Осиновяване на дете или инвитро? Моля за съвет!

  • 4 958
  • 203
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 580
Освен планираните, продължение на любовта, има и много от случаен секс, например, както и непланирани във връзки, в които и двама не виждат и нямат бъдеще заедно.

Ако беше на 39-40, бих ѝ дала съвет да действа. На 33 г. е още рано да мисли в тази посока.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 4 089
В днешно време жени отглеждащи сами децата си не са рядко явление, аз самата съм такава, не че е бил мой избор, а така се стекоха нещата… Аз лично подкрепям правото на всеки човек сам да определя кое го прави щастлив, а не хорските предрадсъдъци …  ако иска жената дете, ами защо пък да няма…съветът ми е само да се изчака и обмисли добре… 33г не са пределна възраст за това, може да се изчака още 4-5 години, може пък да се появи половинка….иначе моя близка роднина роди тази година от донор на  38г в чужбина и е мега супер гига щастлива, и тя, и родителите й са на седмото небе, детето е супер обгрижвано и материално осигурено, беше решила, че първо пробва инвитро, а при неуспех- осиновяване

# 32
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 118
Ако не греша, децата се създават от двама души като продължение на любовта им, а не се раждат, за да запълнят липсите на един човек.
А, да, разбира се. Те много се обичат и в един момент единият си показва емоционалните липси, да не казвам психичните проблеми. И кво става с това дете?!
Ти говориш за идеалния вариант, а той не знам дали въобще е възможен...

# 33
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
А как присъствието на втори човек в леглото, зачерква вероятността да се запълват нечии липси?

Защо жена, която е сама, е жена с липси, а тази, която е в някакви отношения/връзка, е жена без липси? Губи ми се логиката тук.

# 34
  • Мнения: X
Не, аз говоря за съвсем баналния вариант - размножаваме се чрез оплождане по двойки, а не с просто деление.

# 35
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 118
Това, че си родил дете, единствено означава, че си правил секс, нищо повече...
Родител не ставаш с факта, че си правил секс.

# 36
  • Мнения: X
Все още децата имат родителИ, а не родител. Да се върнем на факта, че простото деление не ни е присъщо.

Пак да попитам. Какво е това омаловажаване на бащата и свеждането му до донор на сперма? Лицемерно е на фона на очакванията, че той трябва да обгрижва и възпитава децата наравно с майката.

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
На 33 все още има време да срещне някого и да се омъжи. В момента говори разочарование от любовна връзка и чувството, че няма да срещне никого или от самота. Ще мине.

# 38
  • Мнения: 1 191
И после теми за влюбени жени, които мъжът не иска, защото са с дете.
Ми твърде рано е на 33г да мисли за ин витро. Разочарована е, че 10-годишната и връзка се е оказала фал и не е срещнала веднага подходящ. Не мисля, че трезво мисли в момента.

Тя сама си е казала, че иска дете, за да и осмисли живота. Детето не е инструмент за постигане на щастие. Може и то да не и го осмисли. Това не е като да си вземеш домашен любимец.

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Детето осмисля живота по най-егоистичен начин. Сега ще има "да, ама, аз се осмислям и с работа...". Ако беше осмислянето толкова важно с работа, мъж, хобита и пр., жените нямаше да раждат, а щяха да си стоят бездетни с работата, мъжа и хобито.

# 40
  • Мнения: 12 463
Хм, а каква е гаранция, че няма да почине докато детето е съвсем малко? Нещастен случай, катастрофа, болест - никой от нищо не е застрахован в този живот. Съветвате я да чака още. Добре, чака още две години, появи се точният човек. Още поне година до решението да имат дете и тя вече е на 36. Роди на 38, а той? Той ще е поне на 40. Не са много, не са и малко. Да не говорим, че рискът за аномалии нараства след 35 години. А след 40 шансът да забременее по естествен път намалява значително. 3-4-5 години. Вяска година от един момент нататък е от значение.

# 41
  • Мнения: 2 252
Има един филм с участието на Никол Кидмън - "Lion".  Тежък филм. Тя играе ролята на майка, която осиновява бездомно дете от Индия. В последствие осиновява и второ. В един момент от филма обяснва защо го е направила - ще цититам по памет - и казва "Можех да имам собствени деца, но реших да дам шанс на дете, което вече е родено, но няма семейство".

# 42
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 118
Все още децата имат родителИ, а не родител. Да се върнем на факта, че простото деление не ни е присъщо.

Пак да попитам. Какво е това омаловажаване на бащата и свеждането му до донор на сперма? Лицемерно е на фона на очакванията, че той трябва да обгрижва и възпитава децата наравно с майката.
Ми като не може да намери подходящ според нейните разбирания?!
А иска да има дете?!
Айде да разнищим нейните желания... Има ли значение?! Дали е егоизъм или нещо друго, традиция, шанс...
Жената иска да има дете, поради нейните собствени причини и намерения. Аз нямам никакво намерение да я съдя.

# 43
  • Мнения: 1 191
То не е гаранция, че всеки от нас няма да му се случи нещо - някои имат деца, някои не. Не можем да предвидим всичко. Дайте сега да мислим всеки ден за това, че утре може да ни удари тир.

Ако всяка на 30 и дето няма мъж драпа за ин витро, то клиниките няма да смогват.

# 44
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 118
Абе тя драпа за мъж, ама.... Няма го.

Общи условия

Активация на акаунт