Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 21

  • 25 411
  • 799
  •   1
Отговори
# 765
  • Sofia
  • Мнения: 6 121
Точно Надежда беше едно от местата, където ми казаха, че не съм за терапия.

# 766
  • Мнения: 1 324
Нямах предвид постоянно двама да следят, а евентуално за първоначална консултация, ако човек е на границата има ли нужда или не, има лекари, които биха казали без терапия, а да има нужда. На мен ми беше достатъчно моето АГ и ангиолог. Загубих го бебето, но докато бях на терапия бяха в норма, в стандартния случай един специалист е достатъчен, то няма как и да се следват, две терапии, едва ли ще са на едно мнение през цялото време. Написах го от опит, че понякога се налага, защото след аборта пък не можех да сваля д-димер, отделно висок апТТ и се лутах между тромб и кръвоизлив над два месеца, не знаеха какво да ме правят, тогава се консултирах с двама специалисти.

В повечето случаи си е ясно има ли нужда или не от терапия.

Съжалявам много за това през, което си минала. Мога ли да ти пиша на ЛС с няколко въпроса?

# 767
  • София
  • Мнения: 64
Валка,в Надежда не са специалисти тромбофилия. На много жени не дават нмх с твоите мутации,ако нямат аборт. Ти имаш ли? Ходи при Тончев примерно и настоявай.
Ако зачетеш темите назад ще видиш ,че това са най - оспорваните мутации и даже Паскалева понякога дава нмх, понякога не. Зависи от анамнезата ти

Имам задържан аборт преди 6 месеца в 8 г.с., опитвам да се свържа с Лисичков и да запазя час за консултация при него.
Притеснява ме и проследяването на бременността- не ми се иска да сменям моя лекар, но той самия ми каза, че не е не "ти" с тромбофилията и чака мнението на хематолог и след това вече ще видим.

# 768
  • Мнения: 1 324
Валка,в Надежда не са специалисти тромбофилия. На много жени не дават нмх с твоите мутации,ако нямат аборт. Ти имаш ли? Ходи при Тончев примерно и настоявай.
Ако зачетеш темите назад ще видиш ,че това са най - оспорваните мутации и даже Паскалева понякога дава нмх, понякога не. Зависи от анамнезата ти

Имам задържан аборт преди 6 месеца в 8 г.с., опитвам да се свържа с Лисичков и да запазя час за консултация при него.
Притеснява ме и проследяването на бременността- не ми се иска да сменям моя лекар, но той самия ми каза, че не е не "ти" с тромбофилията и чака мнението на хематолог и след това вече ще видим.


От АГ се иска да следи дали кръвопотока към бебето е добър. С доплер се прави мисля - не съм сигурна. Терапии, дози и изследвания (както и разчитане на изследванията-като Аптт, Д-димер и т. н.) за тромбофилията са си от хематолога.

# 769
  • София
  • Мнения: 64
Валка,в Надежда не са специалисти тромбофилия. На много жени не дават нмх с твоите мутации,ако нямат аборт. Ти имаш ли? Ходи при Тончев примерно и настоявай.
Ако зачетеш темите назад ще видиш ,че това са най - оспорваните мутации и даже Паскалева понякога дава нмх, понякога не. Зависи от анамнезата ти

Имам задържан аборт преди 6 месеца в 8 г.с., опитвам да се свържа с Лисичков и да запазя час за консултация при него.
Притеснява ме и проследяването на бременността- не ми се иска да сменям моя лекар, но той самия ми каза, че не е не "ти" с тромбофилията и чака мнението на хематолог и след това вече ще видим.


От АГ се иска да следи дали кръвопотока към бебето е добър. С доплер се прави мисля - не съм сигурна. Терапии, дози и изследвания (както и разчитане на изследванията-като Аптт, Д-димер и т. н.) за тромбофилията са си от хематолога.

Предполагам всеки АГ има/работи с Доплер?
Преглеждам имената на първа страница, и си мисля, че редовни консултации със "светила" биха били много трудни, поради голямата им ангажираност. Някой може ли да препоръча хематолог, който да бъде по-лесно достъпен? И какво означава клиничен хематолог (търся в интернет имена).
ПС//Свързването с Лисичков засега е невъзможно, с Паскалева също (там направо ми затварят тел).

