Будапеща - перлата на Дунав 8

  • 16 188
  • 246
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 196

Имайте в предвид, че Мостът „Сечени“ се ремонтираше и не даваха пешеходци да минават по него.

Точно така, мостът се очаква да отвори изцяло вкл. и за пешеходци през есента на тази година!

# 91
  • Мнения: 744
Здравейте! Бихте ли препоръчали място за настаняване с паркинг за 4-ма възрастни в Будапеща?

# 92
  • София
  • Мнения: 1 832
Здравейте! Бихте ли препоръчали място за настаняване с паркинг за 4-ма възрастни в Будапеща?
Ние спахме тукhttps://www.agoda.com/bg-bg/sun-resort-apartments/hotel/budapest-hu.html
Пъркингът е в друга сграда, която е сравнително наблизо.
Има спалня и в хола има разтегателен диван. За четирима може би е малък. Ние бяхме двама възрастни с дете на9. Но може а има и по-големи апартаменти.

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 357
А има ли голям увеселителен парк около Будапеща? Намирам информация за един, който явно е затворен. Съобразявам програма с децата и търся места интересни за тях, освен зоологическата градина.

# 94
  • София
  • Мнения: 350
Заведете ги и в Cat Cafe, ако харесвате котки. С резервация е кафенето и можете да си направите предварително от сайта им.

# 95
  • Мнения: 196
Зависи колко са големи децата, но мисля, че на баня също ще им хареса - на Palatinus strand има хубави външни басейни и водни пързалки. И може да се комбинира с останалата част от о. Маргарет - пеещите фонтани, кулата, различните градини, има малък зоопарк, заведения на открито...

# 96
  • София
  • Мнения: 1 832
Заведете ги и в Cat Cafe, ако харесвате котки. С резервация е кафенето и можете да си направите предварително от сайта им.
Еха, това ако го знаех, със сигурност щяхме да отидем!

# 97
  • Мнения: 888
Набелязвам котешкото кафе.
Зоопаркът хубав ли е?
Форинти ли трябва да носим или може да се плаща с евро? А с карта?

# 98
  • София
  • Мнения: 1 832
Набелязвам котешкото кафе.
Зоопаркът хубав ли е?
Форинти ли трябва да носим или може да се плаща с евро? А с карта?
Зоопаркът е най-добрият, в който сме били! Сравнявам го с този във Виена, Прага и Братислава.
С карта може да се плаща и с форинти. С евро може на отделни места, но е неизгодно.

# 99
  • Мнения: 153
Набелязвам котешкото кафе.
Зоопаркът хубав ли е?
Форинти ли трябва да носим или може да се плаща с евро? А с карта?

Ние бяхме в зоопарка и определено останахме впечатлени. Тук отварям скоба, че не сме били в други зоопаркове извън България и нямаме база за сравнение. Включих го защото бяхме 5 дни и имахме доста време.

С евро никъде не сме опитвали да плащаме. Абсолютно навсякъде, ама навсякъде плащахме с карта. Имахме обърнати едни 100лв в форинти, просто ей така, за всеки случай. Единственото място, където сме ги ползвали е един човек със сокол, който предлагаше снимки с птицата.
Имайте предвид, че има места, на които НЕ приемат кеш, а само карти (например касите на Рибарския бастион).

# 100
  • Мнения: 2 805
Момичета, с дъщеря ми ще сме за 5 дни в Будапеща през август, началото.
Моля, препоръчайте хотел, проверен, в близост до центъра Flowers Hibiscus.

Толкова са много и толкова много и объркващи ревюта чета...
Dа е чисто и safe,  ми е приоритет.

# 101
  • Мнения: 888
Много благодаря за коментарите. Ще плащам с карта и аз предимно, не знам откъде го измислих това за еврото. Набелязах зоопарка и котешкото кафене, парламента, мостовете, разходка с корабче. За 5 дни какво още? Тези бани не са ли претъпкани с навалица? Ако е така, мисля, че моите спътници ще искат да ги пропуснем.  Трябва да изчета тази и предишните теми, преди да досаждам с още въпроси. Квартира през букинг в кой район да търсим? За гр. транспорт-  има ли седмични карти карти за градски транспорт или с билети?
Ползвал ли е някой безплатна обиколка с екскурзовод? На мен това мие любимо по принцип в други столици.

# 102
  • София
  • Мнения: 4 443
Операта, катедралата, остров Маргит, църквата Св. Матиаш и рибарския бастион бих добавила. Зависи и от предпочитанията на човек, разбира се. Simple Smile

# 103
  • Мнения: 17
Ако мога да помогна...
Най-добрите гледки са от хълма Гелерд.
Леко занемарено, но си заслужава.
За нас мостът на Свободата е много красив / Сечени беше все още затворен за пешеходци месец май/, а там се намира и закрития пазар. Не ни хареса изобщо.
Ясни са топ забележителностите, ще предложа нещо друго:
- котешкото кафене/ споменато е/ - деца под 8 г. не могат да го посещават, работи до 21 ч
- кафене Ню Йорк-мнооооги интересно и скъпо
-кафене Жербо-пак въпрос на вкус
-музей посветен на "Междузвездни войни" - 7/10 оценка, но въпрос на възприятия
-музей на металните скулптори-от отпадъци-много малко, но интересно
-музей на модерното изкуство - на края ня града, казва се " Лудвиг"
-музей на ликьора " Уникум"
Зоо-то не ни хареса изобщо, но затова пък заведението с висок рейтинг пред него-да.
Няма да коментирам традиционните забележителности, защото сме ги посещавали и друг път, но заведохме тийна да ги види.

# 104
  • Мнения: 196
Освен предишните предложения добавям още:

Ако успеете да си вземете билети - задължително обиколка на Парламента, но трябва да дебнете за свободни часове няколко месеца по-рано.
Подкрепям за гледките от хълма Гелерт (Цитаделата, която е отгоре, не знам дали вече е отворена за посещения, миналата година я реновираха) и добавям скалната църква в подножието на хълма. Малка е, но интересна. Намира се до Моста на свободата в близост до хотел Гелерт.
Замъкът Вайдахуняд + парка + Галерията по изящни изкуства - зависи какви са ви интересите. Щом сте набелязали зоопарка и банята - те са ви напът така или иначе. За баня Сечени - ако отидете раничко не е толкова голяма навалица.
За еднодневни или полудневни разходки близо до Будапеща - Разходка с корабче до Сентендре (симпатично малко градче на брега на Дунав); Разходка (с влак) до двореца в Гьодьольо. Вац също съм гледала, че е китно градче подходящо за разходки (бонус - има мумии), но до там не остана време да ходим.

На нас ни хареса и да търсим из града малките статуйки на Колодко.
 
Кафе Жербо и кафе Ню Йорк са наистина впечатляващи.

Пс за котешкото кафе трябва предварителна резервация.

Общи условия

Активация на акаунт