Юлските майки се разтапят от усмивки! - Родени Юли 2022 - Тема 3

  • 18 497
  • 824
  •   1
Отговори
# 15
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Хаха, може и да съм аз, макар че вече инициалите са ми АК след брака 😄

Абе, това с имунитета е двуостро острие бих казала аз като човек дето е с автоимунно заболяване (т.е свръхреактивна имунна систена)

# 16
  • Мнения: 2 161
Ама то и с ръкавици ще бърше и лапа. Трябва тия ръце да не стигат до там. В съзнанието ми изплува картинка - куче с фуния около главата... Така де. Вържи ги за нещо с дълга връзка хем да може да ги движи хем да не може чак до устата... И докато го пиша се опитвам да си го представя, ама не ми се получава.

# 17
  • Мнения: 776
Благодаря за хубавата тема!

Днес бяхме на ваксини и мерки, оказа се само +600 гр и +3 см (6.2 кг и 62 см) и сега съм в чуденка. Кърмя на поискване между 9 и 12 пъти на денонощие, само с една почивка вечер между 5 и 7 часа. Бебето е жизнено, така че мисля да не се притеснявам, обаче...

Днес съм виновна, клъцнах палче, докато рязах нокти, тя почти не се усети, не е плакала, а аз съм тоооолкова гузна...
С ръкавичка на ръката е, за да не си лапа палеца, за да зарасте, тъй че, Деси, слагай ръкавичка.

Много са ви хубави бебоците, ще ме накарате да се престраша да постна и моята сладурка.
Скрит текст:

 
Дремките през деня съвсем станаха криви, само върху мен, вече и кратки по 30-40 минути максимум...Дано вечерният сън не се провали, не искам регресии...

# 18
  • Мнения: 2 260
ако е към моя коментар това за имунитета, балансираната чревна флора няма как да навреди според мен, но разбира се и това трябва да се коментира с лекар. Струва ми се че прием на пробиотик ако не помогне ням как да навреди, иначе тук има инфо по тази тема: https://revita.bg/blog/c/probiotitsite-polezni-i-pri-atopichen игнорирайте че е рекламна статията

бъбълз, много е сладичка. Иначе нормата за трети и четвърти месец е 500 гр плюс за наддаване, така че си е добре детето. Досега е наддавала доста добре, нормално е да забави темпото.
Ей тука поствам нормите на сзо за кърмени бебета. Разбира се, трябва да се следи и тенденция в наддаването, има в нета (karmene.info) калкулатор за наддаването, който показва дали се движи добре детето. Но ако първите два месеца е наддала по около кг значи всичко е точно.

Последна редакция: ср, 12 окт 2022, 17:27 от magi g

# 19
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Приемът на пробиотик е пак внасяне на допълнителни бактерии било и полезни в един “девствен” микробиом. И полезните бактерии при свръхпопулация правят дисбаланс, това визирам. Доказано е, че също понякога провокират алергични реакции, газове и подуване, а ползите до момента се водят “потенциални” за намаляне на рисковете от алергии и то в комбинирано приложение с пребиотици и синбиотици. Единствено твърдя, че ползата до момента е съмнителна и клиничните проучвания от над 10г са доста нееднозначни. А докторите за хранителните добавки каквито са пробиотиците дават това дето препоръчат търговските представители, които невинаги са медицински лица пък.

Бъбълз, както една позната каза - първите месеци растат чувствително или на кг или на ръст, така че имай предвид че бебчето е изразходвало немалко калории, за да порасте, нищо че е качило само 600гр. Ако бяха 600гр и почти без  чувствителна промяна в ръста тогава би било притеснително.

# 20
  • Мнения: 776
Прави сте, сега погледнах и таблицата на Хедра, грешно съм запомнила, наистина 3-4 месец е >500 гр. А и тя вече е доста активна. Ние сме доста близо до обръщане по корем, става с леко помощ от мен, а така крещи като се опитва сама и не може...Вечер от два-три дни спи на дясната си страна и си притиска лицето в кошарата, което е от мрежа и може да диша.

По повод обръщането споделям едно тик-токче със знаците, че ще се случи скоро: https://vm.tiktok.com/ZMFjpdPfR/

И завършвам с това, че вече редовно ми пропускат вечер памперсите, включително пишкано от страната, на която се върти. От два дни пробвам Babylino гащички 4ка и са окей, ластикът спасява положението. Чудя се дали да не пробвам 4ка пелени по принцип, на повечето марки са от 7кг+, Little angels и Pampers много се отбелязват без да ги стягам прекомерно.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 715
Здравейте, страхотни бебчовци видях - да са живи и здрави всички! И при нас излезе стафилокок в носа.. от днес ще е 7 дни на Бактробан назал мас. За красота и баткото днес нещо киха и два дни мисля да го задържа в нас, да не хартиса от рождения ден....
Адаш при нас Ксеракалм не даде абсолютно никакви резултати, спред мен кремовете, които препоръчах са много по-адекватни за дерматит. Може да пробваш и с тях ако нямаш подобрение от него. Моята мома нощем спи спокойно и изобщо не иска да става да яде, обаче умира от глад. Корема и къркори мощно, чак ми пречи да спя и я будя да яде. Като слагам на гърда заспива милата, явно много и се спи... ако направя мляко 150 изсмуква от раз и пак заспива. Та не знам какво ще правим, ще говоря с личната май да я будя или в 4 или в 6 не знам кое ще е по-добрия вариант.. През деня тези дни сме навън с раницата и кучето и спи по 1-2 часа непробудно , но в тоя студ най-много да настинем и утре мисля да не ги изкарвам никъде. Че сега ту единия киха, ту другия и психически ще ме побъркат. Grinning
Някой питаше за динамичната парола в Уникредит. Първо в приложението на телефона отиваш на Карти/Настройки и има едно тикче - 3Д динамична парола. Правиш го да е активно. След това си плащаш там каквото искаш и като те прехвърли да ти иска динамична парола даваш генериране и пак влизаш в мобилното приложение. Паролата ще ти се появи на екрана и готово. Многооо сложно са го направили като за пръв път, после вече като знаеш е лесно.

