Виена тема 13

  • 32 970
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 23 095
Дано да върви, че ние от апартамента до Пратера сме с трамвай номер 5 и после с U1 за една спирка до центъра.
Никакви билети за транспорта няма да взимам онлайн. На място каквото сабя покаже, изобщо не вдявам.

# 31
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
За шнелбана от/до летището може да се гледа явно в приложението, с което аз за съжаление не се справям, но много потребители в темата със сигурност ще. Дъщерята ми помага на мен. Ето напр как е от летището на 19.10 и на 20.10, когато ще пътувам аз

# 32
  • Мнения: 1 710
Дано да върви, че ние от апартамента до Пратера сме с трамвай номер 5 и после с U1 за една спирка до центъра.

U1 се появи в разписанието, значи върви Simple Smile
Преди няколко часа на Wiener Linien непрекъснато изписваше, че няма намерени заминавания и аз си направих прибързан извод Blush

# 33
  • Мнения: 2 516
Вече имаме запазен апартамент - точно до Пратера Simple Smile Пише, че има спирки и магазини, така че мисля, че ще ни е удобно.
Като задам адреса в Мапса, ми дава транспорт с REX7. Това ли е бързият влак, който е по-скъп?

# 34
  • Мнения: 109
Вече имаме запазен апартамент - точно до Пратера Simple Smile Пише, че има спирки и магазини, така че мисля, че ще ни е удобно.

Като задам адреса в Мапса, ми дава транспорт с REX7. Това ли е бързият влак, който е по-скъп?
Не, този си е с регулярни билети. САТ е по- скъп и е до Wienmitte

# 35
  • София
  • Мнения: 23 095
Ето ме отново, като този път си избистрих въпросите. Blush
Няма да си купувам карта за придвижване, затова ме интересува колко е цената за трамваен билет? И например цена за метрото, ако има значение U1 за 1 спирка? Ориентировъчни цени също ще ми свършат работа. Дали там може да се плаща като тук директно като се чекира дебитна/кредитна карта? Гледах на първа страницица, но от техния транспорт нищо не мога да схвана.

Избрах BIG BUS за 24 часа за разглеждане на забележителностите. На 30 мин ли минават автобусите?

Доколкото ми е известно коледният базар ще бъде открит на 19-ти, събота. Той реално къде се намира - предполагам, че ще е някъде из центъра...

И последно - в Пратера с някаква карта ли се влиза или плащаш само за това, което те интересува? Дъщеря ми иска на виенското колело, да знаете ориентировъчно какве е цената?

Извинявам се за многото въпроси, направо се чувствам като индианец. Blush

Последна редакция: ср, 19 окт 2022, 12:39 от Тонка*

# 36
  • Мнения: 2 516
Вече имаме запазен апартамент - точно до Пратера Simple Smile Пише, че има спирки и магазини, така че мисля, че ще ни е удобно.

Като задам адреса в Мапса, ми дава транспорт с REX7. Това ли е бързият влак, който е по-скъп?
Не, този си е с регулярни билети. САТ е по- скъп и е до Wienmitte
Благодаря! Значи си купуваме карти (спряла съм се на тези за 72 часа) и пътуваме с тях? А децата? За тези карти важи ли безплатното пътуване на дете до 15 год? Едното ни е на 4г. - то ще пътува безплатно, но другото е на 6г. и не влиза в границата на безплатните пътувания до 6год.

Последна редакция: ср, 19 окт 2022, 12:48 от Криси`

# 37
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
https://shop.wienmobil.at/products билети и карти градски транспорт

https://www.wien.info/en/shopping-wining-dining/markets/christmas-markets-342664 Коледните базари са много. Най-големият е пред кметството.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 395
За разлика от други увеселителни паркове, в Пратера плащаш само за онова, на което се возиш.

Не помня точна цена за колелото. Нещо между 9 и 12 евро за възрастен. Направи ми впечатление, че отстъпката с Виена сити кард е само 1 евро.

Имаше и възможност да ти сервират бира/вино и да се почерпиш, докато се возиш (поне две обиколки, видяхме началото на втората за едни такива туристи. за една няма време да изпиеш питието Simple Smile ). Не обърнах внимание обаче колко струва това.

Други атракции, на които се возихме бяха по-евтини. 5Е за една висока (доооста висока) въртележка, 3Е за влакче на ужасите. Въртележката си беше екстремна, но влакчето беше аматьорско. Повечето атракции са като за деца, но има и някои като за космонавти. 😵

Последна редакция: ср, 19 окт 2022, 14:10 от Илит

# 39
  • София
  • Мнения: 23 095
Благодаря ви много за отговорите! Hug
Последен, засега, въпрос - дете на 14 г. ползва ли някаква отстъпка да кажем за 48-часова карта за целия градски транспорт? В предната тема попаднах на мнение, че деца до 15 г пътуват с картата на родителя, тоест безплатно, но дали е така, и дали не съм разбрала погрешно?

Ние ще отидем до Пратера само заради виенското колело. Нямаме време и желание за други атракциони.

А, и още нещо да попитам. С U1 коя спирка се води по-централна? Сигурно са няколко, но все пак... От мястото на настаняване ми отговориха да го хванем от Пратера за 1 спирка, но като гледам има и още спирки след това и всичките са с плац накрая.... Нищо не разбирам от немския!

# 40
  • Мнения: 890
Виенското колело е 13.50 Е за възрастен, 6.50 Е за деца под 14 г. То е най-скъпо и най-скучно, но пък класика.
Тук има цените: https://prater.at/attraktionen/
Аз най-много харесах кулата Пратер - синджирени люлки за двама, издигащи се нависоко и откриващи прекрасна гледка.
https://prater.at/attraktionen/prater-turm/

# 41
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
U1 спира на  Щефансплац и това е топ център.
С Виена сити карт 1 дете до 15 г. пътува. Просто отворете и прочетете, има иф

Последна редакция: ср, 19 окт 2022, 18:42 от мама САННЯ

# 42
  • Мнения: 3
Здравейте, предстои ми пътуване до Виена ме интересува каква е цената посещение в Шьонбрун и Белведере. Разбрах, че ако се купи транспортна карта има намаление за входовете на някой туристически обекти, но не можах да разбера къде да видя кои са тези обекти и какво е намалението. И още един въпрос тази карта може ли да се купи от летището? Благодаря предварително за помощта.

# 43
# 44
  • София
  • Мнения: 23 095
Сання, много благодаря за линка. Аз през друг гледах и не открих информация за дете под 15 г. Видях, че и hop on hop off влизат в цената, което идеално ме устройва!

Общи условия

Активация на акаунт