За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 105

  • 26 072
  • 770
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 491
Момичета, според вас може ли бебе, което заспива откакто е на 2 месеца самичко, да продължи така месеци? Почти на 5 месеца е моята госпожица и откакто направи 2 месеца всяка вечер заспива сама, та се чудихме с ММ тази вечер до кога ще е така😅

# 2
  • Мнения: 444
Да, ударили сте 6-ца от тотото. Simple Smile Моето номер 1 си заспиваше така след като си изпиеше млякото и си спеше цяла нощ. За разлика от номер 2, на което пеехме и люлеехме на ръце с часове, за да заспи.  😳

# 3
  • Мнения: 15 356
Момичета, според вас може ли бебе, което заспива откакто е на 2 месеца самичко, да продължи така месеци? Почти на 5 месеца е моята госпожица и откакто направи 2 месеца всяка вечер заспива сама, та се чудихме с ММ тази вечер до кога ще е така😅
Даже джакпот.Нашето също беше така горе-долу,докато  аз не прецаках всичко.За един ден се обърна животът ми и от адреналин ,плач и емоции исках само да легна и  да спя,но да не бъда сама,а мъжа ми го нямаше .Взех я при мен ,на следващата вечер мъжът ми се прибра,също под влияние на емоции и умора  искаше само да си легнем и да се гушнем и така за две вечери отиде коня в ряката и забравихме що е самостоятелно заспиване .Когато научих какво и как я върнах в леглото за около 20 дни .Аз съм пример как майката поради собствени страхове и емоции се лепва за детето ,но наистина в този момент не виждах никаква надежда,мислих,че ще загубя мъжа си и търсих явно нещо,в което да се вкопча.После той не знаеше колко и  какво време има с нас и искаше всяка минута .

# 4
  • Мнения: 8 585
Да, ударили сте 6-ца от тотото. Simple Smile Моето номер 1 си заспиваше така след като си изпиеше млякото и си спеше цяла нощ. За разлика от номер 2, на което пеехме и люлеехме на ръце с часове, за да заспи.  😳
Да, децата са различни, индивидуални.

# 5
  • Мнения: X
Вмимавайте някоя баба да не се появи да "оправи"  нещата Grinning

# 6
  • Мнения: 569
Как  да научим детето да спи само в леглото си? Два пъти се повдигна темата, но не беше уточнено какъв е методът.

# 7
  • Мнения: 6 539
И моето първото засега единствено😃заспиваше ей така друсане,люлеене без сили бях останала,ако имам второ се надявам да заспива самичко

# 8
  • Мнения: 15 356
Как  да научим детето да спи само в леглото си? Два пъти се повдигна темата, но не беше уточнено какъв е методът.
Над 20 метода са ,всяко дете реагира различно и възрастта е много важна

Последна редакция: пт, 14 окт 2022, 15:59 от Bobchita

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 906
Нашето в началото още си го оставяхме вечер да заспива в кошарата. Може би откакто стана на месец.
Като плачеше ходех да я Галя за по 1-2 минути и пак я оставях. Та така за около седмица и след това свикна. Спи си в леглото и си заспива там сама. Само като е болна не е точно така, но това е нормално.

# 10
  • Мнения: 491
Как  да научим детето да спи само в леглото си? Два пъти се повдигна темата, но не беше уточнено какъв е методът.
Ами ние лично я слагахме в кошарата с биберон и излизахме от стаята. Тя почваше да мрънка след минута-две и да плюе биберона и се връщахме да и го слагаме наново. И така един-два-три пъти и заспиваше. Вече или един път отиваме да и сложим биберона, или нито веднъж. Целуваме я за лека нощ с баща и и загасяме тока без никакви странични светлини, за да е максимално тъмно.

# 11
  • Мнения: 107
Здравейте, не знам дали коментирате и боледуване в тази тема, но да питам.
Накратно:детето(2.5 год.) вдигна температура преди няколко дни, водих на педиатър, изписа свещички. Температурата за 2 дни я няма вече, обаче сега потече носа и почна да кашля. Днес пак я водих на лекар, изписа капки за нос и сироп за кашлицата. Каза, че доста дечица боледуват в момента така и да не се притеснявам. Обаче всеки път се паникьосвам като детето боледува и искам да знам, наистина ли има такъв вирус в момента, трябва ли да се притеснявам и най-важното нещо друго мога ли да направя за да се оправи по-бързо, да я водя ли при още някой лекар. Иначе детето си яде, играе си, давам каквото са ми казали.
Може въпросът ми да е смешен, но не боледува често и изпадам в паника.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Вируси има всякакви и по всяко време.
Така описано, не виждам причина за посещение при друг лекар.

# 13
  • Мнения: 1 800
Как е редно да се почистват бебешките зъбки?
Бебето е на 7 м и има 2 зъба.

# 14
  • Мнения: 7
здравейте. имам бебче на 1г и 6м. снощи вдигна температура и тичахме до спешен защото от 38.6С след прием на панадол се вдигна до 39.5. Там го прегледаха и направиха тест за ковид, който излезе положителен. Карантинираха ни вкъщи и температурата беше спаднала. Дадоха му сироп в спешното, нещо с аналгин обаче не мога да го намеря като име. Беше като чай цвета и беше милилитри в спирнцовката. Имате ли идея как се казва? В паниката си и то по среднощ просто не мога да си спомня в момента. Сутринта говорихме и с личната лекарка и тя каза да редувам панадол и нурофен и хексалгин капки. Сега пак вдигна до 39.2С. Дали ще е ок да дам хексалгин след панадол ако не падне? Изключила си е телефона в момента. Иначе дозировката ми е казала за капките.

Общи условия

Активация на акаунт