До ДЕКЕМВРИ време не остана, сладко бебенце ще гушка мама 👶🧸 -- тема 7, 2022

  • 28 669
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 504
Това с гримовете е добра идея ще отделя някъде нещо ,което ММ да донесе заедно с дрехите за изписване. Не че ще има кой да ни снима 😆🙄 ама може с помолим някой .
А по рано като говорихме за разходките навън някой взел ли си е ръкавици за количката? Сега се сетих и прегледах какво се предлага на пазара на Айко ми харесаха едни ама нямат наличност.

# 736
  • Мнения: 169
И аз започнах с прането и гладенето на малките дрешки 🥰 гладя и им се радвам и осъзнавам колко е близка срещата с мъника 😁 на 28ми влизам в 9ти месец и съм на преглед, най-вероятно ще изберем дата за секцио, понеже малкия върви с около 10 дена напред и доктора смята, че много ще се измъча нормално. Честно казано нямам претенции и смятам да се доверя изцяло на него.

За изписването ще взема една зимна тъмно зелена рокля, доста е еластична и все още ми става 😁
Не мога да преценя за изписването бебчо дали да е в одеалцето от комплекта или този космонавт.

# 737
  • Мнения: 163
Аз ще взема подобен космонавт от плат, отделно боди с дълъг ръкав + панталонче, чорапки и ръкавички и това е. И ще кажа на ММ да хвърли одеало в колата ако се размърморят, че е студено, ама то зимите вече не са каквито бяха. Дори не вярвам да вали сняг ако ще и до термина да си изчакам. Grinning

Относно мои дрехи изобщо не съм се замисляла, защото мислех да съм си с дънките за бременни и някой пуловер, така и така ММ ще идва само. Обаче ако съм секцио не знам дали ще ми дразнят на белега, така че ще се решава в последствие. Лошото е, че си вакуумирах всички дрехи, дънки и прочие от преди да не ми пречат из гардеробите и ако карам ММ да търси из торбите ще му прилошее, то и аз не знам кое къде е Grinning

Аз още съм на вълна багаж за болницата и мисля, че като артикули всичко имам, само трябва да си изпера и втората нощница за мен, че досега всеки ден прах неща за бебка. Вие ще взимате ли дрешки за бебетата в болницата ако се наложи да ги подменяте? Ако да, какви? Simple Smile

# 738
  • Варна
  • Мнения: 504
И аз започнах с прането и гладенето на малките дрешки 🥰 гладя и им се радвам и осъзнавам колко е близка срещата с мъника 😁 на 28ми влизам в 9ти месец и съм на преглед, най-вероятно ще изберем дата за секцио, понеже малкия върви с около 10 дена напред и доктора смята, че много ще се измъча нормално. Честно казано нямам претенции и смятам да се доверя изцяло на него.

За изписването ще взема една зимна тъмно зелена рокля, доста е еластична и все още ми става 😁
Не мога да преценя за изписването бебчо дали да е в одеалцето от комплекта или този космонавт.

Ох това космонавтче е много хубаво може ли да споделиш от къде е 😍
Аз още се чудя само по косманвт ,който е шушляков или с обемна пелена и двете ще имам под ръка ,а пък с каквото го облекат .
А за болницата мисля да сложа някое боди и ромпър ей така да си имам за всеки случай.
На мен друго ми е интересно (общо взето всеки ден нови въпроси за тази болница) тези памперси и мокри кърпи ,които искат в болницата (пише за бебето) те при нас ли седят или се вземат от неонатологията. Чуденката ми е да вземам ли отделно още памперси и мокри кърпи, които да си седят при мене

# 739
  • Мнения: 169
Вики, роднини ми го подариха, най-вероятно е закупено от Англия. Прикачвам ти снимка на етикетчетата. Във фб ми излизаха подобни, ако ги открия ще споделя тук ☺️



