S.O.S! Препоръчайте ми лицево челюстен хирург

  • 2 508
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте!
Имам проблем с 6-ти горен зъб, който е прелекуван 2 пъти в гр. Варна
Преди 2 години започнаха ужасни болки, изписаха ми антибиотици и казаха, че имам киста на зъба, която е стопила костта и се е врязла в синуса. Оттам се наслушах колко е опасна операцията. Както и дали да се извади зъба, или да се остави и само да се оперира кистата, или пък като се извади зъба кистата сама щяла да излезе с него, НО синусът ми щял да се отвори и да си ЖИВЕЯ С ОТВОРЕН СИНУС. (което ми звучи абсурдно) И цялото чудо с пълна упойка?!
От страх нищо не предприех и оставих нещата така. Не се беше обаждал до преди 2 седмици. Започна с ужасни болки в главата и самата кост над зъба. Отидох на зъболекар, отвори ми каналите и ми изписа Флажил 2 седмици, защото нищо не можело да се прави, докато е инфектирано.
От този ден нататък никакъв Флажил не ми помогна, направих ужасна инфекция на всички синуси, задна хрема (т.е. отникъде не изтича секрета и не мога да дишам през носа), зверски болки в глава, очи, уши и слезе надолу в кашлица. При което личния лекар каза, че не било свързано със зъба, а алергия (нямам алергия), УНГ ме прати на пункции за по-лесно, а лицево-челюстен във ВМА ми видя снимката на зъба и каза че нямам никаква киста и проблем със зъба, като на предния ден орален хирург във Варна ми казва, че има киста. Такааа.. Сега съм на Аугументин и посявка от носа, от която излезе някаква ужасна бактерия, която не знам как ще се лекува..
За мен целия тоя кошмар идва от този зъб и очевидно трябва да го разкарам, просто не знам на кой хирург да се доверя и ви моля за препоръка, ако някой е бил в подобна ситуация. Ясно е на всеки поне малко запознат, че няма как да стоя с отворен синус.. Та, да, не ми се слушат повече глупости от лекари. Моля за някой кадърен в областта! Има ли такива изобщо в БГ?!  Питам основно за Варна и София.
Благодаря, че ме изтърпяхте. 😂

Последна редакция: нд, 23 окт 2022, 05:58 от PolinaNK

# 1
  • Мнения: 10 697
Във Варна проф. Цветан Тончев е добър,  Едрев също. Вариантите за града са два - клиниката по Орална и Лицево-челюстна хирургия в „Св. Марина“  или Университетски медико-дентален. Имат специалисти и апаратура.

# 2
  • Мнения: 4 008
Във Варна имат някакъв афинитет към точене на възможно най-много каса и наплашване на пациентите, затова предлагат навсякъде пълна упойка, стоене не знам си колко дни в болницата, 150 рентгена и скенера, всичко това за един зъб. Ходих там преди години на няколко места (честно казано вече не помня точно при кого) накрая се отказах и отидох в Пловдив, където за 15 минути свърши всичко, което във Варна щеше да се точи над седмица и да струва с над 1500 лева повече... Не мога да ви насоча към някого специално, но ще ви кажа да бягате с 200 от Варна.

# 3
  • Мнения: 8 799
иди в чужбина, като чета това,,, В Турция ти е близо.

# 4
  • Мнения: 10 697
Във Варна имат някакъв афинитет към точене на възможно най-много каса и наплашване на пациентите, затова предлагат навсякъде пълна упойка, стоене не знам си колко дни в болницата, 150 рентгена и скенера, всичко това за един зъб. Ходих там преди години на няколко места (честно казано вече не помня точно при кого) накрая се отказах и отидох в Пловдив, където за 15 минути свърши всичко, което във Варна щеше да се точи над седмица и да струва с над 1500 лева повече... Не мога да ви насоча към някого специално, но ще ви кажа да бягате с 200 от Варна.
Фантазиите са голямо нещо ! Не плашете хората.
Аз вадих преди няколко години във Варна с операция и изобщо нямаше такива неща които описвате !
Операцията беше с пълна упойка защото вадих повече от 2 мъдреца наведнъж и беше по-щадящия вариант от този да се слага за всеки зъб упойка. При мен имаше усложнения ( в смисъл с позицията на зъбите ), така че нямаше как да не се направят снимки. Престоя в болницата беше 6 часа сумарно ( бях на система с антибиотик след операцията ) .  Тръгнах си същия ден нямало е никакви болнични престои за ноща.  Платих по-малко от 1500 лева за всичко, понеже операцията ( такава каквато исках аз ) не се покрива от здравната каса.
От операция до операция има голяма разлика!

Всякакви коментари от типа ЕЖК, чувала съм, ама не съм ходила и в този стил са безпредметни , не помагат и са чиста проба спам!

PolinaNK , отидете, попитайте на място и си направете извода и избора Вие.

# 5
  • София
  • Мнения: 30 139
д-р Станев, ул. „Даме Груев“ 24. Много добър, прави ми доста сложна интервенция преди време.

# 6
  • Мнения: 89
Къде ви вадиха мъдреците и доволни ли сте?
Във Варна имат някакъв афинитет към точене на възможно най-много каса и наплашване на пациентите, затова предлагат навсякъде пълна упойка, стоене не знам си колко дни в болницата, 150 рентгена и скенера, всичко това за един зъб. Ходих там преди години на няколко места (честно казано вече не помня точно при кого) накрая се отказах и отидох в Пловдив, където за 15 минути свърши всичко, което във Варна щеше да се точи над седмица и да струва с над 1500 лева повече... Не мога да ви насоча към някого специално, но ще ви кажа да бягате с 200 от Варна.
Фантазиите са голямо нещо ! Не плашете хората.
Аз вадих преди няколко години във Варна с операция и изобщо нямаше такива неща които описвате !
Операцията беше с пълна упойка защото вадих повече от 2 мъдреца наведнъж и беше по-щадящия вариант от този да се слага за всеки зъб упойка. При мен имаше усложнения ( в смисъл с позицията на зъбите ), така че нямаше как да не се направят снимки. Престоя в болницата беше 6 часа сумарно ( бях на система с антибиотик след операцията ) .  Тръгнах си същия ден нямало е никакви болнични престои за ноща.  Платих по-малко от 1500 лева за всичко, понеже операцията ( такава каквато исках аз ) не се покрива от здравната каса.
От операция до операция има голяма разлика!

Всякакви коментари от типа ЕЖК, чувала съм, ама не съм ходила и в този стил са безпредметни , не помагат и са чиста проба спам!

PolinaNK , отидете, попитайте на място и си направете извода и избора Вие.

Общи условия

Активация на акаунт