Евровизия (Тема 29) Kъм Ливърпул

  • 26 108
  • 569
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 317
На фенинизма вече му отмина модата. Никой не го взема на сериозно вече. С ЛГБТ същото започна да се случва от миналата година. Тези транс и non binary простотии ще им изиграят лоша шега.

# 556
  • Мнения: 1 059
Имам да ви продам един голям мост, ако се залъгвате, че ЛГБТ тематиката в Евровизия ще изчезне 😁 това е присъствие от поне 30 години вече. Вероятно мотивите тип "girl power!! Hooray" ще изчезват и ще се появяват периодично, но ЛГБТ изпълнители и подобни е имало винаги и ще продължава да има. На мен не ми пречат, но и със сигурност не симпатизирам на песни, които разчитат само на това.

Конкретно песни тип "дискотечен хит, който ще звучи в гей клуб" винаги има, та и повече от една всяка година. Понякога са сполучливи, понякога не особено.

# 557
  • Мнения: 11 004
А не ми казвай, че Кончита Вурст през 2014 спечели заради "великата" песен или заради "прекрасния" глас на младежа, забравих как му е истинското име.  Дана интернешънъл защо спечели 1998, при условие, че имаше по-хубави песни? Или младежът от Нидерландия през 2019 ли беше... Но поне неговата песен беше хубава, а и добре изпълнена.
Но случаите с Кончита Вурст, Верка Сердючка и Дана Интернешънъл... няма какво да ги коментирам. Гласови възможности - пълна скръб. Просто се оценява "шоуто", което правят, а и за да се демонстрира толерантност към това общество.

# 558
  • Мнения: 1 059
За Дана Интернешънъл не мога да кажа, защото от тези времена в Евровизия знам само по-популярните песни, но за Кончита се съгласявам, че спечели само, заради този гимик на жена с брада. Махни го и остава посредствена песничка за запълване на финала. За Дънкан холандеца не съм особено съгласна, че е спечелил, защото е гей, та даже не знам дали се знаеше тогава, че е, но за мен да твърдиш, че е спечелил по тази причина е навлизане в другата крайност на вечната конспирация. Същото е и с онази сръбската лесбийка, която спечели 2007, ако не се лъжа. Просто бяха добре издържани вокални изпълнения в години, в които идваше ред на такива песни да спечелят, заради по-налудничавите победители в предишните издания.

Сега примерно следвайки Евровизийската логика давам реален шанс на Хърватия да спечели, защото идва ред на някой по-откачен победител.

# 559
  • Мнения: 4 355
2019 конкретно, целият топ 3 е ЛГБТ. Че даже и телевота го взеха Норвегия, а единият им вокалист също е представител.
Изобщо не трябва да се вглеждате в тия неща. Никой не печели САМО защото е с различна ориентация. Вокалността за това може да даде допълнителни точки, които да го пратят напред и да изпревари третия и втория (като с Австрия 2014), но няма са стане при лоша песен и изпълнение.
На Дана Интернешънъл песента е много силна, да не кажа, че е една от най-емблематичните за Евровизия някога.

# 560
  • Мнения: 11 004
За мен сред най-емблематичните са на АББА от 1974, на Джони Лоуган от 1980 и 1987, на Тото Котуньо от 1990, донякъде и Сертап 2003, Руслана 2004 и Лорди 2006

# 561
  • Мнения: 301
Rise like a Phoenix е хубава песен сама по себе си, а изпълнението на Кончита си беше много силно вокално. Стейджингът е въздействащ и направен изключително добре. Да, сигурно част от гласовете, които получи, ги получи заради принадлежността си към LGBT обществото и заради желание да покаже съпричастност към тях, но това не е единствената причина да спечели. Песента и изпълнението си имат достатъчно силни аргументи да победят и без това. А нека не подценяваме и фактът, че Rise like a Phoenix има много силно Джеймс Бонд звучене. По това време песните от филмите за Джеймс Бонд звучаха отвсякъде и бяха по върховете на всички класации. 2014 година, когато победи Кончита, си беше точно между излизането на Skyfall и Spectre. Тоест Rise like a Phoenix си имаше една празна музикална ниша в Евровизия, която зае.


