За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 105

  • 26 181
  • 770
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 501
Много грешен съвет е да давате само една храна, която детето предпочита. По-добре е да предлагате разнообразие от различни храни и текстури на всяко хранене и нека детето избира какво и колко да хапне. И да отказва дадена храна вие пак я предлагайте, но без да насилвате да я яде. Предполагам все още пие АМ, така че е не е съвсем на фотосинтеза.

# 736
  • Мнения: 751
Моето дете прояде на година и 4м. На профилактичните прегледи се оказа, че има нисък хемоглобин и след прием на желязосъдържащ препарат нещата се оправиха малко по малко. Но, първо се консултирайте с педиатър, после изследванията и успех 🙂
 *Моето дете караше на кърма основно.

# 737
  • Мнения: 1 600
Дайте мааалко повече информация.

Какво е яло детето до сега? Какво и как предлагате? От кога?

# 738
  • Мнения: X
Ами...моето е на 5 и също няма интерес към храната. Яде няколко неща, които се броят на пръстите на едната ми ръка всичко останало е "гадно", "ъгххх", "аууу" и т.н. Ако изглежда добре, има вероятност да го опита, но бързо разбира, че не е това, което е свикнал да яде. Не мога да ви дам съвет, тъй като не знам ние още колко години ще откараме така, надявам се вие да не докарвате до години като време Grinning Но поне не сте сама.

# 739
  • Мнения: 6 764
Аз имам 2 деца. Голямата не е имало нещо, което да не хареса и да не яде. Хапваше всичко, което приготвям, пюрета, супички, печива.
Малката (1г6м) не иска да яде почти нищо. Още при захранването трудно ядеше повече от няколко лъжички. Пробвала съм всички варианти, домашна храна, купена, кухня, каши, цели зеленчуци и печива, храна тип захранване водено от бебето. Не иска и това е. Просто хапва няколко хапки. В момента има 4 храни, които яде. Всичко друго е хапва лъжичка - две. Предлагаме й доста разнообразна храна, но тя просто не желае да хапне повече от няколко хапки/лъжици. Вече свикнах, давам й това, което яде, от другото, каквото опита. Да, еднообразно е, но реално когато имаш човек насреща, който просто не иска да яде, нямаш особено много варианти. Честно казано без да я имам, не бих повярвала на това. Рядко иска нещо различно и го изяжда. Вчера за пръв път изяде 2 купички супа, това никога не беше се случвало. Обикновено след 5тата лъжичка е категорично не.
Моят съвет е да предлагате това, което харесва, за да яде все пак и покрай него да опитва. Предполагам пие мляко/суче, ако не, давайте мляко. Пробвайте и вариантите по-пюрирано, на парченца, домашно приготвена храна или детска кухня, купено пюре различни марки. Понякога за кратък период промяната се приема добре. Успех

# 740
  • Мнения: 240
Здравейте! Как се справихте с крусти по цялата глава и на веждите?

# 741
  • Мнения: 1 102
И аз съм с питане.. Току-що, докато събличах бебето (7м.), за да го изкъпем, забелязах че има нещо като обрив по корема и гърба само, не са пъпчици, ами червени петънца… Захранвам го с каша и пюрета от 4м. възраст, изключвам да е от храната, не съм давала нищо ново, особено тези 2-3 дни дори и менюто е 1 и също, козметика не сме сменяли и като цяло в рутината му нищо.. освен, че преди 4 дни беше с температура. Дадох 3 пъти Нурофен (вчера и днес не съм давала) Биозин сироп и някакви топченца, дето се разтварят във вода по 5, не им зная името, извинете.. въпросът ми е, има ли вероятност да е станало от някое от лекарствата, макар че ги пие вече 4 дни?

# 742
  • Мнения: 6 764
Да, може да е от лекарствата, може и да е от болестта. Някаква вероятност да е болно от шарка? Контакти с деца от ясла/градина ако сте имали в близките 20 дни.

# 743
  • Мнения: 1 102
Да, може да е от лекарствата, може и да е от болестта. Някаква вероятност да е болно от шарка? Контакти с деца от ясла/градина ако сте имали в близките 20 дни.
Не, не, бебето ми е на 7м. не посещава детски заведения. Даже не сме излизали тези дни, а и не съм чула около нашето обкръжение някой да е бил болен изобщо от каквото и да било.. Помислих си за шарка, но не знам, температура вече 2 дни не е имал, дори няма никакви симптоми на настинка, а и обривът е странен, определено не е на пъпчици, няма и по лицето и крайниците. Мина ми през акъла, че имаме и котка, но тя е с нас от ден 1-ви, а и като цяло не седи много около синът ми, но и той никога не е проявявал реакция към нея (макар да обича доста да я скубе, а и със сигурност е хапнал поне 1 косъм 😁 ) Ще следя утре как ще е, намазахме го с крем, ако не са изчезнали до сутринта ще “преслушам” педиатърката, дано не е нещо сериозно.

Последна редакция: нд, 15 яну 2023, 23:23 от ForestFairy13

# 744
  • Мнения: 751
Може да е от температурата. Последният път на моето дете се появи такъв обрив 2 дни след температурата. Имах чувство, че става по-червен и след това почти изчезваше. Мина без допълнителни лекарства или мазила, но споделете с педиатър най-добре.

# 745
  • Мнения: 191
Включвам се в темата с един въпрос за обличането - какво обличате под космонавта за температури като сега - от 0 до 10 градуса?

Аз слагам моето почти 2 месечно момиченце в него както е вкъщи - боди с дълъг ръкав, чорапи и гащеризонче (памучно тип пижамка). Слагам шапка и плетено одеялце и затварям с покривалото на коша. Чудех се дали е достатъчно като дрехи. Тъй като съм виждала бебета в спални чували, с по-дебели гащеризони и т.н.

Последна редакция: пн, 16 яну 2023, 11:43 от bluewaves

# 746
  • Мнения: 1 600
Винаги е бил само с един кат дрехи , като гледам да са по тънички - ромпър/гащеризонче.

# 747
  • Мнения: 1 102
Включвам се в темата с един въпрос за обличането - какво обличате под космонавта за температури като сега - от 0 до 10 градуса?

Аз слагам моето почти 2 месечно момиченце в него както е вкъщи - боди с дълъг ръкав, чорапи, шапка и гащеризонче (памучно тип пижамка). Отгоре слагам плетено одеялце и затварям с покривалото на коша. Чудех се дали е достатъчно като дрехи. Тъй като съм виждала бебета в спални чували, с по-дебели гащеризони и т.н.
И аз така го обличам, даже ако е много топло навън само по боди под космонавта, че и с одеялце и покривалце или чувалче  😁 мисля, че му е доста топло… Баба винаги ми казва, че както било на майката - така и на бебето 😊

# 748
  • Мнения: 1 600
Не ги изнежвайте много, момичета… Децата трябва да се каляват…

# 749
  • Мнения: 191
И аз така го обличам, даже ако е много топло навън само по боди под космонавта, че и с одеялце и покривалце или чувалче  😁 мисля, че му е доста топло… Баба винаги ми казва, че както било на майката - така и на бебето 😊

За малко по-топло време или като е слънчево без вятър същите дрехи, но сменям космонавта с плътен плюшен гащеризон. Ама аз съм зиморничава 😬 но определено не искам да изнежвам бебето!

Общи условия

Активация на акаунт