Instant Pot - тема 3 - мнения, рецепти и съвети

  • 42 888
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 680
Наскоро си купих еър фраиер Косори, с двата реотана и обмислям покупката на ИП мултикукър! Колебая се между 2 модела ЕВО и ПРО големия обем!   Другото ми колебание е, дали да не е комбиниран уред и да изчакам новия модел, който е с един капак, но пък той е 6,2 л.! Абе, май много колебания ми станаха, но всъщност искам да помоля някоя от вас, която има от големите, ПРО или ЕВО, да измери вътрешния диаметър и дълбочината на основния съд! Иска ми се по това да се ориентирам, ако успея де!
Предварително благодаря!

# 46
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 020
Про-то, Бубе, ще ти ги измеря Hug

# 47
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 680
Верно бе, Ети! Не се сетих, теб да помоля! Мерси! Kissing Heart

# 48
  • София
  • Мнения: 2 686
elitsa_b, не разбира се. Дръжката изобщо не влиза в уреда.
аз си ги изваждам със силиконови ръкавици, но на страницата на ИП продават и силиконов слинг, точно за тази цел.

# 49
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
А с тази дръжка можеш ли да си вадиш купата от уреда.
И друго да ви попитам, след като приставката за печене, много залепва, не може ли на решетката за пара да слагаме по две кюфтета и така да пържим?

Пърженето е процес,в който готвиш продукти (почти изцяло потопени) в загрята мазнина. Мисля,че нямаш предвид пържене. Не бих правила кюфтета върху тази решетка,има причина да се използва различен съд за air fry готвене. По-скоро използвай хартия за печене.
Аз съм пържила кюфтета върху тази решетка. Ако слагаш хартия за печене, трябва да е надупчена, за да минава горещия въздух. Аз с перфоратор дупча.

# 50
  • Мнения: 6 679
Някой правил ли е патладжани? Много обичам патладжан и много сложно ми е да го приготвям. Ако не е направен правилно или става воднист и безвкусен или жилав и не може да се яде. Искам да нарежа на тънки кръгчета, да приготвя опържа, и да си направя една част с доматен сос магданоз и чесън и другата част на мусака с патладжан. Сега като ви четох за кошничките и кюфтетата се замислих няма ли да стане в тази кошничка печен като за кьополу и да си го направя с чесън и майонеза или с кисело мляко и магданоз ?
Вие как бихте го направили с уреда. Т.е. как най-ефективно ще стане с уреда и най-вкусно разбира се. Имам уред Нинджа.

# 51
  • Мнения: 1 684
Аз го слагам в еър фрайъра, нарязан на едно сантиметрови кубчета и предварително осолен и оставен да се отцеди. Става супер на всякакви салати .

# 52
  • Мнения: 1 698
Цял надупчен и се пече. Нещо от сорта на 2х10 мин на 180 градуса.

# 53
  • Мнения: 2 163
Наскоро си купих еър фраиер Косори, с двата реотана и обмислям покупката на ИП мултикукър! Колебая се между 2 модела ЕВО и ПРО големия обем!   Другото ми колебание е, дали да не е комбиниран уред и да изчакам новия модел, който е с един капак, но пък той е 6,2 л.! Абе, май много колебания ми станаха, но всъщност искам да помоля някоя от вас, която има от големите, ПРО или ЕВО, да измери вътрешния диаметър и дълбочината на основния съд! Иска ми се по това да се ориентирам, ако успея де!
Предварително благодаря!
ПРО-то колко литра е? 7,5 л?

# 54
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 680
7.6 л. са големия обем

# 55
  • Мнения: 6 679
elitsa_b аз на 2 пъти опитах и ми става жилав и като пергамент . Нещо не правя както трябва.
Бг-леля ще пробвам . Аз имам няколко патладжана и двата варианта ще пробвам.

# 56
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 020
Аз имам фурна с пара, там ги пека цели, стават чудни. В уредчето мисля, че под налягане ще стане. Времето може би около 15 минути. Ако някой е пробвал може да каже точно.

# 57
  • Мнения: 6 679
Не ти ли стават воднисти? Аз нямам фурна с пара, не знам технологията , но ще се поинтересувам. Мерси.

# 58
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 020
Не, не стават.

# 59
  • Мнения: 3 361
Вкусът много зависи и от сорта патладжани.

Общи условия

Активация на акаунт