Дългото чакане след трансфер-тема 101

  • 38 477
  • 784
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 369
Би трябвало да си по- напреднала седмица. В четвърта едва ли се вижда сак. Аз на твое място ако и утре съм така бих отишла в Майчин дом да ме приемат.

# 766
  • Мнения: 910
Аз също знам, че преди установяване на пулс не приемат в болница. Ако кървенето продължава, не пречи да се попита в някой от спешните центрове на Вита или Токуда.
ПС майчин дом е опция, но там много зависи на кой ще се попадне. Имам доста тегави спомени от Патология..

# 767
  • София
  • Мнения: 1 358
Точно съм си 4 г.с. и 6 дни. Утре влизам в 5г.с.

Да и аз така знам, то няма какво да задържат още, щом няма пулс...
Ще си лежа чинно, пия си хаповете и чакам за пулс след 10 дни.

Предпочитам Вита и Надежда. Майчин дом ме плаши, мека казано.

# 768
  • Мнения: 705
Момичета, само да ви кажа: четири седмици и шест дни не е четвърта, а е пета седмица. Както и първа седмица не е нулева, а е нула пълни седмици, но е първа седмица, защото няма нулев период. Има момент нула и от него започва да тече първи период. Когато детето се роди, до една годинка кара първата година от живота си, а не нулевата. И т.н.

Т.е. не е правилно да се каже “четвърта седмица и еди колко си дни”, а “четири седмици и еди колко си дни”. Както не казваме за детето, че е на “четвърта година и половина”.

А пет навършени седмици е шеста седмица. Така че не е рано да се вижда сакче. Затова ми бяха разсъжденията.

# 769
  • Мнения: 910
Ето калкулатор спрямо датата на траснфера.

https://flo.health/tools/due-date-calculator

При недоносени бебета да речем в 32+5 дни, медицински бебетата се водят родени в 32 седмица. Не в 33, за съжаление го научих от лош опит на близка.
Освен това синът ми е роден в 38+4 и по документи се води роден в 38г.с.

# 770
  • Мнения: 1 369
Само да покажа на мен приложението в коя седмица ми дава, че съм, а и Станулов ме вика за установяване на бременност, съответно да види къде е сакчето другата седмица, когато ще съм в шеста. А за пулс вероятно ще ме викне поне след още една, 7+. Няма как да се чуе пулс в пета седмица.

# 771
  • Мнения: 414
Установяването на сакче става в 5гс, в 6гс може да се чуе пулс. Аз го чух в 6+3г.с. и следващият ми преглед ще е в края на 8гс. Относно това как се броят седмиците, всички доктори с които аз съм се сблъсквала, ако е 6+5 не е 7гс. Някои приложения като Feia закръкляват,което си е малко подвеждащо.

# 772
  • Мнения: 4 984
В приложенията закръглят, но информацията, която дават, отговаря за завършена седмица. Ако си 6+4 , караш 7г.с. Аз до 7+0 броя 7г.с. и вече от 7+1 броя 8г.с.

# 773
  • Мнения: 1 518
Axenia, и аз забременях при Станулов и кървях в началото, при мен се видя хематомче, после явно е изтекло. При второто кървене между 11 и 12 седмица ме настаниха във Вита за задържане и закрепихме положението. Имам още 2 познати от форума, също при Станулов, и двете кървяха в началото,  а сега са ок. Съвет от мен - лежи и никакви резки движения.

# 774
  • София
  • Мнения: 1 358
6+ 3, си е 6 г.с., не е 7 г.с. и всички доктори, които са ме преглеждали докато бях бременна предния път ми го казваха.
Моя календар показва, че съм 4+6. Станулов днес по неговия си календар също каза, че съм 4+6.
Пролетта пак същия ми калкулатор, Станулов, следящата по ЗК и в докторите в Надежда всичките дати бяха абсолютно еднакви.

Благодаря So close, лежа и се надявам всичко да е наред.

# 775
  • Мнения: 4 984
Аксения, това е все едно да кажеш, че ако си в 6г.с. си в първия месец. В 6г.с. и 4 дни караш 7г.с. Както ако си на 25 години и 6 месеца, караш 26тата си година.

# 776
  • София
  • Мнения: 1 056
Axenia, стискам палци всичко да е наред!
Ако нещо стане, не дай си Боже, само моля ви не и в майчин дом! В патологията е страшно, освен ако вече си нямате лекар от там на който му плащате пари, щото там без пари никой не ви гледа! Това чисто информативно, от личен опит говоря!
Стискам палци на всички, аз съм на преглед чак на 13.12, така ми казаха от клиниката където правих ин витро… малко късно ми се струва, трансфера беше на 14.11, другата седмица мислех да отида поне да видим сакче ама явно според тях няма смисъл още.

# 777
  • Мнения: 333
Имаше доста момичета в надежда, които ги пиемаха за задържане само със сак и без пулс още. Даже вече едната девойка роди. Така, че отношението е важно на болницата. Патологичното отделение определено е на ниво, въпреки, че не успяха да спасят моята бременост в 19г.с. И живот и здраве отново бих им се доверила.
Токуда е едната болница пък, която в 9г.с след подобно кървете ме върнаха вкъщи от спешното и на сутринта вече нямаше бебе...
Така, че бих препоръчала при нужда Надежда и Шейново.

# 778
  • София
  • Мнения: 1 358
Лютиче, а нищо не казвам, предавам това което знам от докторите.
Да, аз също предпочитам Надежда, там влязох през спешния кабинет с аборта юни месец.
Btw кървенето намаля. Да видим как ще е през нощта и утре.

# 779
  • Мнения: 2 832
Би трябвало да си по- напреднала седмица. В четвърта едва ли се вижда сак. Аз на твое място ако и утре съм така бих отишла в Майчин дом да ме приемат.
При мен видяха сак в 4+6 дни😉

Общи условия

Активация на акаунт