Осиновяване на дете или инвитро? Моля за съвет!

  • 4 953
  • 203
  •   1
Отговори
# 90
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
А тези във връзка имат някакви ексклузивни права да имат деца ли? И това е някаква гаранция, че децата им ще са щастливи и качествени хора?

# 91
  • София
  • Мнения: 3 520
То и с мъж да създаде семейство не е гаранция колко ще е баща. Не е гаранция, че няма да забегне нанякъде, че няма да се разделят и той дори едно обаждане няма да направи, или да се случи най-лошото и пак да няма баща това дете. Покрай мен масово са разделени, разведени, бащите не се вясват, за издръжка да не се говори.
Да не говорим, че едно дете и двама родители да има пак може да стане най-лошото и с двамата едновременно и да остане без никой.

А колко жени познавам (включително и от семейството на мъжа ми), които толкова да съжаляват, че са изпуснали да предприемат стъпката за дете, но вече единствен шанс е да осиновят. Едната братовчедка на мъжа ми е толкова грижовна с деца, толкова й е мъка, че няма свое, толкова терапевти и депресии лекува. А мъж все още няма (40г+ е) и й става все по-трудно да се радва на чуждите деца.

# 92
  • Мнения: 8 937
Баща ми не присъства в живота ми 24 от общо 32 години по свое желание. Сигурно някои неща щяха да са различни, ако присъстваше, ама чак такава невероятна травма не е, че го няма.

# 93
  • Мнения: X
А тези във връзка имат някакви ексклузивни права да имат деца ли?
Не. Децата са само естествена част от връзката им.

# 94
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз й давам съвет да чака, защото първо, още е достатъчно млада, за да може да срещне някого, да се омъжи и да роди. Второ, в момента е в криза, чувства се изгубена и изоставена и иска да заглуши и да компенсира. Дори предполагам, че ако сега тръгне да минава интервю за осиновяване, един от въпросите ще бъде защо иска да осинови. Същото важи и за инвитрото - защо иска инвитро така? Ако беше на 40+, да речем, че инвитро и осиновяване вече има място за обмисляне без партньор на хоризонта. Но на 33 след една дълга връзка и една кратка е твърде млада за такива варианти.

# 95
  • Мнения: 15 033
Между другото, понеже се иронизираше късното раждане. Откак съм в София, поне половината от жените, които срещам, или нямат деца, или са родили на 35+. Не са споменавали болести или проблеми извън обичайните с децата. Тъй че това с непременното чудесно ранно раждане до 25 май ще се окаже митът, а не проблемите , дето уж ги имало след 35.

# 96
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 118
Хм, едно е да станеш майка на 25 до към 30-33, друго на 40-45.
На 45 очаквам внуци.
Колкото по-млад, толкова по-добре е да станеш родител.
После съжаляваш. Винаги си казваш - ех, защо не го направих по-рано...

Нарциса, тия оправдания на жени на 35+ без деца ги знаем...

Последна редакция: пн, 10 окт 2022, 00:08 от AIDA_N

# 97
  • Мнения: 18 369
Така е, Нарциса. Аз като отидох на родителска среща, очаквах да е пълно с по-млади от мен хора. Да, ама не. Сума ти народ явно е позакъснял с децата.

# 98
  • Мнения: 7 521
Децата са естествено продължение в една връзка. Мисля, че и на 40 да бях, нямаше да имам смелостта да родя и отгледам дете сама.
Ноо ,в крайна сметка всеки си поема риска на решенията.

# 99
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
А тези във връзка имат някакви ексклузивни права да имат деца ли?
Не. Децата са само естествена част от връзката им.
Не е нужна връзка, за да имаш дете... Каква е разликата, ако случайно забременееш някоя щура вечер след дискотечката? Или след няколко седмици връзка, и бащата реши, че повече няма да му видиш очите? Или дори след години връзка, и бащата реши, че приключва? Има и такива случаи.

# 100
  • Мнения: X
Има такива случаи, да. Но те не определят правилото. Да не говорим, че в много такива случаи се пристъпва към аборт.

# 101
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
Аха, да. Направо я виждам жена на 30-35+, без деца, как прави аборт. Ако е на 20, може. След 30, много ме съмнява.

# 102
  • Мнения: 5 842
Thewishmaster е права. След случайно забременяване едва ли една жена би предприела да роди бебе, което изобщо не го е планирала. Аз съм след 30 и ако забременея от мъж, с който съм правила секс, и случайно забременея, и не желая това дете, ще направя аборт, естествено. Дори не бих уведомила и мъжа, с който съм имала сексуална афера, че чакам дете от него. Когато аз не искам дете в този момент, не ме интересува мнението на мъжа.

# 103
  • Мнения: X
Аз познавам точно такива жени.

Фикс идеята за каквото и да е не е добро нещо. За дете, съвсем.

# 104
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 118
Стига с тия правила бе...
Пак питам, аз като съм от изключенията какво правя?! За мен са 100% от 100... Няма правила. За всеки човек неговият конкретен пример и конкретно семейство си е 100% правило.

Общи условия

Активация на акаунт