Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 21

  • 24 538
  • 799
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 138
Да попитам за мнението ви за др Тончев? Благодаря

# 46
  • Мнения: 264
Аспирина се пие вечер, между 18-20ч. Повечето слагаме нмх сутрин, но скоро гледах едно видео с хематолога при др Калчев, който каза бе по-добре и двете да са вечер, защото проблемите с кръвосъсирването са обикновено вечер и двата медикамента имат различно действие. Отделно, следете си редовно кръвното и кръвотока. Успех!

# 47
  • Мнения: 1 736
Аз по предписана терапия от репродуктивна клиника слагах и взимах всичко вечер в 18ч.
Една вечер фраксипарин, една вечер аспирин протект.

# 48
  • Мнения: 53
Здравейте, момичета!
Ще може ли тел номер на др Станева (Токуда), не успявам да се свържа на посочените телефони в сайта на болницата

# 49
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Здравейте, имам тромбофилия. До 32 г.с. бях на аспирин протект, след това съм на натаспин. Тъй като моето АГ не изражда, почнах да ходя и при друго. Едното ми казва, че в 37 г.с. трябва да спра натаспина, защото имало риск от кръвоизливи. Следящото ме по ЖК АГ казва, че може да се спре няколко дни преди термин.
 Та, искам да попитам вашите АГ-та в коя г.с. ви казаха, че трябва да спрете натаспина?
Четох, че е хранителна добавка и не е като аспирин протекта с натрупване.

# 50
  • Мнения: 236
Здравейте.Момичета помогнете ми моля.

След прекаран ковид имам назначена терапия Клексан 0.6 (аз нямам тромбофили, само хетерозиготен Pai и АСЕ).

От три седмици след ковид вече взимам Акард 150 и клексан 0.6 и тази сутрин тромбоцитите ми са 128 - много низки при норма 150 - 400.
Утре имам час при доцент Динева която работи с Паскалева НКБ. Ще пусна Анти Ха 4 часа след инжектиране на клексан.

Много съм притеснена от ниските тромбоците.

Имам и въпрос. Д - димер се пуска само на гладно?
Зашото утре Анти Ха ще ми вземат в 15.30 - 4 часа.след последно инжектиране.

Последна редакция: пн, 14 ное 2022, 18:42 от SlanteNSt

# 51
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Д-димерът е на гладно, така знам аз поне и така си го следя.

# 52
  • Мнения: 60
Момичета, чудя се дали е ок да се бие Клексан в корема след секцио? По-скоро аз го бия в паласка, а не корема точно. Но дали има някакви противопоказания, някой да е питал хематолог за това?

# 53
  • София
  • Мнения: 7 482
В болницата след секциото ми го биеха в ръката.

# 54
  • Мнения: 1 421
Здравейте. Може ли да ми препоръчате добър АГ, който има опит с тромбофилия за гр. Варна? Или поне дали някоя от Вас знае дали доцент Славчев в окръжна има опит? Тогава значи търсенето е приключило хах благодаря предварително!

# 55
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
Аз ходя при д-р Ангелина Симеонова, има доста пациенти с тромбофилия. Аз отидох при нея заради позната с тромбофилия, която ми я препоръча.

# 56
  • Мнения: 1 421
Аз ходя при д-р Ангелина Симеонова, има доста пациенти с тромбофилия. Аз отидох при нея заради позната с тромбофилия, която ми я препоръча.
  Къде преглежда? В майчин дом?

# 57
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
В клиника Нова и в собствен кабинет под МакДрайв. Тя не изражда.

# 58
  • Мнения: 1 421
В клиника Нова и в собствен кабинет под МакДрайв. Тя не изражда.

Благодаря Ви много! Ще я потърся сега. А за израждането там вече избор има хаха, но ми се иска някой наясно с тромбофилията да следи ако ще и на частно да е.

# 59
  • Мнения: 138
Здравейте, трябва да изследвам Анти Ха но тъй като слагам фраксито вечер, преди малко ми казаха че трябва няколко пъти да го бия сутрин и тогава да го пусна... как е правилно? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт