Есен златолиста вън настава, ЯНУАРЧЕ в мама неуморно шава (2023) - 4

  • 31 428
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 130
Здравейте,

Днес ми сложиха ваксината срещу коклюш, според гинеколожката е абсолютно задължителна, защото иначе опасността за бебето е много голяма, майка ми едва са я спасили като малка. Обмислям да сложа и ваксина срещу грип, но се отказах от Ковид- ваксината.
Моята холестаза започна леко да се подобрява, сърбежът да намалява. Прекарах цяла седмица с по 2 часа сън, абсолютен ментален брек даун...такава пареща болка по цялото тяло, все вдно те жигосват и искаш да крещиш..нечовешко. Докато слизах една от нощите по стълбите си помисших, че ако сега се търкулна и падна, ще свършат всички мъки и болежки...
От 2 нощи успявам да спя повече и съм малко по- добре. Разбира се постоянният стрес дяли бебето мърда, остава 😔. Броя дните до края...
Диабетът ми е овладян, лошото е, че диетата противоречи на тази за жлъчката и никой не може да каже как да намеря баланса. Още 2 свалени килограма..ръцете ми приличат на клечки, бузите ми изчезнаха, а очите ми изглеждат огромни на фона на това обезмесено лице...все още ужасно жълта...
Иначе вчера бях на седмичния мониторинг и тоновете на бебето са добри засега...
Личната ми се обади, да ми каже, че последните изследвания на кръвта дават повишено съдържание на мед..най- вероятно още една рядка болест ( наследствена)..дано е това...
Накратко.. опитваме се да оставаме позитивни..

КЪДЕ си сложи коклюш?? Ти не живееш в България сигурно?
И аз искам, и ковид, че от другия месец пускам голямата на ясла, ама като питах лекарката по ЗК за TDAP-a, вика ми "не рискувай сега точно с ваксини"...
Ужас е в България, баси и антиваксърското е...

# 76
  • Мнения: 1 429
И моят АГ каза, че нямало смисъл от ваксината за коклюш, защото в БГ била част от имунизационния календар и е изключително малък шансът да се зарази бебето. Каза, че в Англия (и на други места) я слагат, защото там коклюша е ендемичен, а ваксината не е задължителна и имало много неваксинирани. ЛЛ също ми каза, че нямало смисъл, защото нямам пропуснати ваксини от ИК. Не знам дали да настоявам...

За ковид няма да се боцкам пак, сложих бустера през януари и няма смисъл пак. Новите щамове не ги ловят тези ваксини. Ваксина за грип вероятно ще си сложа, че нещо тези дни има страшно много болни хора.

# 77
  • Мнения: 260
И аз не мога да спя напоследък. Събуждам се в 3:00 или 4:00 и не мога да заспя. Неудобно ми е , не мога да си намеря удобно място, а ме боли гърбът,като все се опитвам да спя настрани. Ох много ме боли гърбът , гледам все да правя упражения, но не помагат.
Не мога да повярвам, че съм 30та седмица вече...почва обратното броене:)

# 78
  • Мнения: 1 429
Аз съм свикнала много да се въртя от едната страна на другата, но сега корема ми пречи. И се оказвам по гръб, от неудобството започвам да хъркам и в 3-4 сутринта се будя от собственото си хъркане Joy После, разбира се, трябва да отида до тоалетна и след това заспиването е мъка. На обяд започва да ми се спи зверски. Остана ми една седмица, докато спра да работя и броя дните (реших да си използвам останалата отпуска сега, преди болничния).

# 79
  • Мнения: 270
Аз се разбрах с пряката ми да си ползвам отпуската след раждането. Не че има проблем и по-рано, само че ме хвана шубето какво ще правя по цял ден. И без това 1 декември ми се струва ужасно скоро и нещо ме хваща паниката. Да се оплача и аз малко...Бебето от снощи е страшно неспокойно, реагира много силно на емоциите ни и на музиката, която си бяхме пуснали снощи и после такива салта прави в корема ми, че свят ми се зави.. Сега тъкмо се връщам от дъъъълга разходка и стискам палци да е по-спокойно днес и да си почина. Не знам как е при вас, но на мен изведнъж ми щръкна корема. Всички взеха да ме заглеждат и ми е леко неприятно. Досега си носех и моите си дънки, които въпреки всички кила отгоре, си ми ставаха. От няколко дни даже и чорапогащниците ми стягат пък уж са еластични 😅 и доста ме боли таза отдясно, дали някоя от вас се маже с нещо за стави?

Последна редакция: пт, 04 ное 2022, 23:33 от Wanderers

# 80
  • Мнения: 1 118
Аз може и да не устискам до януари. От онзи ден съм с препоръка за лежане и почивка. Надявам се господинът да си поседи още доста на топло и сигурно, но честно казано ми е много притеснено. Мъжа ми пое домакинските задължения, води и взима каката от градина. Майка ми ще вземе да изпере и изглади всичко и ще дойде да изчисти основно преди да вляза в болница. От другата седмица съм всяка седмица на тонове Confused

# 81
  • Мнения: 718
Петрова, защо те сложиха да лежиш?
Пращам много позитивна енергия на всички с проблеми и притеснения! Още няколко седмици и това ще бъде зад гърба ни Flowers Four Leaf Clover

Отдавна съм в отбора на неспящите и с времето става все по-зле + се отразява негативно на гаденето. Коремът ми адски тежи и е все по-болезнено да се въртя от една на друга страна. По гръб отдавна не спя, имам тежък задух този път, онзи ден чак свят ми се виеше и ако съм легнала по гръб не помага. Предната бременност хърках, ако се вярва на ММ. Този път не ми е казвал нищо, но може да е, защото той хърка доста по-здраво и не ме е усетил Stuck Out Tongue Winking Eye
Ваксини отбягвам бременна, но детето като тръгна на училище се замислих за тая за коклюш. Обаче ми е толкова лошо повечето дни, че не ми се рискува да получа нежелана реакция и да реанимирам още няколко дни.
За шийката сте писали по-рано – нормално е да се скъсява вече, все пак тялото се подготвя. Много се радвам на тези от вас, които успяват да поддържат тонус – аз съм като дроб. Повечето дни правя едно упражнение за крака в легнало положение и това е. Изкарах фитнес топката вчера да седя повечко на нея, че ми бяха казали предната бременност, че помага да заякнат мускулите на кръста и гърба + бебчето по-лесно заставало в позиция. Не знам колко е вярно, но реших, че няма да попречи.
Мостри за бебешка козметика нямам, но мисля да заложа на Веледа пак. С дъщеря ми нямах никакви проблеми с марката. За начало сигурно ще взема само душгел/шампоан и като видя как действа на бебето, ще купя и другите мазила.
Днес съм точно 32 гс. Усещам, че почва да му утеснява. Уондерарс, моето някои дни е супер активно, други много мързеливо. Често реагира на кафе, скача повече, като пия малко. Отдавна броя дните до термин, тогава поне знам защо не спя, а беззъбата усмивка, осъзната или не, за мен е несравнима Two Hearts

# 82
  • Мнения: 1 118
Миналия път изобщо не се притеснявах. Бремеността ми беше песен, не разбрах кога мина и как родих. Сега съм пълен парцал и чакам да мине времето. Добре че се подготвих по-рано, че сега като не мога много-много да щъкам…
Падна ми част от тапата, аз се ошашках жестоко, нямам разкритие, шийката ми е горе-долу в норма, само подготвителни контракции имам, няма място за паника, но все пак…. Младежът е много ниско и създава напрежение. Понякога като си движи главата чак ме боли.

# 83
  • Мнения: 718
Миналия път изобщо не се притеснявах. Бремеността ми беше песен, не разбрах кога мина и как родих. Сега съм пълен парцал и чакам да мине времето. Добре че се подготвих по-рано, че сега като не мога много-много да щъкам…
Падна ми част от тапата, аз се ошашках жестоко, нямам разкритие, шийката ми е горе-долу в норма, само подготвителни контракции имам, няма място за паника, но все пак…. Младежът е много ниско и създава напрежение. Понякога като си движи главата чак ме боли.

Много неприятно! За тапата, доколкото знам, се възстановява, та не е задължително да тръгне раждане. Дано така стане при теб! Но на твое място и аз щях да лежа и да се пазя. И аз се чудех дали оказва  влияние, ако се усеща така ниско и болезнено бебето. Още малко пазене остана!

# 84
  • Мнения: 1 118
На последната фетална също ми казаха, че има напрежение в матката. Това можело да окаже влияние върху размера на бебето, но за момента си е съмсем в норма. И аз се надявам, че всичко ще е наред. Предпочитам да лежа, въпреки че почна много да ме боли гърба от лежане, отколкото да направя някоя беля. Той като маха с ръчички и ме удря в таза буквално. Още малко ни остава, ще избутаме някак Blush

# 85
  • Мнения: 72
https://www.hipp.bg/babyclub-landingpage/?source=codecampaign&ex … Us3G2KvHTi3yBcPOU.
Здравейте, мами! Попаднах на това, не изисква големи усилия регистрацията. ние вече получихме нашата кутия !

Аз бях на на преглед вече съм в 31 гс,бебчо е 1600.Моята лекарка няма апаратура за запис на тоноветеи май не възнамерява да ме праща на друго място за такъв дори за сега и за по чести прегледи не е споменала.Някой знае ли къде във Варна мога сама да отида ако нещо ме притеснява?

# 86
  • Мнения: 1 295
Тоновете обикновено почват след 34 г.с и в голяма част от случаите се правят в болницата, в която ще се ражда. Аз не ги бих пропуснала. Изобщо не са на принципа "ако нещо ме притеснява". Така че по - скоро виж където ще раждаш.

# 87
  • Мнения: 72
[/b]
Тоновете обикновено почват след 34 г.с и в голяма част от случаите се правят в болницата, в която ще се ражда. Аз не ги бих пропуснала. Изобщо не са на принципа "ако нещо ме притеснява". Така че по - скоро виж където ще раждаш.

Аз вече знам къде ще раждам и че ще е секцио но трябва ли ми нещо като направление и може ли така свободно и сама да отида и да кажа че искам да ми направят ?!

# 88
  • Мнения: 633
https://www.hipp.bg/babyclub-landingpage/?source=codecampaign&ex … Us3G2KvHTi3yBcPOU.
Здравейте, мами! Попаднах на това, не изисква големи усилия регистрацията. ние вече получихме нашата кутия !

Аз бях на на преглед вече съм в 31 гс,бебчо е 1600.Моята лекарка няма апаратура за запис на тоноветеи май не възнамерява да ме праща на друго място за такъв дори за сега и за по чести прегледи не е споменала.Някой знае ли къде във Варна мога сама да отида ако нещо ме притеснява?
Може ли да споделиш какво съдържа кутията? С баткото ми бяха пратили пакетче АМ, пюре, лъжичка и купа май

# 89
  • Мнения: 1 295
[/b]
Тоновете обикновено почват след 34 г.с и в голяма част от случаите се правят в болницата, в която ще се ражда. Аз не ги бих пропуснала. Изобщо не са на принципа "ако нещо ме притеснява". Така че по - скоро виж където ще раждаш.

Аз вече знам къде ще раждам и че ще е секцио но трябва ли ми нещо като направление и може ли така свободно и сама да отида и да кажа че искам да ми направят ?!

Обади им се и ги питай за процедурата им. Някои искат от 32г.с. Да си минала преглед при тях. Но всяка болница си е строго индивидуална. Ще ти обяснят и за тоновете

Общи условия

Активация на акаунт