За памперсите и мокрите кърпички, мисля че във всяка болница е различно. Аз ще купя един малък пакет за болницата, пък после ММ ако има нужда ще купи още. Мокри кърпи ще сложа и в багажа на бебето и в моя.
Много се радвам че няма ограничения вече и при нужда ще могат да ни носят допълнително багаж, ако сме изпуснал нещо 😁

# 740
  • Вестерос
  • Мнения: 38 298
На мен ми искат дрехи за бебето в болницата. Не е уточнено колко като бройка. Приготвих два космонавта, които са с шапки и три комплекта ританки с блузка, двете са с шапки, едни ръкавички сложих и така.
При четката за зъби и пастата и аз съм сложила спирала и един коректор.

# 741
  • Мнения: 1 737
За всяка болница са различни изискватията. Памперсите стояха при мен, имах задължението в креватчито му винаги да има 1 памперс и пакет кърпи, за да се сменява. Аз слагах по 2(за всеки случай). Дрехи ме предупредиха да не слагам мои, ако се наложи да поискам от техните, защото са дезинфекцирани. Това преди 7г., сега с ковида сигурно пак си държат на тези условия. Същата работа беше и с нощниците, държаха да са техните, моята ми я върнаха, казаха да си я ползвам вкъщи.
Днес бях на фризьор -боя, подстрижка, прическа ... шегувахме се с фризьорката, че съм готова за раждането, само грим ми липсва😄 За изписването имам подходяща рокля и тънък чорапогащник, че е по-есенна, но ако ни мога да го сложа, ще му мисля. Първия път изглеждах много зле на снимките,дори не искам да ги разглеждам, затова сега ще сложа 1 грим, да приличам на човек поне малко, да не го е срам детето утрешния ден.

# 742
  • Мнения: 20
Здравейте само ви чета не съм давала пояснения за мен ,много сте ми във помощ напоследък. Във 36г.с със термин 17 декември,почнахме тоновете всичко върви наред нямам контракции нито болки всичко чудесно до тук . Днес бях на преглед фетална морфология ходя при един и същи доктор от самото начало на бременността.Беше ми казал,че ще развият гестационнен диабет и трябва задължително да пия от неговия пробиотик,но изследванията показаха ,че нямам такъв.Днес ме попита във началото на прегледа дали го пия казах не и от там се почна ....прегледа беше 10минути дори не ми показа малката нито изкара снимка както преди. Каза,че тежи 2130 изоставала и отговаряла на 33г.с аз съм дребна 1.50 тежа 58 кг ...попита ме виждала ли си бременна жена колко голям корем има ти нямаш такъв и т.н ..  Каза до две седмици да съм родила....След този преглед отидох директно при моя гинеколог които си твърди че на детето ми нищо му няма даже върви със седмица напред ... Въпроса ми е колко тежеше вашето бебче във тази седмица  и големината на корема  има ли значение колко е голямо бебенцето....

# 743
  • Мнения: 1 737
Това с грамовете е много относително. Определят тежината според разните обиколки -на главичка, на корем, дължина на крайници ... нали разбираш, че едно мръдване на ръката и се получава различна стойност. А това дали щу развиеш гестационен диабет не зависи от 1 пробиотик или от някакви витамини. Лекарят ти е търгаш и според мен не му обръщай внимание. Щом твоето АГ е казало, че на бебето му няма нищо, не се притеснявай!

# 744
  • Мнения: 20
Благодаря ти за успокоението
Това с грамовете е много относително. Определят тежината според разните обиколки -на главичка, на корем, дължина на крайници ... нали разбираш, че едно мръдване на ръката и се получава различна стойност. А това дали щу развиеш гестационен диабет не зависи от 1 пробиотик или от някакви витамини. Лекарят ти е търгаш и според мен не му обръщай внимание. Щом твоето АГ е казало, че на бебето му няма нищо, не се притеснявай!

