Виена тема 13

  • 34 077
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 17 390
Мерси много, Сигме!
Сега обаче виждам, че те нямат седмични, а макс тридневни, така че ще трябва да купя 7 Tage WIEN.
Ние ще сме вторник-неделя, това май ми се вижда най-изгодно. Съвети?

# 676
  • Мнения: 8 334
Виена е град в който много духа.
Едно от малкото места в които през студените месеци не тръгвам без шапка.
За 15 градуса бих си взела пролетно яке със сигурност.

# 677
  • Мнения: 18 588
Значи няма смисъл и косата да си изправям😃Ще си ходя рошава.

# 678
  • София
  • Мнения: 17 390
Добре, насъбрах няколко въпроса междувременно:
1. Транспорт - 7 Tage WIEN ли е оптималното? Купувам през приложението и нищо не чекирам после по транспортите, само показвам проверка - така ли е? И важи за всякакъв вид транспорт (наземен и метро)?
2. След м.март отпаднаха маските, нали, както и други Ковид мерки? Нещо останало ли е?
3. Записах си няколко места за шницел от темата Simple Smile А с щрудел и сахер как стои въпроса?

Благодаря Simple Smile

# 679
  • Мнения: 18 588
И аз се присъединявам за тортата и щрудела🙂

# 680
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Ябълков щрудел има във всяка сладкарница, аз обаче предпочитам вишневия и препоръчвам Герстнер до операта https://www.gerstner-konditorei.at/index.html
Торта сахер не обичам, но пред сладкарницата на хотел Сахер често има опашка и сигурно е добре да се опита там.
7 Tage WIEN не виждам в приложението. Седмичната карта за 17.10 евро е обозначена като 7 days VIENNA и да, важи за всички видове градски транспорт.

# 681
  • Мнения: 211
Здравейте! Viena city card покрива ли вход за някой от замъците( или Flexy card )?

# 682
  • Мнения: 6 940
Щрудел навсякъде, където опитах беше хубав. Най-хубавият кайзершмарен ядох в Демел, но и на другите места не беше лош. Не съм любител на торта Сахер, та за нея не мога да се изкажа. В Оберлаа хапнахме чудни шоколадови еклери, а и тортите им са хубави. В Аида също има голям избор и всичко, което опитахме беше добро.
Чудни наденички продават в една лавка между Албертина и Операта, но за там си пригответе кеш, че не приемат карти или поне така беше по Коледа.

Ако сте в района и имате време и желание може да си вземете за из път по едно кафе, поднесено във фунийка за сладолед (разбира се имат и в обикновени чашки Simple Smile) от Fenster Café (Griechengasse 10, Vienna 1010). Там пък се плаща само с карта, кеш не приемат Grinning, но кафето им наистина е добро. Предлагат само кафе и нищо друго.

# 683
  • София
  • Мнения: 17 390
Оо, много благодаря на всички!

# 684
  • Мнения: 18 588
И аз ви благодаря.
Ние купихме и карти за транспорт и билети за навсякъде току що.
Сами за Белведере не сме купили и сигурно ще е на място.

# 685
  • Мнения: 5 286
За рожденни дни поръчваме торта Sacher в Oberlaa и правим битата сметана отделно, най-вкусна ми е. За мен оригиналната рецепта в сладкарица Sacher със специалната глазура от три шоколада не е по-вкусна от тази на Оберлаа, но бих отишла в Sacher заради атмосферата, а и сервират по различен начин.

Fenster Cafe ужасно са вдигнали цените, имайте го предвид. Последно ми взеха за капучиното във фунийка десет евро без малко.

ПП Маски само в болниците и старчески домове. Вече и в аптеките отпаднаха.

Последна редакция: чт, 06 апр 2023, 16:17 от Ли Лу

# 686
  • Мнения: 6 940
..............................
Fenster Cafe ужасно са вдигнали цените, имайте го предвид. Последно ми взеха за капучиното във фунийка десет евро без малко.
............................
Аууу, чак толкова ли Flushed? То и по Коледа не беше евтино, но по спомен платихме около 4 евро.

# 687
  • Мнения: 5 286
Може би има и други варианти във фунийка, защото Fensterccino/Cornettoccino преди това струваше 5,50. Тоест скочи от 5,50 на 9,50, но четири не е било последните две години.

# 688
  • Мнения: 6 940
Ли Лу, възможно е. Ние купихме няколко различни кафета и не съм вниквала кое колко е точно, но средно излезязоха горе-долу по толкова. Както и да е, обаче от "моята камбанария" 10 евро за едно кафе ми идва малко в повече. Дано поне на другите места цените да не са скочили така драстично.

# 689
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
По заведенията според мен са скочили цените. И то в сравнение напр. с края на миналата година. Добре е, че повечето имат сайтове и може да се разгледа меню и цени. Ето в Герстнер парче сладкиш вече е 6 или 6.20 евро. Във Фиглмюлер на Лугек при последното ми посещение не предлагаха свински шницел, а само телешки, който си е традиционният де. Но за 3 основни с по една напитка оставих 100 евро. Това е положението. Иначе в супермаркетите повечето цени са по-ниски от БГ. Два пъти си донесох кашкавал от Виена, че ме е яд на тукашните цени.

Общи условия

Активация на акаунт