как давате на бебето капките Vigantoil?

  • 4 001
  • 135
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
С лъжичка от тези на сладоледи Делта мъничките, зелените!

# 16
  • София
  • Мнения: 148
На мен ми е казано че трябва да се дават на гладно аз ги давам с лъжичка 10-15 минути преди сутрешното ядене

# 17
  • Мнения: 742
от начало давах капките с лъжичка, а сега вече нали сме големи-директно капвам в устичката и Криската много ги харесва Hug

# 18
  • Мнения: 2 849
Както дойде .Някога директно капвам в устата ,друг път в лъжичка с мляко .

# 19
  • Мнения: 1 013
На мен пък не се намери някой да ми каже, че не се разтварят добре в мляко, нормално, тъй като това е мастноразтворим витамин, но това значи ли че не се усвояват? Аз винаги досега съм слагала по една или две капки в първото мляко-6ч.! Другата седмица сме на консултация и ще питам педиатъра!

# 20
  • Мнения: 346
В малко кърма капвам капчица и давам с лъжичка преди ядене.

# 21
  • Мнения: 2 897
Аз винаги съм му ги капала директно в устичката.Сега само като види шишенцето и отваря сам уста

И моят син така Grinning И казва ''кап-кап'' Много му е забавно.
Мисля,че не трябва да се дават с мляко.

# 22
  • Мнения: 163
Сутрин, на гладно, по 2 капки, капвам ги в лъжичката и така й ги давам още от самото начало.

# 23
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Вигантола го давам с кърма от специално шишенце за даване на лекарства, много ми е удобно и не мога да си представя каква мъка ще е да давам лекарства с лъжичка. С това шише си изпива всичко и нищо не отива на вятъра.

Мисля,че не трябва да се дават с мляко.

На листовката пише да се дават разтворени в мляко, а и нашата докторка ни посъветва същото.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 787
Капвах ги директно в устата Peace

# 25
  • Мнения: 1 671
Давам ги направо в устата сутрин на гладно и после веднага кърмя.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 176
Това което ми каза моят педиатър е капките да не се дават с млякото (в смисъл да не се слагат в шишето с мляко за хранене), защото често бебетата повръщат част от храната и може да повърнат точно тези две капки. Затова се дават на гладно, за да имат време и място в коремчето да се усвоят. Каза ми също, че ако ги давам с лъжичка мога да ги смеся с малко мляко, колкото да не полепнат по лъжичката тъй като са мазни капките.
Всъщност аз си ги давам по мой начин - с една малка плоска лъжичка без да ги смесвам с мляко - изсипвам ги в устата на бебчо, а после той си я дооблизва.
На баткото докато беше бебе му ги давах по друга технология - както е легнал на масата за повиване му слагам биберона от шишето в устата, той го захапва да смуче и докато е така капвам бързо две капки в биберона и заливам с мъничко мляко. Технологията работеше безотказно докато не започна много да се върти на масата.

# 27
  • Мнения: 8 505
Момичета, искам да Ви питам как давате на бебето капките Vigantoil? Разтворени в мляко например или просто с капкомер или лъжичка? Въпросът ми е доста глупав Embarassed за което предварително се извинявам. Благодаря Ви

Накапвах и ги направо от шишенцето в устата.

# 28
Аз винаги съм му ги капала директно в устичката.Сега само като види шишенцето и отваря сам уста

и при нас е така в момента.

# 29
Аз винаги съм му ги капала директно в устичката.Сега само като види шишенцето и отваря сам уста

Общи условия

Активация на акаунт