# 745
  • Мнения: 626
Mariya00 моя термин също е 17.12 във вторник бебчета беше около 2500 кг. Корема ми изобщо не е голям. Аз съм далеч от твоите мерки и съм по едра от преди да забременея. Не съм качила  почти килограми,не знам ти дали си. Но на мен АГ ми каза ,че няма нужда да раждам гигантско бебе.
За ГД не мога да кажа нищо.

Момичета някой знае ли как да направим нова тема,че сме на 50 стр. Аз нямам идея😄

# 746
  • Мнения: 231
Здравейте само ви чета не съм давала пояснения за мен ,много сте ми във помощ напоследък. Във 36г.с със термин 17 декември,почнахме тоновете всичко върви наред нямам контракции нито болки всичко чудесно до тук . Днес бях на преглед фетална морфология ходя при един и същи доктор от самото начало на бременността.Беше ми казал,че ще развият гестационнен диабет и трябва задължително да пия от неговия пробиотик,но изследванията показаха ,че нямам такъв.Днес ме попита във началото на прегледа дали го пия казах не и от там се почна ....прегледа беше 10минути дори не ми показа малката нито изкара снимка както преди. Каза,че тежи 2130 изоставала и отговаряла на 33г.с аз съм дребна 1.50 тежа 58 кг ...попита ме виждала ли си бременна жена колко голям корем има ти нямаш такъв и т.н ..  Каза до две седмици да съм родила....След този преглед отидох директно при моя гинеколог които си твърди че на детето ми нищо му няма даже върви със седмица напред ... Въпроса ми е колко тежеше вашето бебче във тази седмица  и големината на корема  има ли значение колко е голямо бебенцето....

Божеееее ама този си е за докладване. Аз такъв скандал щях да му вдигна. Щяха да го разберат що за стока е в Китай чак. Изобщо недей да стъпваш повече при него, а си ходи при друг доктор. Размера на корема няма ама абсолютно никакво значение. Това е толкова индивидуално.

# 747
  • Мнения: 20
Ох пак изоставаме със няколко грама ,но не е нещо уау ... Много се наплаших .... И като каза до 2седмици да си родила и викам край нещо не е нареед.. благодаря
Mariya00 моя термин също е 17.12 във вторник бебчета беше около 2500 кг. Корема ми изобщо не е голям. Аз съм далеч от твоите мерки и съм по едра от преди да забременея. Не съм качила  почти килограми,не знам ти дали си. Но на мен АГ ми каза ,че няма нужда да раждам гигантско бебе.
За ГД не мога да кажа нищо.

Момичета някой знае ли как да направим нова тема,че сме на 50 стр. Аз нямам идея😄

# 748
  • Мнения: 169
Mariya00, не се притеснявай, всяко бебче си е различно. Добре че си потърсила веднага второ мнение. Този доктор трябва да се срамува, как може да се държи по този начин. В последните седмици не ти трябва да се притесняваш. 🤗🤗🤗

# 749
  • Мнения: 626
Аз не разбирам като изостава защо да раждаш до две седмици? Няма логика...
И си 158 60 кг... едва ли ще родиш бебе 4 кг Simple Smile изобщо не се връзвай  и бъди спокойна.
На моята снимка пише +/- 300 гр, защото апарата както са казали по горе не мери като кантар,а по обиколки и т.н


Ох пак изоставаме със няколко грама ,но не е нещо уау ... Много се наплаших .... И като каза до 2седмици да си родила и викам край нещо не е нареед.. благодаря
Mariya00 моя термин също е 17.12 във вторник бебчета беше около 2500 кг. Корема ми изобщо не е голям. Аз съм далеч от твоите мерки и съм по едра от преди да забременея. Не съм качила  почти килограми,не знам ти дали си. Но на мен АГ ми каза ,че няма нужда да раждам гигантско бебе.
За ГД не мога да кажа нищо.

Момичета някой знае ли как да направим нова тема,че сме на 50 стр. Аз нямам идея😄

Общи условия

Активация на акаунт