И двете ги обичам, но...

  • 3 691
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Не мога да отговоря.Живеехме в една къща с едната ми баба,но нямам много спомени от нея,беше с няколко инсулта,първият от които е получила,когато съм била на месеци.Почина когато бях дете.Другата ми баба е жива,виждам я и винаги съм я виждала рядко (като ученичка-само през ваканциите,живее на 350-400км от родния ми град).

# 16
  • Мнения: 3 098
Оби4ам и двете си баби.Като малка оби4ах пове4е баба ми по май4ина линия.Но след това се привързах много към баба си по баЩина линия.Тя за съжаление ве4е не е сред живите.
Много голям 4овек беше,на много неЩа ме нау4и и на нея споделях вси4ко.От друга страна пък аз и братов4ед ми й бяхме любимците измежду 6 броя внуци.
Сега с майката на майка ми се среЩаме по необходимост.И аз не знам как се от4уждихме толкова,но е факт.Другото,което ме у4удва е,4е не съжалявам за това и ми е все едно.
Но истинския ми фаворит е баЩата на татко.И аз на него.Имаме неписани споразумения с него и винаги сме си помагали и уважавали много.

# 17
  • Мнения: 1 568
И двете по-различен начин,макар че не са сред живите! Sad

# 18
  • Мнения: 3 153
Винаги съм обичала повече едната си баба (майка на майка ми), но тя ме отгледа почти, а и сме си били подкрепа, след като мама ни напусна Cry. Накрая аз я гледах, този месец стават 4 месеца откакто си отиде и тя, дано е по-добре при близките си, там горе  Praynig
Другата ми баба, Бог да я прости и нея, ме обожаваше, но нея виждах по-рядко и за кратко, така че не изпитвах някаква силна връзка с нея.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ами едната почина, когато нямах и 7г.
Беше много болна и имам блед спомен от нея... Знам ли, как да определя чувствата си към нея?!  Rolling Eyes

А другата все още е жива и дано  Praynig Господ я запази поне още някоя и друга година, нищо, че на 24.12 прави 84г.  Hug
Та нея я обичам, определено  Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 2 958
Майка ми е от Русия. Виждала съм баба и дядо последно на 7 годинки  Sad Баба ми почина /Бог да я прости/, а дядо е болен сега. Винаги ще съжалявам, че не съм имала възможност да ги опозная. Само детски спомени и никакво съзнателно общуване с тях. Баба ми по бащина линия сега ми помага с гледането на джуджето. Много е готина, но критическата я държа повече от нормалното и по едно време не я обичах много. Винаги ще съм и благодарна за всичко, което прави и е правила за мен. За съжаление няма как да преценя коя баба обичам повече. И двете са ми еднакви, просто защото не съм имала възможност да общувам с едната достатъчно. Обръщайте внимание на старите, защото някой ден ще съжанявате, че не сте успяли да разберете човека, от който произлизате. Confused

# 21
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Бабите ми - да са живи и здрави! - са толкова ралични като хора, че често съм се хващала, че едната обичам като майка на родител, а другата като близък наистина човек... така са се изградили отношенията ни... като детето едната ми беше просто баба, а другата баба + името...
Да ги пази Господ и да са ми живи и здрави!

# 22
  • Мнения: 1 526
Баба и дядо по бащина линия са ме отгледали. Обожавам ги! За съжаление дядо почина и с него си отиде и част от мен  Cry. А баба да ми е жива и здрава само се моля!
 

# 23
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Бабите и дядите ми са живи и, дай боже, здрави. Имало е моменти на скарване и на разбирателство (с едната рядко). Като по-малка си мечтаех как ще им мъстя и няма да ги виждам и пр, и пр. Но сега като ги видя-преди бяха исполинки, около два метра, а сега и кинта и пейсе не хващат, като люспици. Всичката ми непримиримост се стапя и давам най-доброто от себе си да имаме нормален контакт (с едната, почти невъзможно  Rolling Eyes)
Само към единия си дядо съм непримирима и следвам политиката на семейството на невиждане.

# 24
  • Мнения: 7 837
Една жива баба имам...

Обаче, все се питам, дали самобичуването, хленченето и изразходването на сълзи по едни такива въпроси, което респ. яде ценна енергия, не може да бъде вложено в уважение към някой. Любовта е размито понятие... Напразното хленчене, си е напразно...

# 25
  • Мнения: 2 237
Това е съвсем нормално.Аз също обичах повече едната си баба,нещо повече - тя беше най-близкия ми човек на тая земя.Загубата и никога няма да преживея...(почина преди две години) А другата - ами тя ми е малко чужда,никога не успя да стигне до сърцето ми (за разлика от милото ми бабче което живееше там,в сърцето ми   Cry )

# 26
  • Мнения: 1 100
Да. Имам предпочитания и ме е срам. Ама сърцето не се контролира, не съм виновна  Laughing

# 27
  • Мнения: 7 430
...и двечките ми баби вече ги няма, но си мисля, че е нормално да си привързана към едната повече - аз също бях така Peace

# 28
  • Мнения: 569
Привързана съм повече към едните, защото винаги са били край мен, докато другите съм виждала рядко като дете, а сега един път годишно, просто живеят много далече от нас, а и са съвсем различни като мислене и начин на живот от другите ми баба и дядо. Може би и защото са по възрастни, пак ги обичам, но не ги познавам толкова добре.

# 29
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Ами и аз така....
Като гледам децата ми и при тях ще е така, защото едната баба хич не прави труд да комуникира с тях често и те са видимо привързани само към майка ми (не че не харесват да се поглезят и на другата, но отношението е съвсем различно).
Нямам предразсъдъци. Бабата, която обожавах почина (Бог да я прости) доста преди да узрея достатъчно, за да ме разочарова по някакъв начин. Другата ми баба ме вбесява напоследък. То до човек си опира, просто е много властна и егоистична жената. Нямам съмнение, че ме обича по особен свой начин, но е тип характер и човек, който не харесвам и който дори ми е неприятен в повечето случаи. Последният пример беше като се раздра да ходя да я видя бременна в 7 месец, с едно бебе и едно дете на около 500 км път от нас, защото тя не можела да пътува и не се знаело дали ще ни види живи пак и т.н. Беше голяма грешка, че се вслушах и пътуването ми се отрази доста зле.  Изобщо всякакви манипулации от сорта вече сякаш не ми минават, откакто катастрофирахме с цялото семейство и знам, че кой кого ще види последно жив, въобще не е аргумент.
Понякога си мисля,че може да не съм особено справедлива, защото имам доста промит мозък от майка, която от както се помня ме настройва срещу свекърва си, но сигурно и на нея й е прикипяло до толкова, че трудно се сдръжа пред децата си.

Общи условия

Активация на акаунт