# 770
  • Мнения: 72
Предполагам всеки АГ има/работи с Доплер?
Преглеждам имената на първа страница, и си мисля, че редовни консултации със "светила" биха били много трудни, поради голямата им ангажираност. Някой може ли да препоръча хематолог, който да бъде по-лесно достъпен? И какво означава клиничен хематолог (търся в интернет имена).
ПС//Свързването с Лисичков засега е невъзможно, с Паскалева също (там направо ми затварят тел).
Лисичков работи от рано сутрин до обяд, затова може да не може да се свържете в момента с него. Пробвайте утре сутринта (или в понеделник), на мен ми дадоха час за следващия ден. Номерът, на който звънях, беше 024542231.

# 771
  • Мнения: 5 046
Само при Паскалева съм била,чака се за час,но е много на "ти". Ако й кажеш ,че имаш аборт ще ти даде терапия най-вероятно. Поне опита на всички,които имаме Паи мутация показва, че е по добре да си на терапия.... Тя сега е отпуска,затова не вдигат сигурно. АГ за тромбофилия е Корсачки или някой в токуда

# 772
  • София
  • Мнения: 11 697
Паскалева е отпуск мисля, че до 6 февруари ми каза, иначе дава час, поне на мен ми даде за след седмица, не се чака твърде много. Бързо става при Минкова, тя е ангиолог, но ако е само за тромбофилия, разбира, работи с много бременни и следи кръвоток, прави и цялостен преглед с доплер за тромби при нужда.

# 773
  • Мнения: 5 046
И аз съм решила да посетя Минкова, защото ако прави същото като Паскалева,е за предпочитане, защото май взима с направление,ако не се лъжа

# 774
  • Мнения: 646
И аз съм решила да посетя Минкова, защото ако прави същото като Паскалева,е за предпочитане, защото май взима с направление,ако не се лъжа

Аз се следя при Минкова, пращам й резултати във вайбър и винаги отговоря в рамките на няколко часа. Работи с направления да

# 775
  • София
  • Мнения: 64
И аз съм решила да посетя Минкова, защото ако прави същото като Паскалева,е за предпочитане, защото май взима с направление,ако не се лъжа

Аз се следя при Минкова, пращам й резултати във вайбър и винаги отговоря в рамките на няколко часа. Работи с направления да

А каква е цената на преглед при нея?

# 776
  • София
  • Мнения: 1 056
Аз съм се консултирала с проф. Станева, тя също разбира от тромбофилия, преглежда в Токуда, запазих си час за след няколко дни като звънях, така че е достъпна.

# 777
  • София
  • Мнения: 64
И аз съм решила да посетя Минкова, защото ако прави същото като Паскалева,е за предпочитане, защото май взима с направление,ако не се лъжа

Аз се следя при Минкова, пращам й резултати във вайбър и винаги отговоря в рамките на няколко часа. Работи с направления да

А каква е цената на преглед при нея?
Видях, че си добавила, че преглежда и по каса.
Звънях сега в Токуда, най-ранният час по НЗОК е за 15/02. Аз записах платен преглед (165 лв) за другата седмица, което ми се струва доста, но си заслужава

# 778
  • Мнения: 791
Предполагам всеки АГ има/работи с Доплер?
Не точно, има такива, които не следят кръвоток с доплер. Не могат/не знаят и не го правят.

# 779
  • Мнения: 1 324
Предполагам всеки АГ има/работи с Доплер?
Не точно, има такива, които не следят кръвоток с доплер. Не могат/не знаят и не го правят.

Така е... Да не говорим и, че много лекари могат основните неща и докато не отидеш и не платиш 50 - 70 лв за преглед.. гадаеш вещ ли е, не е ли вещ. Не знам защо няма задължителни процедури, които да могат да извършват ЛЕКАРИТЕ. Забога, това са лекари.. не са лаборанти, мед. сестри  или пом. фармацевти. С цялото му уважение към тези три професии! Идеята ми е, че един лекар трябва да може да прави всичко.

Общи условия

Активация на акаунт