Клиники в Истанбул - тема 16

  • 58 283
  • 917
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Значи от как то родих писах аз на Мемориал няколко пъти 1) да ги уведомя че имам бебе , питаха колко е голямо тва онова , после им писах да ги питам кога мога да направя трансфер и да уточним цветната снимка , разбрахме се ( но чаках 2 месеца отговор ) не давах зор то нее и било спешно щото съм секцио 3) сега пак писах за проблема ми с прогестерона за да отида там да ме лекуват , иида направя тая цветна снимка . Ще си чакам сигурно още толкова. Не давам зор защото сигурно имат по спешни момичета с пункции и трансфери ама не ми е ясно какво им е станало напоследък

# 31
  • Мнения: 1 694
Значи от как то родих писах аз на Мемориал няколко пъти 1) да ги уведомя че имам бебе , питаха колко е голямо тва онова , после им писах да ги питам кога мога да направя трансфер и да уточним цветната снимка , разбрахме се ( но чаках 2 месеца отговор ) не давах зор то нее и било спешно щото съм секцио 3) сега пак писах за проблема ми с прогестерона за да отида там да ме лекуват , иида направя тая цветна снимка . Ще си чакам сигурно още толкова. Не давам зор защото сигурно имат по спешни момичета с пункции и трансфери ама не ми е ясно какво им е станало напоследък
Бочи, с тия координатори ще береш ядове, както аз брах. Писала по- напред в темата, с 300 зора беше всичко, даже ако сега трябваше да правя избор, бих си преместила ембрионите в друга клиника.

# 32
  • Мнения: 200
Обръщам се към пациентките на Аджибадем Маслак ,правят ли в клиниката биопсия на матката за НК клетки в нея? Какви вливания правят за това ако има в матката повишени нк клетки?
Искам да попитам и може ли да се направи хистероскопия непосредствено преди започване на стимулация?

# 33
  • Мнения: 956
Бочи, бяха ме изнервили тези дни, но като звъннах директно по Whatsapp се радвижиха нещата. Иначе по време на процедура отговарят бързо. Аз съм доволна от лекарите и от клиниката като цяло. Заради координаторките не бих сменила, но е много изнервящо като стане с тези забавяния. Успех и дано да ти отговорят бързо този път.

# 34
  • Мнения: 200
Искам да попитам и може ли да се направи хистероскопия непосредствено преди започване на стимулация?

# 35
  • Мнения: 818
Хистероскопия се прави поне един цикъл преди трансфер, няма как да станат и двете неща в един месец.. Най-добре си обсъдете въпросите с репродуктивния специалист.


Искам да попитам и може ли да се направи хистероскопия непосредствено преди започване на стимулация?

# 36
  • Мнения: X
Много ме изнервят , не ща да местя нищо щото лекарите са по важни нали ама аз и при трансфера имах драма щото ми казаха 5 часа преди слагането на инжекцията ( забравих и името ) дето се слага преди трансфер замразен . И аз в събота бе рецепта търсих като психопат тука , викам вие не можехте ли по рано да ми кажете че ще ми трябва . Ние вика ви пратихме рецепта , викам да пратихте но казахте да не си взимам нищо за момента , а и в последствие минахме от контролиран трансфер на естествен цикл. Добре че в Щерев ми услужиха , ревах там на сестрите и ги лъгах . няма ли как да ползвам услугите на тур мед на тоя етап ? Ако ще отговарят по скоро или то вече не става ?

# 37
  • Мнения: 151
Много ме изнервят , не ща да местя нищо щото лекарите са по важни нали ама аз и при трансфера имах драма щото ми казаха 5 часа преди слагането на инжекцията ( забравих и името ) дето се слага преди трансфер замразен . И аз в събота бе рецепта търсих като психопат тука , викам вие не можехте ли по рано да ми кажете че ще ми трябва . Ние вика ви пратихме рецепта , викам да пратихте но казахте да не си взимам нищо за момента , а и в последствие минахме от контролиран трансфер на естествен цикл. Добре че в Щерев ми услужиха , ревах там на сестрите и ги лъгах . няма ли как да ползвам услугите на тур мед на тоя етап ? Ако ще отговарят по скоро или то вече не става ?
Аз и с ТурМед не съм доволна. Просто тези координаторки са ужас. Каквито и да са лекарите, аз говоря с координаторите.
Единственото, което ми ‘помогна’ беше да отида на място. На асансьора долу на паркинга медитирах ‘няма да се карам…няма да се карам’. Качих се…казаха ми, че още не е готово едно изследване (което ми казаха, че ще е готово) и не успях да спазя обещанието си, че няма да се карам. Поизчакахме 30мин и стана готово. Само ходенето на място ми помогна и скандалът за жалост.
Това беше на капак на това, че забравиха да пуснат ДНК фрагментация на мъжа ми.
Сега треперя, дали ембрионите ни ще минат 3ти ден.
Потресена съм.
ТурМед единственото, което правят е да питат всеки ден вместо вас координаторките и те да им казват ‘не са готови’.
От ТурМед също съм потресена - ескалирах няколко седмици, че не виждам ДНК фрагментация на резултата и те - нищо. ‘Спокойно спокойно’.
Ама какво спокойно?!?! пусната ли е или не?!?! Какво спокойно?
Платени изследвания - искам информация за тях. Нещо съвсем нормално.
Не знам, дами, ако сте спокойни по природа, може да издържите там. Аз не успях.

