Осиновяване на дете или инвитро? Моля за съвет!

  • 4 967
  • 203
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Пиша без да съм чела цялата тема, само до 2 стр.

Съжалявам, че в днешно време родителството е сведено до изкуствено оплождане. Изключвам двойките с репродуктивен проблем, за тях ясно.

Но всяка жена, която е решила, че достоен принц на бял кон няма, отива за едно инвитро и край, мъж не е нужен.

Като си се запритеснила за фертилитета, замрази си яйцеклетки.

Така ще имаш бек ъп, ако не успееш да забременееш естествено след няколко години.

Мъже има, но те дали те искат? Може проблемът да е в теб!

И аз като уиш смятам, че ролята на бащата е сведена до осеменител. Без баща може и край.

Аз пък не искам децата ми да растат без баща, защото съм им отнела това право с раждането. Повярвайте, всичко бих дала само да имам баща още 1 ден!

# 76
  • INFJ
  • Мнения: 9 477
Не стана ясно какъв е резултата от АМХ теста, но щом вече се мисли за инвитро и осиновяване, предполагам, че не е добър, или е притеснителен. Ако случаят е такъв, аз също съветвам да се замразят яйцеклетки, защото качеството им също спада с годините.

Lorelada, мъже бол, но дали ще срещне нейният си човек навреме, е друг въпрос. Не е лесно да намериш човек, да пламне любов, да се окаже наистина читав, че и да иска семейство по най-бързият начин... Всичко друго вероятно би било компромис за всяка жена. Аз не бих направила компромис с мъжа до себе си, само и само, за да имам дете. Най-вероятно ще се разпаднат такива отношения,  и накрая детето пак ще е травмирано. Предпочитам варианта с донорство.

# 77
  • Мнения: 1 605
Прагматично погледнато, ако авторката е окей с осиновяването, може да изчака и още 15 - 20 години да срещне мъжа на живота си, а за инвитро още десетина. Така че въпроса е иска ли да отглежда сега дете сама.

# 78
  • Мнения: X
не бих се лишила от възможността едно дете да ми казва "мамо" само защото не съм срещнала човек за себе си.
Не би лишила себе си. А би ли попитала детето дали иска да дойде в свят, в който няма да има баща? Или по-важно е да не лишиш себе си?

# 79
  • INFJ
  • Мнения: 9 477
Нека отговорят хората без баща на този въпрос. Предпочитат ли да не се бяха раждали?

# 80
  • Мнения: 7 527
Точно Уиш, за мен това е егоизма. Не да имаш дете, а да го лишиш от баща предварително.

# 81
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, в един момент с възрастта е по-важно да не лишиш себе си от дете. Идеалният вариант е да има баща. Но ако няма, детето пак ще порасне, то ще има майка, а мъжката фигура най-вероятно е дядото по майчина линия, вуйчо или друг роднина. А в един момент може и пастрок да се появи. Деца са се раждали и ще се раждат без бащи. Войни, природни катаклизми, житейски катаклизми.

# 82
  • Мнения: 18 369
То хубаво се мисли, че всяка двойка може да се раздели (така е), обаче и след раздялата родителите остават двама. Читавите хора присъстват в живота на детето си и след раздялата с майката, дори да е по-ограничено.
Аз имам спокойствието, че ако нещо се случи с мен, баща й ще поеме детето. Какво става, ако е само един родител и той умре? Или да мислим позитивно, че не може да стане...

# 83
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 135
Еее, направо тоя баща го поставихте на пиедестал като бог.
Да питаме децата ли?
Питайте мен, израснах с баща насилник.
Не. Добре съм се родила, ама този баща трябваше да изчезне от живота ми изначално, а не като навърших 18...

# 84
  • Мнения: X
Не. Просто считам, че бащата е точно толкова важен за детето, колкото майката.

Анекдотичните примери не доказват  нищо. Има немалко примери за деца израснали с майки насилници. По тази логика следва ли да твърдим, че майката не е нищо повече от ходеща утроба?

# 85
  • Мнения: 12 480
Защо много от пишещите, които са срещнали любовта и всичко се е развило по реда си дават съвет да чака? Жената не пита дали да има дете без баща, тя решението си го е взела вече, пита кой вариант да избере. И двата пътя са дълги, не стават току така. Ако й е писано през това време ще срещне мъжа, с когото да създаде семейство. Ако ли не, ще създаде живот или ще даде дом и любов на едно дете. И двата варианта са свързани с подготовка и време за осъществяването им.

# 86
  • Мнения: 7 527
Аида  съгласна съм, на твоят случай не е масов, а по- скоро изключение. Да, не всички бащи са за пример, но имат огромен принос и във възпитанието и в израстването на децата.

# 87
  • INFJ
  • Мнения: 9 477
Какво става, ако е само един родител и той умре?

По този въпрос си струва много повече да се помисли, отколкото какви евентуални липси си запълвам с детето, и подобните тинтири-минтири. Ако нямам родители, и достатъчно близки роднини, не знам дали бих го направила. Живот и здраве, аз знам, че имам подкрепа, ако взема такова решение.

# 88
  • Мнения: X
Защо много от пишещите, които са срещнали любовта и всичко се е развила по реда си дават съвет да чака?
А защо точно тези, които не са срещнали любовта, имали са неуспешни връзки, мъжът им ги е зарязал или живеят в неудолетворяваща връзка с мъжа си дават съвет да се ражда без баща? Въпросът ми е чисто риторичен. Явно за тях да не лишат себе си, да компенсират себе си е по-важно от детето, което ще родят.

# 89
  • Мнения: 15 051
Толкова ли се свършиха мъжете?! Grinning Няма надежда 33-годишна да си намери мъж. Вай...
Всъщност е близо до истината. Мисля, че голяма част от тези жени много добре знаят кого искат и не става, а и е меко казано неуместно, да им показваш каталог ергени, които имат работа и нямат деца, кво им е...
Обаче постовете на авторката ми оставят неприятно усещане за житейска неудовлетвореност и провал. От такъв старт да доведеш и дете на тоя свят - не, не е добре. От позиция на нещастно влюбена 1/3 от живота ми почти 36годишна самотница с много традиционни разбирания за брака и децата го казвам.

Общи условия

Активация на акаунт