Виена тема 13

  • 32 965
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 109
О, дано не уцеля такъв период ,че не съм сигурна ,че ще се оправя.
То в Австрия всичко е винаги супер организирано и ясно🙂. От година ли повече, едната линия на метрото не бачка в цялата си дължина, че строят нов номер. Ама са пуснали заместващ трамвай, който я покрива изцяло като дори дублира част от трасето между две станции, че да е по- удобно🙂.
За пътя до летището стоеше банер на сайта му, още преди обявения период за ремонта и инструкции за заместването.
Има приложение -wienmobil, чудно е за организация на транспорта.

# 16
  • Viena
  • Мнения: 3 581
Само тия маски още си ги носят в транспорта.

# 17
  • София
  • Мнения: 23 093
Записвам се в новата тема и доста трябва да изчета.
С женска компания ще пътуваме в периода 17-20 ноември. На отиване с Раян, а на връщане с Австрийските авиолинии. Докато си усетим и билетите хвръкнаха нагоре, но дет се вика - кеф цена няма. Grin
Наех голям апартамент, само дето метрото не ни е близо, но имало трамвай, който ходи до центъра. За трансфер от летището и обратно ще запазя ван.
Определено ще имам въпроси, но първо ще изчета от дадените линкове.

# 18
  • Мнения: 13 805
Има приложение -wienmobil, чудно е за организация на транспорта.

Това приложение е ВЕЛИКО. Дори гугъл могат да се поучат от него. Синковецът, като беше на гости на кака си ( той беше на 14г) джъткаше с него по цял ден тя докато е на работа, обходи паркове, музеи, забележителности из цяла Виена, не се загуби ни веднъж.

# 19
  • столицата
  • Мнения: 3 795
онлайн ли е?

# 20
  • Мнения: 13 805
Сваля се като приложение на телефон. И да иска Интернет защото ти гледа локацията и прави разбивка в реално време.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 261
Предстои ми служебно пътуване до там, надявам се да успея да го направя и семейно. Ще ви следя 👍🏻

# 22
  • Мнения: 1 710
Само тия маски още си ги носят в транспорта.

Много благодаря за коментара! Тотално игнорирах текстовете за Ковид на сайтовете и щях да тръгна неподготвена, без да си взема маска по стандарта, който изискват.
Дали и в музеите и местата на закрито изискват маски?


Имам нужда от помощ за избор на карта за пътуване. Ще сме във Виена от 29 до 31 октомври, 4-членно семейство. Видях, че има Vienna PASS, която включва и входовете на някои музеи, hop-on hop-off и, ако правилно съм разбрала, градски транспорт, но ми се струва, че не си заслужава да се дават толкова много пари, а и освен това децата до 15 г. не пътуват безплатно.
Така че изборът ми пада на карта за градския транспорт за 72 часа, но не разбирам разликата между Vienna City Card и EASY CityPass Vienna https://www.wienerlinien.at/web/wl-en/travel-cards

Виждам единствено разлика в цените и не разбирам защо я има

Картата еднократно ли се валидира преди първото пътуване?

П.П. Редактирам се - май разбрах разликата. При едната карта има отстъпки и за ресторанти, а при другата само за забележителности явно Thinking

Последна редакция: нд, 16 окт 2022, 15:34 от Мaрги

# 23
  • София
  • Мнения: 2 395
Виена сити кард дава отстъпки за музеи, освен градския транспорт. На практика е нещо като museum pass + градски транспорт. Валидира се онлайн като посочваш час и минути даже, от когато да е валидна. Транспортът е точно 24/48/72 часа, а музеите май до седмица, като може и преди активирането на градския транспорт да се ползва. Две отделни електронни карти са на едно приложение.

Другата не знам каква е.

Маски само в градския транспорт. По музеите не искат.

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Маски и в аптеки.

# 25
  • София
  • Мнения: 23 093
Билети за автобусите hop on - hop off могат ли да се купят на място, а не онлайн?
А в самолета трябва ли маска?

# 26
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
В самолета не е задължително, но някои хора, в т.ч. и аз носят.

Задължително носенето на маски FFP2 остава във Виена за:

- Болници, домове за възрастни и болни хора (необходим е и не по-стар от 48 часа резултат от PCR – тест);

- Публичен транспорт и принадлежащите му спирки;

- Летище;

- Аптеки.

https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/austria.html

# 27
  • Мнения: 17
Здравейте, влизам на помощ пътуващите с S7.  Ние закупихме седмични карти за градския транспорт и на място от гише билет за S7. На летището обясних на служителя, че вече имаме градска карта и билета струваше 1.9 евро. Билетът беше с фиксиран час и хванахме заместващия автобус. Излязохме отвън на спирките на автобусите и пътувахме до една от спирките, където всички слизат и няма как да се объркаш. Влакът е на 50м от теб. На връщане пак от гише закупих билетите, но от предния ден и служителя каза, че трябва да ги валидирам. Този път влакчето беше директно и много бързо и лесно се стига до летището.

# 28
  • Мнения: 2 350
Аз пък онзи дев точно заради смяната на влак  S7 с автобус , голям зор видях като не знаеп къде трябва да отида. На връщане хич не знам как ще се оправям.

# 29
  • Мнения: 1 710
Линия на метрото U1 не върви ли или аз не мога да се оправя с разписанието?

Общи условия

Активация на акаунт