Ееее много е яко това клипче, тъкмо днес в магазина един човек ме пита що така се е изкривила, викам нямам идея, това е новата и любима поза.... а то какво било! Иначе нашата умира да бърбори, върти тоя език и бърборрии ли бърбори, чак се вживява - къде по-силно, къде се смее и пак бърбори, навиква понякога. Голяма е скица.. бута играчките на гимнастиката, но не съм забелязала да иска да ги хване. Ако и дам нещо го хваща иначе.

# 22
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Деси, къркоренето е част от храносмилането, не е сигнал за глад. Понеже и на Йоан почнаха да къркорят чревцата доста около 1-1,5ч след ядене се хванах да чета миналата седмица за причините. Било сигнал, че трактът работи нормално и не е притеснително щом няма диария или запек, примерно. Иначе насън е нормално да правят дрийм фийд ако им дадеш.

Деска, клипчето е топ, мерси 😘

# 23
  • Мнения: 1 397
Адаш, сега ще следя как е, но при голямата биодермата не помогна и тогава изписаха xeracalm балсам, като по-мазен от него. За 2рия, който си споделила, нямам впечатление.
Благодаря момичета за съветите, и аз мислех за ръкавички, но тя се приспива със смучене на пръстчетата, накрая се отпуска и заспива. Ще видим тази нощ ще я издебна и намажа и ако се събуди мием веднага. Ако не стане така, ММ предложи да я мажем докато е будна и поне 30мин да я държим да не се бута. Все е по-добре от нищо.

За пищенето, не е само нощем - ей го сега ММ се прибра, смее му се уж тука и той я цунка по челото. И като писна с всичко сила и се разплака. По време на къпане пак - спокойна, гука и изведнъж писва. Не мога да си го обясня. Докторите и те като не знаят, казват,  зъби. С голямата така слушах зъби от 3ти месец, избиха и в 8ми.

Клипчето е много забавно и Зори е на ръба да се обърне, посттоянно се люшка.

Пробиотиците не знам - моето бебе сигурно е единственото, на което коликите ставаха по-силни, като давам пробиотик.

Последна редакция: ср, 12 окт 2022, 22:22 от deska90

# 24
  • София
  • Мнения: 3 715
При нея не мисля, че е нормално къркорене с ядене в 9 вечерта и после къркорене на корема ама яко в 5 сутринта. Както и да го гледаш е голяма пауза..
Адаш този на А-дерма е най-много мазен от всички кремове. Аз Ксеракалма го знам покрай Калин, с неговата кожа се справяше, но при нея не успя. Иначе също го харесвам и за себе си и винаги имам в нас. За пъпчиците около устата от плюнчене по натам много помага също.

# 25
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 318
Маминки ,ами за плюнченето + точене на лиги нищо не прочетох да споделяте Simple Smile

Сега ще ходя да купувам бандани,че лиги и плюнки се леят по блузи,ръце и всичко до което се докосне ,що така ,,:smirk: Търси да ръфа,хапе и гризе-страшно е положението,много нерви,много нещо! Не е приятелка  с биберонче-не го уважи и си го изкарва на къде що копне Smiling Imp

# 26
  • София
  • Мнения: 3 715
Някой беше казал напред, че слюнченето е подготовка на корема за други храни освен мляко и на това го отдавам и аз. Бърша с едни малки кърпички съм си взела от Джъмбо и така...

# 27
  • Мнения: 2 161
Нормално е за периода. Лъчи също има доста лиги напоследък. Пробвах да ѝ сложа бандана, но падна рев и се отказах.
Деска не е само при вас това с пробиотика. Каката го приема супер и сега и като бебе, а при Лъчи почва гърчене, болки и газове.

# 28
  • Мнения: 1 259
Лигите са навсякъде, така се дави в тях, че няколко пъти почервенява и чак връща по малко мляко. Докато го разхождам прав след ядене заради рефлукса, цялото му боди става мокро по ръкавите, то е водопад направо.

# 29
  • Мнения: 863
Лиги няма все още, но един лекар скоро  ме пита започнаха ли вече, така че явно е нещо, което трябва да се случи скоро.
Прегледа  мина ОК, казаха да спирам всичко и само да чистим с физ. р-р.
Аз пък се моля този месец да наддаде само 500гр.  Първия и втория по кило и половина. Вече го удвои рожденото тегло... Някои неща вече поръчвам следващия размер, 6-9м, че тези до 6м са й тамън. На мама пухчето, ще я записваме яко на спорт като порасне Grinning

Общи условия

Активация на акаунт