Виена тема 13

  • 33 184
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 277
О, не, обикновено 4,50 към 5,- евро за кафе с мляко, а еспресото е към три и нещо. Според мен, сравнявайки Пловдив - Виена, цената в гастрономията в Австрия се вдига по-плавно, рядко е такъв шок.

# 691
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 522
Плавно или не, по заведенията върви към двойно от преди няколко години. Брънч в Герстнер беше 50-60 евро, сега го гледам на сайта 95 евро. Във Фиглмюлер септември месец 3 основни, 3 напитки и 1 десерт /кайзершмарн/ 65 евро, сега същото без десерт 100 евро. Въпрос на избор е естествено. Но да отидеш във Виена, да не хапнеш шницел и да не посетиш поне едно кафене, не е ОК. Все едно в Италия да не ядеш пица или паста.

Новите бонбони Моцарт, които са с бял шоколад отвън. В края на януари купих от Билла за 3.90, в началото на март вече бяха 4.49 евро. Много са ми вкусни обаче, нищо че са с по-малък грамаж от традиционните.

# 692
  • Варна
  • Мнения: 332
По заведенията според мен са скочили цените. И то в сравнение напр. с края на миналата година. Добре е, че повечето имат сайтове и може да се разгледа меню и цени. Ето в Герстнер парче сладкиш вече е 6 или 6.20 евро. Във Фиглмюлер на Лугек при последното ми посещение не предлагаха свински шницел, а само телешки, който си е традиционният де. Но за 3 основни с по една напитка оставих 100 евро. Това е положението. Иначе в супермаркетите повечето цени са по-ниски от БГ. Два пъти си донесох кашкавал от Виена, че ме е яд на тукашните цени.
Ами аз преди 2 седмици бях във Виена, и бях хапвала във Фиглмюлер и имаше свински шницел, даже в менюто си пише, че той е традиционният и струваше около 18-19€. Аз си бях поръчала друго - шницел от мляно телешко месо, което беше уникално вкусно, а порциите във Виена навсякъде са огромни, на мен лично ми стигаше едно основно хапване на ден.

# 693
  • Мнения: 18 568
Плавно или не, по заведенията върви към двойно от преди няколко години. Брънч в Герстнер беше 50-60 евро, сега го гледам на сайта 95 евро. Във Фиглмюлер септември месец 3 основни, 3 напитки и 1 десерт /кайзершмарн/ 65 евро, сега същото без десерт 100 евро. Въпрос на избор е естествено. Но да отидеш във Виена, да не хапнеш шницел и да не посетиш поне едно кафене, не е ОК. Все едно в Италия да не ядеш пица или паста.

Новите бонбони Моцарт, които са с бял шоколад отвън. В края на януари купих от Билла за 3.90, в началото на март вече бяха 4.49 евро. Много са ми вкусни обаче, нищо че са с по-малък грамаж от традиционните.

Тези бонбони едно бивше гадже ми ги беше донесло от Виена преди.
До ден днешен са ми любими.

# 694
  • Мнения: 195
Бихте ли споделили сайтове на прилични заведения в централната част или около гара Мител? Не владея немски и дори не знам как на ги изпиша в търсачката.

# 695
  • столицата
  • Мнения: 3 811
Виенчани, препоръчате паркинг около Шьонбрун за 4-5дни.Или друг вариант за оставане на колата във Виена.?Има ли платена зона сега по празниците или се паркира свободно?

# 696
  • Мнения: 127
Виенчани, препоръчате паркинг около Шьонбрун за 4-5дни.Или друг вариант за оставане на колата във Виена.?Има ли платена зона сега по празниците или се паркира свободно?
Здравейте galimar, от миналата година Виена е изцяло синя зона. Park + Ride са фирма която има гаражи и паркинги в цяла Виена това е линка за гаража в 14 бецирк https://www.bestinparking.com/de/at/garage/park-ride-huetteldorf

# 697
  • Мнения: 195
В голяма дилема съм относно картите за забележителностите. Втория  ден ще сме извън Виена и по този начин разглеждането на забележителностите ще се разпокъса и първия ден ще разглеждаме каквото ни попадне в центъра със закупени билети. Но за трети и четвърти ден смятаме да посетим максимално възможни забележителности и се замислям за карта. От коя сте по-доволни - Vienna pass или Vienna city card?

