Осиновяване на дете или инвитро? Моля за съвет!

  • 4 948
  • 203
  •   1
Отговори
# 15
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 005
Без баща е в пъти по-добре отколкото с баща насилник примерно...
И така нататък. Да има или да няма баща, а в някои случаи и майка... Късмет.

# 16
  • Мнения: X
Баща не е равно на баща насилник. Няма защо изключенията да се представят като масов случай.

# 17
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 005
Ами на детето с баща насилник това му е случая, друг няма, 100% му е това. И да го успокояваме, че имало и други видове бащи... кво от това.

# 18
  • Мнения: X
Ние не обсъждаме частни случаи. Говорим за общия случай, а именно, че децата имат нужда от двама родители. Ако единият липсва още от раждането, дефицитите са неизбежни, колкото и да се старае самотният родител.

# 19
  • Мнения: 6 494
Авторке, разбирам ти притесненията, но в крайна сметка на 33 г. не си престаряла - имаш време да срещнеш читав човек и да създадете семейство. Понякога нещата се случват изключително бързо.
Лично мое мнение - дай си още време, нищо не предприемай за момента. Според мен е доста трудно сам родител да отглежда дете - да, разводите в днешно време са много, никой не ти гарантира, че в крайна сметка няма сама да останеш с дете дори след като срещнеш уж правилния човек, но пък и никой не ти гарантира, че бракът/съвместното съжителство ще се провали. Аз за себе си не мога да си представя да отглеждам сама дете и не защото съм лигла или не съм оправна, а защото ми се струва страшно трудно.

# 20
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 005
Изобщо не съм съгласна.
Няма гаранция, че дете, отгледано от двама родители, ще стане по-стойностен човек от такова, отгледано от сам родител
Дефицити има и когато човек е отгледан в семейство с двама родители. Даже по-големи.

Последна редакция: пн, 10 окт 2022, 08:38 от AIDA_N

# 21
  • Мнения: X
Е, аз вече написах, че гаранция няма, но има шанс. Когато детето е лишено от баща още с раждането, този шанс му е отнет.

# 22
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Аууу какво ще обяснява?! Верно ли?
Ми те масово децата растат с един родител.
На приятелка детето е в нов клас тази учебна година, казало ѝ че 90% от децата са с разведени родители и от първите дни си коментирали на кое каква издръжка плащат.
Верно да, аз ти зададох определени въпроси на които така и не получих отговор. Wink
Това, че сегашното поколение деца растат масово с един родител изобщо не означава, че е нормално. Защото същите тези деца трудно ще създадат стабилни връзки.
И да, разбира се, че за съжаление има насилници, но да се твърди, че има масово насилници е като да се твърди, че има масово убийци, или масово изнасилвачи и т.н.

Последна редакция: нд, 09 окт 2022, 21:48 от jerami

# 23
  • Мнения: 2 913
Имаш време още да срещнеш някой мъж , идеални няма де , все нещо няма да ти допада .

# 24
  • INFJ
  • Мнения: 9 417
Джефри Дамър е имал двама родители, и какво от това? :Д

Разбира се, че е най-добре с двама красиви, млади, богати, физически и емоционално здрави родители.... но истината е, че перфектно няма никъде. Идва момент, в който нямаш време повече да си играеш на проба-грешка, освен това, ако резултата на АМХ е зле, съвсем оставаш без избор, и с малко време.

# 25
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 005
Ма няма значение, а и нас никой не ни пита, нормално ли е или не.
Случва ли се в живота, случва се.
В крайна сметка дали е правилно за конкретния човек да живее и да бъде отглеждан от баща и майка или само от майка, или само от баща, не можем ние да кажем, защото зависи от конкретния случай за конкретния човек, за конкретния му баща дали е такъв в истинския смисъл или не.
Моят син израстна с баща, баща вкъщи. Но баща, който физически беше там, но в действителност никога не е бил баща за това дете. И какво като е присъствал вкъщи?! Ми нищо. Няма да навлизам в подробности, но неговият родител съм аз. Аз съм майка, аз съм баща. Това по-добрият вариант ли е?! Ма да бе, нали исках баща за детето си?! Е, къде е?! Не го интересува нито семейство, нито дете... Всеки да се спасява както иска, само него да не го занимава никой.
Аз израснах с баща насилник. Спукваше от бой майка ми и мен. Е?! Обвинявам майка ми, че не е събрала смелост да се раздели с него и да живеем нормално, до колкото може де.
И това, че всички семейства не са като моето и аз съм от изключенията мен какво ме топли?! М?! Айде Уиш да ми отговориш...

Последна редакция: нд, 09 окт 2022, 23:34 от AIDA_N

# 26
  • Мнения: X
Ако не греша, децата се създават от двама души като продължение на любовта им, а не се раждат, за да запълнят липсите на един човек.

# 27
  • INFJ
  • Мнения: 9 417
Т.е. твоят съвет към жените в тази ситуация, е да останат без деца?

# 28
  • Мнения: X
Моят съвет е да се загърби "АЗ! АЗ! АЗ!" и да се помисли за интереса на детето, защото той е водещ. Да, намирам за нормално да не се ражда без баща и детето да се лишава съзнателно от такъв.

# 29
  • Мнения: 12 307
Инвитрото струва пари и няма гаранция, че ще стане от първия път, но поне половината от гените на детето ще са от теб. Осиновяването става бавно, повечето деца са от ромски произход или от ниско образовани и бедни прослойки на обществото, без значение етноса. Т.е генетичното им наследство не е най-доброто, освен това е 100% неизвестно (чуждо). Средно се чака по две години и без особени претенции. През това време може да срещнеш партньор, а може да пробваш и инвитро. Ако се получи винаги може да прекратиш регистрацията си на кандидат осиновител.
Не е лесно сам да отглеждаш дете, но нито ще си първата, нито последната.

Общи условия

Активация на акаунт