Но случаите с Кончита Вурст, Верка Сердючка и Дана Интернешънъл... няма какво да ги коментирам. Гласови възможности - пълна скръб. Просто се оценява "шоуто", което правят, а и за да се демонстрира толерантност към това общество.
Не мисля, че Верка Сердючка е в същата категория като Кончита и Дана Интернешънъл. Първо, че Верка си е просто един от многото пародийни персонажи, които шоуменът Андрий Данилко играе. Все едно да кажем, че Краси Радков с неговите Баба Вуна и кака Радка или Христо Гърбов с баба Веце и баба Първолета, ги има заради това общество. Ми не съвсем. Второ, че Андрий си има кариера в шоубизнеса отвъд Верка. Тука да кажат по-запознатите, но той май не е и част от LGBT обществото, не съм сигурна.

За Дънкан холандеца не съм особено съгласна, че е спечелил, защото е гей, та даже не знам дали се знаеше тогава, че е
Ами той не е гей, че да се твърди, че е спечелил, защото е гей. Дънкан е бисексуален. И да, той е открито си беше заявил ориентацията години преди да участва.
Впрочем и Дънкан, и Лорийн са бисексуални, но виждаме, че нито песните им се заиграват с такива мотиви, нито сценичното им представяне.


За мен най-емблематичната песен от Евровизия изобщо е Nel blu, dipinto di blu Simple Smile
Скрит текст:

# 562
  • Мнения: 4 404
Азербайджан-слабичък опит.




Малта с revamp и официален клип
На thumbnaila е същинска Емануела 😂

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 12:56 от me_for_president

# 563
  • Мнения: 4 355
Излезе реда на изпълнение за полуфиналите

Първият полуфинал си е snooze-fest, само Хърватия и Литва ми харесват.
И определено съм фен на идеята директните финалисти да са в джамбурето. Скоро може и само на победителя от предната година да се гарантира финал…

# 564
  • Мнения: 301
Вчера се навършиха 50 години от победата на ABBA в Брайтън Simple Smile

# 565
  • Мнения: 442
Още дъвчем АББА, а са минали цели 50 години. Крайно време е от Евровизия да излезе някой изпълнител, който да придобие поне малко от същата муждународна слава. 🙄

# 566
  • Мнения: 4 355
В световната комерсиална музика има само две групи, които могат да се състезават с ABBA по хитове и успехи, така че трудно. Grinning Дано отчетат 50-годишнината на финалите.
Иначе Монескин се прочуха, но нещо албумът не получи желаният комерсиален успех, при все че бяха работили с топ продуценти. Сега между другото ми намирисва на раздяла/соло кариера за Дамяно, щом се въвлече в публична връзка с бивша Дисни звезда, няма да е напразно.
---
След pre-partyтата имаме сериозно разместване при букмейкърите. Още след първото Швейцария детронира Хърватия, а вече расте доста в процентите шанс за победа.
За мен лично е по-предпочитаният победител и стискам палци... последно май са печелили със Селин Дион, време им е.

# 567
  • Мнения: 301
Още дъвчем АББА, а са минали цели 50 години. Крайно време е от Евровизия да излезе някой изпълнител, който да придобие поне малко от същата муждународна слава. 🙄
Селин Дион? Smile
Скрит текст:


Иначе Монескин се прочуха, но нещо албумът не получи желаният комерсиален успех, при все че бяха работили с топ продуценти.
Получиха си доста голям комерсиален успех Монескин, но за мен песните им на английски, които започнаха да издават след победата си, са меко казано ужасни. Получиха успех, но качеството на музиката спадна и ревютата от музикалните критици са негативни.


Между Хърватия и Швейцария избирам Хърватия. Много по-симпатичен изпълнител с по-запомняща се песен. Немо ми бледнее даже и сред скорошните швейцарски участници като Gjon's tears и Лука Хени.

# 568
  • Мнения: 154
След pre-partyтата имаме сериозно разместване при букмейкърите. Още след първото Швейцария детронира Хърватия, а вече расте доста в процентите шанс за победа.
За мен лично е по-предпочитаният победител и стискам палци...

Не е моят тип песен, но смятам, че Швейцария ще бъде победител от жури гласовете и се надявам публиката също да я оцени. Няма да съм против, ако спечели. Хърватия за мен е Финландия 2.0 от миналата годината. Знаем масово гласоподавателите как гласуват - което е най-лесносмилаемо и не предполага някакво дълбоко вникване в смисъла. Така че очаквам да има същия успех от публиката, както имаше Финландия миналата година. Надявам се журито да ги порицае, особено ако вокалите на живо са също толкова зле.

# 569
  • Мнения: 301
Сцената в Малмьо е готова


Скрит текст:



Видео на сцената в движение
https://twitter.com/vDanDesign/status/1783489501337161804

И едно любителско видео
https://twitter.com/vDanDesign/status/1783469402232426639

Общи условия

Активация на акаунт