, в апартамента е 25 градуса без отопление в момента. Confused
Мама мия, мисля че не е проблем за залагалката, едното ми дете иска залагалка, а другото не (като тръгна да и я слагам в устата и се напъва да повърне) така че слушай детето си.

Редактирам : имам и друг проблем, давам лефакс и децата спряха да ходят до тоалетна, вчера и днес не са ходили, сега са неспокойни, напъват се и плачат, довечера ще им сложа микро клизми Мелилакс, някой слагал ли е такива и много ли е гадно?

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Ох аз съм с много смесени чувства за тези консултанти по кърмене. Хубаво е, че ги има и че са толкова отдадени, но понякога ми идват малко крайни нещата, които съветват.
С баткото бях на ръба на нервна криза, извиках консултантка от Ла Лече Лига, наистина жената беше страшно мила и разбрана, помогна ми с пози и тн, но ми каза също в никакъв случай да не дохранвам с АМ, бебето щяло да свикне и после да откаже гърдата. Мъчих се една седмица така, бебето реве от глад и аз рева покрай него. Накрая се отказах, реших, че ще давам допълнително АМ (само в краен случай) пък каквото ще да става.
Е, бебето не свикна с шишето, на 3 месеца беше като мина изцяло на гърда. Направо не ми се мисли през какви мъки можех да мина през това време, ако спазвах този съвет.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 713
Да, те са крайни. Аз избирателно слушам- искам да натаманим позите и съответно засукванеето. Останалото ще го пропусна- очаквам да ми каже оттук нататък смао на гърда и на поискване-аз обаче това няма да го правя. Не мога и не искам. Нямам нерви да чакам да се регулира. Това е. Притеснена съм и заради носа, но не мога да си позволя да отменям часа, чакам го от 2 седмици...

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Все пак според мен трябва да си оправят и подновят практиките, защото някоя нова мама (както бях аз) има да си троши нервите напразно.

За Хедра например знам, че работи малко по-индивидуално и преценя нещата според майката и бебето, а не да говори наизуст едно и също. Жената съвсем откровенно й е казала, че няма да им се получи кърменето (къса юздичка, големи гърди и т.н. и т.н.) и ще се наложи да дохранва и да изцежда колкото може.

# 40
  • Мнения: 65
Jinx какъв е прегледа за рефлукс и какви са при вас симптомите ?
Мойто пък кашля след всяко хранене и то доста звучно, точно като болен човек. Прегледаха го - рефлукс. Confused
Бая са ви стреснали Kanari.. дано не се налага да бягате спешно. Flowers Four Leaf Clover

# 41
  • Мнения: 639
Синът ми имаше кошмарен рефлукс. Повръщаше постоянно, по много, на фонтан, на река, в началото на яденето, по средата, в края и преди следващото… дъщеря ми също повръщаше всеки ден, но такова нещо чак нямаше. Водих го на лекар. Пил е два вида сироп - изписан от специалист и от педиатър. Нищо! Докато не “замези” с пюретата това не мина 🤷🏻♀😡

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Jinx какъв е прегледа за рефлукс и какви са при вас симптомите ?
Мойто пък кашля след всяко хранене и то доста звучно, точно като болен човек. Прегледаха го - рефлукс. Confused
Бая са ви стреснали Kanari.. дано не се налага да бягате спешно. Flowers Four Leaf Clover

Симптомите са, че кашля доста силно непосредствено след хранене, а понякога и връща мляко. Няколко пъти беше на фонтан. Прегледа беше по-скоро да се изключи вирус, тъй като нали вкъщи всички сме болни в момента. Слушаха гърдичките, гледаха гърло, уши, нос. Сътоветно всичко беше наред там и казаха, че най-вероятно това кашляне е от рефлукс. Разбрахме се, че ако не отшуми до следващия преглед ще вземем направление за гастроентерлог. Засега мерките, които предприехме са единствено да надигнем матрачето, също така го нося около половин час изправен след ядене и оригвам по 2-3 пъти по време на ядене.

Уточнявам, че наистина кашля, а не се дави. Точно като болно дете звучи.. За мен е много странно. С баткото не съм чувала подобно нещо като беше бебе.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 152
Да ви споделя за педиатъра.....избрах  я още август, каза че ще ни вземе и да се запишем при нея. От Варна съм, така че ако някой може да помогне с избора на лекар за детето ще съм благодарна. Та казах й аз че са ни изписали и тя му дава някакви съвети по телефона, аз си записвам, но казва че няма да дойде до вкъщи,щото.....,COVID.... Нямам какво да кажа. Даде ми час за 18.10....детето е родено на 29.09.
Снощи се светнах да звънна на старата наша докторка, която възмутена ми казва ..."как така не е дошъл лекар да го види". Питам я аз дали мога да го запиша при нея. При нея обаче децата се записват при друг доктор (Джи пи) ,който за да не се смесва деца и възрастни ги прехвърля към детски кабинет, където работи и тази докторка. Та тя така възмутена само вметна,че ако тя дойде до вкъщи трябва да заплатя 70 лв.
Та въпроса ми е...струва ли нещо домашното посещение и има ли нормален доктор във Варна, който просто да си свърши работата. Благодаря

Последна редакция: ср, 12 окт 2022, 16:35 от MamMaMia22

# 44
  • Мнения: 2 109
MamMaMia22, моята ЛЛ, която е и ЛЛ на децата, също не дойде сега с бебето. С големия дойде. Бяхме на консултация за 1-вия месец вчера. От приятелки знам, че и други ЛЛ вече отказват това посещение.
Ако искаш посещение от частен педиатър, се заплаща.

Общи условия

Активация на акаунт