Бързи въпроси и отговори деца - 3

  • 25 815
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 735
А жилището Ви да не е стерилно? Или пък детската площадка? Или в детската градина?
Бактерии има навсякъде!

# 46
  • Мнения: 2 352
Питаш дали всеки път наливам препарати по тоалетната ли?

# 47
  • Мнения: 4 046
Еми да... Това ми е въпроса Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 352
Чистя веднъж седмично тоалетната с препарат. Според мен е напълно достатъчно. Дори не ми беше минавало през акъла да чистя след всяко ходене. Аз по цял ден само това ще трябва да правя, каквото съм пикла Grinning

# 49
  • Мнения: 6 764
След като ползва тоалетната, детето си измива ръцете, дори все още да не се забърсва само, за да изгради навик и ако все пак е пипало тоалетната чиния. Ако ще се чисти с препарат, тогава следва и след детето, защото то прави там същото, което и възрастните 😃

# 50
  • Мнения: 5 381
Какво правите със старите играчки, които нито са за изхвърляне, нито пък са подходящи за подаряване/даряване?

Пълни сме с неща от бебешкия му период, които все още си работят, но на много от тях им липсват части, или имат петна, които не могат да се измият.
Хем ми е жал да ги хвърля, хем не става в това състояние да ги давам на други деца.

# 51
  • Мнения: 3 735
Хич не ми се свидят. Заминават в коша директно.

# 52
  • Мнения: 15 356
Рокет,щом не стават ги хвърляй.Играчка с лиспсваща част може и да е опасна даже

# 53
  • Мнения: 5 381
Бобчи, аз визирам по-скоро липсващи от комплекта части.
Имаме 2 сортера, от които половината фигурки за пъхане не ги намирам.
Имаме и няколко разглобяващи се камиончета, чиито болтове половината са изпогубени. Ей такива неща

# 54
  • Мнения: 5 018
Имаме в квартала една площадка, в която родителите носят стари играчки. Дори да не са пълен комплект, дребосъците си играят, защото играчките са непознати за тях. Хич не се впечатляват, че на багера му няма едното колело или лицето на куклата е изрисувано. Когато съвсем се счупят на парчета или има нещо опасно, с няколко майки прочистваме и изхвърляме.

Любимата площадка на дъщеря ми е заради тия играчки. Първоначално аз много се възмутих на тая практика, но като порасна детето и видях, че и то, и другите деца се радват на това, което за мен е “боклук”, си промених мнението.

Последна редакция: пт, 28 окт 2022, 16:37 от Макарон

# 55
  • Мнения: 15 356
Сетих се, че и до свекърва ми има такава площадка с оставени играчки.Варна кв Левски ,тротинетки,коли,какво ли не има

# 56
  • Мнения: 5 381
В Стара Загора доколкото съм запозната нямаме такава екстра площадка.
Засега мисля да ги прибера в 1-2 големи кашона и да ги занеса в квартала на баба ми. Там наблизко има ромска махала и може би дечицата ще им се зарадват. Само това ми идва на ум.

# 57
  • Мнения: 3 124
Здравейте
С ММ сме в голяма чуденка как да постъпим с яслата на малкия. Кандидатствахме и бебо е приет в най търсената ясла в града. В същото време свеки ни каза, че в ясла в близко село също има много добри условия, но са по малко деца. 10-12 за селската ясла, срещу 20 за градската. Пътя е + 15тина минути в едната посока, но аз си имам кола и не ми пречи да го карам всяка сутрин и да го прибирам. Сякаш на мен ми се иска селската ясла, защото там ще са по малко деца и ще се обръща повече внимание, отколкото в градската. Поразпитах и отзивите за селската ясла са положителни, майките са доволни. ММ се притеснява от повечето път и от това, че децата от село били по буйни. Вие коя ясла бихте предпочели?

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Това, че децата от село са по-буйни от коя статистика го извади мъжа ти? Особено за деца в яслена възраст 🤦‍♀️
Иначе аз бих го записала в по-близката и удобна ясла. Всичко се случва, включително и без кола да се остане за кратко. Или някой друг да вземе детето.
Нагледах се на прехвалени ясли, градини и училища. След 3 деца и години прекарани във въпросните институции за мен всичко е на късмет. Затова гледам да ми е близо и удобно вече.

Последна редакция: нд, 30 окт 2022, 20:55 от Мария

# 59
  • Мнения: 15 356
В селската ясла виждам един основен минус-хората се познават и деца болни не се връщат.И аз имам село с ясла, имам и близка в село с ДГ и от там ми е мнението.

Общи условия

Активация на акаунт