# 698
  • Мнения: 18 568
А тези карти за транспорт откъде се купуват?
Аз това не разбрах, а рових и назад.
Ние ще вземем 7 дневна.

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 14:03 от Caroline_Bingley

# 699
  • Мнения: 1 521
И аз се включвам с въпроси. Пътувахме последно преди 2-3 години за Коледа и  благодарение на темата бях подготвена и разходката мина благополучно. Сега пак съм купила билети, този пък в топло време. Този път обаче детето е по-голямо и вече не може да пътува безплатно. Преди ползвахме 7-дневните карти (за 17.10 евро), сега обаче се чудя кое как да комбинирам. Запазила съм апартамент близко до метрото, но далеч от центъра, така че ще се наложи да ползваме редовно градски транспорт. Vienna city card като че ли не ни върши работа, защото ще сме 4 дни. Макар че ако я активирам първия ден, можем последния ден да си плащаме билетите. При този тип карта ли можеше детето да пътува безплатно? Планирала съм посещение на Шонбрун с Глориете и зоопарка,  Пратера, музея на моретата, евентуално Кулата на Дунав (ако остане време, защото сме ходили вече там). Преди имаше комбинирани билети, които купихме на място от зоопарка, сега като че ли няма чак толкова голямо разнообразие на комбинации. Дали на място има такива предложения или просто е рано?

# 700
  • Мнения: 13 873
Ако сте от Варна няма да видите разлика, духа си Simple Smile
така е, времето е тотално идентично във Вн и Виена , с ден разлика. С дъщеря ми вече сме го забелязали - Уникално съвпадение. Дори със снега тазьи година се получи засичане.
Паркинг платен до шонбруна  имаше от тези многоетажните от другата страна на улицата по линията на метрото на следващата спирка. Ползвахме го няколко пъти.

Що касае цените, странно но има неща на доста по-ниски цени от бг. За Коледа в общежитието на щерката ползвахме зехтин на някое дете, понеже на дъщеря ми бил свършил и тя забравила да купи...и после му купихме нов на детето. То се притесни че сме му купили толкова скъп зехтин. Ами то Биозехтина беше на по-ниска цена от обикновения зехтин в бг. Айсберът също. Сиренето Фета също.

Последна редакция: ср, 12 апр 2023, 02:43 от _re_ge

# 701
  • столицата
  • Мнения: 3 811
За София знам, че разликата е  3 дни Simple Smile

# 702
  • Мнения: 195
Тръгнахме без особена подготовка, но успях да прочета малко в темите, за което съм изключително благодарна.
Всичко е толкова организирано и уредено, че човек няма как да не се оправи. Не разбирам нито една дума немски, но и за секунда не сме срещнали затруднение.
Относно времето- усеща се поне с 5-7 градуса надолу и колкото и да не вярвах, че ще сложа шапка на главата си- втори ден не съм я свалила. Но това по никакъв начин не разваля усещането от безкрайните разходки . Вчера сме навъртели 26 км.
Заради прогнозите за обилни дъждове следващите два дена програмата ни се обърна с главата надолу и искам да попитам дали Шьонбрун и зоопарка са добра идея за дъждовен ден. Или да посетим само замъка?

# 703
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 522
Зоото и парка на Шонбрун не са добра идея при обилни валежи. От спирките на метрото до сградата на двореца също ще ви вали, но големият тур вътре, с частта на Мария Терезия, си заслужава.

# 704
  • София
  • Мнения: 4 274
Освен, че ще вали прогнозата е за ветривото време.
Можете да замените заради лошото време зоопарка с Haus des Meeres.

Общи условия

Активация на акаунт