Осиновяване на дете или инвитро? Моля за съвет!

  • 4 963
  • 203
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 222
Абе тя драпа за мъж, ама.... Няма го.
Е де... Затова да почака(тоест да не чака, а да си живее живота) и, ако чак след няколко години не срещне мъж, тогава да мисли за други методи да създава семейство.
Детето не може да е натоварено с личните дефицити и очаквания да осмисли твоя живот. Много тежко е това.

П. С. Откакто светът стана модерен, нещата вървят отзад-напред. Първо се мисли за дете, за да се застраховаш, че го имаш, после ако срещнеш мъж-срещнеш, ако ли не-здраве да е, детето ще ти запълва липсите. Ми ненормално е (за човек под критичната възраст).

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 4 090
За някого може да е голям шок, но за някои хора смисълът не са децата и съзнателно избират да нямат поколение, за мен принципът е- всеки сам си преценя….

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
Инструменти? Те не са инструменти. Те просто осмислят живота на майките си, поне при положение, че майките им ги обичат.  
Детето може да е инструмент само ако не е обичано и е обезчовечено до обект.

Децата винаги са натоварени с очаквания. Вече започвам сериозно да се чудя откъде този страх у хората да кажат, че имат очаквания, свързани с децата си. Единствено мога да си го обясня с новата мода на самодостатъчност и поставянето на детето някъде изолирано от възрастните - ние от детето нищо не очакваме, нищо не искаме, то си се развива самостоятелно. Е, да, ама дори от цветето, дето го поливаш и местиш според слънцето очакваш да се развива по определен начин. Изведнъж голям страх, че има очаквания към детето. Ако няма очаквания как ще се развие това дете, като тревата и без корен ли? Лелките в социалните домове нямат очаквания към децата, защото са емоционално отдръпнати.

# 63
  • Мнения: X
Те просто осмислят живота на майките си,
Не. Няма такава аксиома. Жените, които нямат смисъл на живота вътре в себе си, ползват децата си за тази цел. Другите просто си обичат децата.

# 64
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 128
Да имаш дете си е чист егоизъм.
Или защото всички имат... Защото традиционното семейство е мъж, жена и дете. Тоест трябва да имаме дете. Щото... Ами щото всички имат и нали това е нашето продължение.
Ама това не е любов.

Последна редакция: нд, 09 окт 2022, 22:58 от AIDA_N

# 65
  • Мнения: X
Е, това са твоите причини за имане на деца. Не е любов, да. Слава Богу, има и други причини. Любов, например.

# 66
  • Мнения: 7 527
Авторката има още време да намери човек и баща за детето си, което ще стане по- трудно ако роди сама. Семейството е важно, за отглеждане на децата и това, че има нездравословни семейства, не го прави правило, а по - скоро изключение. А тези, които отглеждат децата си сами, са по- скоро жертви, на така стеклите се обстоятелства.

# 67
  • Мнения: 12 479
Понеже мярнах коментар по-назад относно осиновяването - да, в България е възможно сама жена или сам мъж да осинови дете, дори две деца.
Лорелада, когато реших да имам дете без баща (на 37 години бях) говорих с майка ми по въпроса и тя ме подкрепи. Не се получи с инвитрото, осинових си децата. Майка ми ми помага в грижите за тях, те са единствените й внуци. За съжаление баща ми не доживя да стане дядо и да се порадва на внуци, но това е рискът, когато си дете на възрастни родители.

# 68
  • Мнения: 18 369
Е, на 33 не бих подкрепила дъщеря си да ражда от донор. Към 40 - да.

# 69
  • Мнения: 12 479
Е, на 33 не бих подкрепила дъщеря си да ражда от донор. Към 40 - да.
След 35 вече е значително по-рисковано да забременява и ражда, колкото и да са на мода късните бременности.

# 70
  • Мнения: 18 369
Много леко забременях и родих на 36. Но аз не казвам да се чака поради незначителни причини, а само ако няма баща на хоризонта. Не ме блазни толкова да гледам внуче сама с дъщеря си, мерси!

# 71
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 128
А в случая няма.
Седим и чакаме, така ли?

# 72
  • Мнения: X
Не. Живеем собствения си живот.

# 73
  • Мнения: 18 369
Толкова ли се свършиха мъжете?! Grinning Няма надежда 33-годишна да си намери мъж. Вай...

# 74
  • София
  • Мнения: 3 527
Познавам жена осиновила 2 деца над 35г възраст. Познавам жена родила от донор на 42г възраст. И двете все още живеят без мъже, обичат безкрайно децата си (които са винаги усмихнати когато и да ги срещнеш), просто така и не са намерили партньор, но това не е причина да не са предприели стъпката с децата.

На 33г още имаш време да срещнеш човек, с който да създадеш семейство. Понякога всичко се променя за месеци. Аз бих предприела някоя от двете стъпки, ако след 35г не бях срещнала мъж. Просто времето лети ужасно бързо и не бих се лишила от възможността едно дете да ми казва "мамо" само защото не съм срещнала човек за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт