Бързи здравословни въпроси и отговори – 37

  • 21 903
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 754
Благодаря за отговорите!
Ще ходим направо там значи!

# 61
  • Мнения: 955
Здравейте, на сина ми му е счупен носа при игра на футбол. Не е разместен, но е надут.Няма да го пипат за сега. Въпроса е  има ли нещо което да направя за да спадне по-бързо? Благодаря.

# 62
  • Мнения: 69 232
И защо трябва да го пипаш изобщо?

# 63
  • Мнения: 955
И защо трябва да го пипаш изобщо?
Ако въпросът е към мен - ами защото е много надут и му създава дискомфорт. Освен външния вид,който в случая не е водещ, не се чувства добре и търсим отговор дали има начин да спадне по-бързо.

# 64
  • Мнения: 69 232
Счепено е..колко бъпзо да мине.
Племеникът беше със счупен от хвърлен камък нос, операция мина...

Обсъди го с лекуващия лекар...

# 65
  • Мнения: 955
Ходихме на доктор веднага, направена е снимка. Лекарите не смятат ,че е нужно да се пипа за сега.Единствено питам за отока мига ли нещо да направя,че да спадне по-бързо.

# 66
  • Мнения: 2 633
Компреси с лед, най-добре замразени зеленчуци. Но по малко, за да не вземе нещо да изстине.
Оттокът на носа минава бавно, дори и да не е счупено. Поне 10-ина дни.

# 67
  • Мнения: X
Арника - за пиене, за мазане (ако е възможно да се пипа изобщо). Няма ли някаква превръзка? Така ли са го оставили? Ми ако насън се разбута (какво остава случаен удар)

# 68
  • Мнения: 69 232
И как ще мажеш /налагаш компреси..ако е счупен...не се ли размества ? Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 2 633
Е, то се прави много внимателно, не с голям натиск. То реално почва да зараства веднага, няма как от това да се размеси.
Арниката е по-скоро за синините, оттокът няма да спадне много от нея.

# 70
  • Мнения: X
Арника действа добре на кръвоносните съдове. Да, за синини също, но отоците също се подобряват, като се подпомогне кръвообращението. Казвали са ми да пия при операция за по-бързо възстановяване. Крем действа още по-добре за разнасяне на оток, но при счупено не знам как се подхожда. Лед ако не е сложен веднага, преди много да се надуе, после малко файда има за спадане, но все пак може и да има смисъл.

# 71
  • Мнения: 2 633
Само искам да развенчая един мит - че при травма с оток ледът помага само, ако е сложен веднага, не е така. Коментирали сме го с лекари и е пробвано при различни видове контузии, може да се прилага през няколко часа. Включително и на носа, миналата година до ударих, разцепих си кожата така, че се наложи да ходя да ми го лепят в Пирогов. Естествено имаше и синьо и оток. Добре, че не беше счупен, защото го ударих точно там, където имам детско счупване.
Много е дискомфортно, но то реално си се чака да си заздравее от самосебе си, стига да не е разместен.

# 72
  • Мнения: 5 743
Преди страница съхорумка сподели схема с арника монтана на гранули, ще помогне.

# 73
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 577
Не знам наистина каква е практиката при супен нос. Само знам, че ММ като дете си го е чупил два пъти( добре, единият път като тийн), и двата пъти зараства сам. Обаче на 20 и няколко години трябваше да му направят операция за наместване на носната преграда; не можеше да диша направо в легнало положение.

# 74
  • София
  • Мнения: 3 955
Здравейте, търся (естестичен) дерматолог в София, който да ми направи пилинг. Държа да е дерматолог, защото искам да се консултирам за още неща.

Общи условия

Активация на акаунт