# 38
  • Мнения: X
ох защо така се натегнаха нещата 😐

# 39
  • Мнения: 956
Момичета, хубаво си споделяме във форума, но се питам дали тази информация не трябва да се отнесе към клиниката като обратна връзка. Аз не мога да си обясня защо става така. Не разбират ли, че за нас са важни тези въпроси?! Ако не могат да помогнат, поне да пишат - не може да ви отговорим по това.

# 40
  • Мнения: 151
Момичета, хубаво си споделяме във форума, но се питам дали тази информация не трябва да се отнесе към клиниката като обратна връзка. Аз не мога да си обясня защо става така. Не разбират ли, че за нас са важни тези въпроси?! Ако не могат да помогнат, поне да пишат - не може да ви отговорим по това.
Аз писах на проф. на е-мейла, както казаха момичетата, е-мейлът отива на централно място и се прераща пак на координаторките.
Писах на някакъв административен е-майл на Менорила. Още нямам отговор.
Потресена съм като цяло, но наистина и аз съм доста темпераментна.
Имам една приятелка, която прави втори опит там и не е казала и гък за координаторките или за болницата. Много зависи и от ‘пациента’ с какви очаквания, нагласи и разбирания е. Просто не са за мен. Аз вдигнах кръвно там, а съм с ниско 😅
Съветвам всеки да направи свои собствени впечатления, тъй като сме доста различни характери. Но имайте и едно на ум…че докторите там рядко се питат, тъй като са доста заети и координаторките често се наемат да отговарят на своя глава.
Стават и срешки, тъй като е доста натоварена болницата. Не знам защо приемат винаги всички. По-добре да имат капацитет и когато е запълнен…е запълнен. Ще спестят нерви и на пациентите и на екипа на болницата.
Успех на всички! 🍀

# 41
  • Мнения: 72
Момичета преди първоначален преглед и цветна снимка в момента има ли изискване за предварителен корона тест или правят в клиниките?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 160
Момичета преди първоначален преглед и цветна снимка в момента има ли изискване за предварителен корона тест или правят в клиниките?
В Memorial няма такова изискване

# 43
  • Мнения: 1 694
Пациент съм на клиниката от 2016г. ,Преди такива гафове и безхаберие нямаше , мога да направя сравнение. И преди беше пълно с българи, но координаторите бяха читави, класи над тези в момента, отговаряли да ми бързо и детайлно. Просто тези в момента не са за там, събрани са от улицата и изобщо не знаят защо са там, ходят две по две, като мухи без глави, вместо да си организират нещата и всяка да поема пациенти. Трагедия са.

# 44
  • Мнения: 5
В Мемориал това с координаторките е много относително.
Тези момичета не превеждат само на прегледите. Те присъстват на пункции, трансфери, след пункции са по болничните стаи да дават указания и рецепти, съгласуват дози лекарства и изпращат съобщения. Дават информация за ембриони, водят пациенти при ембриолози. Поръчват лекарства, за да ни ги доставят на място или в хотела. Записват часове, грижат се за документи, дават инструкции за поставяне на лекарства. Изпращат за изследвания, цветни снимки. Сигурно и още дузина неща, за които не подозираме. Доста са им ангажиментите и пациентите.
Миналия месец станах свидетел на скандал между д-р Берил и двете координаторки Айля и Миневер. Не разбрах каква е драмата, но сега Миневер и Шефкие напускат.
Един от случаите, в които съм писала на всички възможни мейли и не получих отговор. Накрая писах на на един от лекарите и след 10мин ми звънна той заедно с координаторката да ми дадат отговор. Чувствам се несигурна дали ще получава отговор и по кой канал е най-добре да си задам въпроса.
Според мен е до делегиране на отговорности и организация в работния процес. А и мотивация на служителя - лична и финансова. И аз работя с клиенти и това обслужване не е на очакваното ниво.

Общи условия

Активация на акаунт