Семестриално завършване, държавен изпит, дипломиране

  • 1 358
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Тъй като ме е срам да попитам някой от познатите ми, защото не знам тези неща, питам тук. Какво означава да завършиш семестриално? Какво представлява държавен изпит в края на висшето образование, един ли е, какво включва, винаги ли го има? Какви са практиките, когато завършваш висше образование - при гимназиално в 12-ти клас пишеш дипломна работа и караш две матури, за края на висшето нищо не зная. Ако някой ми отговори, благодаря!

# 1
  • Мнения: X
Не знам какво толкова срамно има в твоето незнание.
Семестриалното завършване е, когато си минал целия крус на обучение, взел си изпитите, но не можеш да завършиш без крайния държавен изпит/дипломна работа.

За някои специалности има държавен изпит, за други дипломна работа, която се защитава пред комисия.

# 2
  • Мнения: 12 790
А за някои и двете - и държавен изпит, и дипломна работа.

# 3
  • Мнения: 12 031
Каква дипломна работа в 12 клас?
В 12 клас се държат 2 ДЗИ. Ако си ги вземеш - завършваш. В ПГ второто ДЗИ е ДКИ.
Във висшето образование се завършва :
1. семестриално - положил си успешно всички изпити от периода на следването
2. Дипломираш се като се явиш на държавни изпити и си ги вземеш успешно.

# 4
  • Мнения: X
Каква дипломна работа в 12 клас?
В 12 клас се държат 2 ДЗИ. Ако си ги вземеш - завършваш. В ПГ второто ДЗИ е ДКИ.
Във висшето образование се завършва :
1. семестриално - положил си успешно всички изпити от периода на следването
2. Дипломираш се като се явиш на държавни изпити и си ги вземеш успешно.

При някои специалности не е изпит, а дипломна работа.

# 5
  • Мнения: 12 031
Да, за висшето може да има дипломна работа. Но за гимназия дипломна работа не съм чувала. .

# 6
  • Мнения: 2 352
Аз имах 3 държавни изпита, 2 теоретични и един практичен и отделно дипломна работа и съответно имах и защита на дипломната работа. При всяка специалност е различно. Някои дават избор между дипломна работа и държавен изпит, други държиш и двете. Отделно можеш да имаш и практичен изпит.
Обаче не те допускат до държавен изпит ако не си взел всички останали семестриални.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 548
Синът ми завърши ТУЕС преди 4 г. и писа дипломна работа. Нямаха държавен изпит.

Общи условия

Активация на акаунт