Как да постъпя? (Приятеля ми не казва на детето си, че сме заедно)

  • 8 257
  • 138
  •   1
Отговори
# 105
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Не е голяма разлика на по-голяма възраст. 20+-30+ си е голяма разлика, като станеш на 35 и заобщуваш с 20+ ще се убедиш сама.
Жена с мъж е така, но обратното не. Simple Smile

# 106
  • Мнения: 5 375

Жена с мъж е така, но обратното не. Simple Smile
Според мен полът няма значение. Ако по-младият партньор е прекалено млад и неопитен, това го поставя в риск независимо дали е мъж или жена.

# 107
  • Мнения: 3 303
Да, мъжете обичат младите жени. Реално хората на 20-25 са хем възрастни, хем им липсва житейски опит. Доста по-уязвими и манипулируеми са. Тръгването с по-възрастен мъж и ранното задомяване е във вреда на жената.

# 108
  • INFJ
  • Мнения: 9 644
Жени, мъже, на 20 са още недорасляци, защото все още нямат никакъв опит. Не знам някой, който е на 35 какво общо намира с толкова по-млад човек. Рядко наистина сработват такива отношения, по-малкият обикновено е доминиран, защото дори несъзнателно, по-големият не може да го вземе сериозно. Но щом ги кефи...

# 109
  • Мнения: X
Последният проблем на авторката са няколко години разлика... колко двойки имат и 10+ години, пък им се получава.

На мен наборите ми винаги са ми се виждали недорасли, дори сега, когато гоня 30 пак не ме впечатляват.

# 110
  • Мнения: 12 940
Като брой години разликата не е никак голяма, 9 години, но като житейски опит млада жена с разведен мъж разликата е сериозна. Не е това проблемът обаче. А, че той не "прави политика" на тази жена, с която твърди, че иска деца даже, а я поставя в унизително положение да се крие като Пепеляшка в килера.

Спрямо жената това е неуважение, спрямо детето - малодушие.
Предполагам и се надявам, че авторката е изразила ясно какво мисли по въпроса, за да знае той какво рискува.

# 111
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993

Жена с мъж е така, но обратното не. Simple Smile
Според мен полът няма значение. Ако по-младият партньор е прекалено млад и неопитен, това го поставя в риск независимо дали е мъж или жена.
Има, защото жената съзрява по-рано, както и самия и поглед към света узрява по-рано. Simple Smile Трудно ми е да го обясня с някакъв директен пример, но с жени дори с 5 години по-големи от мен ми е било трудно да намеря общ език, докато с жени с 10 дори 15 години по-малки без проблем.

# 112
  • Мнения: 2 579
Трябва да си изясните как гледате на връзката си.
Едно 8-годишно дете е достатъчно хитро, за да може да прецени, че приятелката на тате не е някаква случайна там какичка. Може би приятелят ти има някаква причина да държи по-тесен контакт със щерката. Дали компенсира нещо, дали пък наистина демонстрира криворазбрана привързаност, не мога да знам. Но ако ще те праща на дивана всеки уикенд...по-добре изобщо да не спиш там. Имаш ли къде да отидеш или временно се изнесеш, докато си изясните отношенията? Ако ти го приемаш като човек, с който искаш да градиш общо бъдеще - кажи му и му постави условие да обясни на дъщеричката си, че си негов партньор и спите заедно. Ако не намери начин - изнасяш се за постоянно и си свободна да си търсиш нов човек за сериозна връзка.
Колко е голямо жилището, в което живеете? Не е ли по-добре да се купи едно легло и за дъщерята, вместо някой да трябва да спи на дивана. Защото ако не спиш ти на въпросния диван, който едва ли е толкова удобен, ще трябва на него да спи тя. Може това да му е съображението на мъжа.

# 113
  • София
  • Мнения: 39 111
А иначе представил ли те е на приятели, роднини? Или и там се криете?

# 114
  • Мнения: 5 375
Последният проблем на авторката са няколко години разлика... колко двойки имат и 10+ години, пък им се получава.

На мен наборите ми винаги са ми се виждали недорасли, дори сега, когато гоня 30 пак не ме впечатляват.
И мен ме привличат по-възрастни мъже, обаче фактът, че горе-долу на възрастта на авторката имах връзка с 40-годишен, го отчитам като грешка. Ако сега имам партньор с 10-15 години по-възрастен от мен, бихме били далеч по-равностойни.
Иначе съм съгласна, че като цяло жените узряват по-рано, но двойка, в която единият е на 20-25, а другият - двойно по-възрастен, за мен не е добър вариант независимо от пола.

# 115
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Ами всъщност относно това прословуто спане заедно ги разбирам, и бащата и детето, защото в крайна сметка тя не му е майка и много ясно, че няма да иска да спи с нея в едно легло, а само с баща си, и също не го смятам за ненормално, защото се сещам за едно семейство с общи деца, дето жената ми се оплакваше, как ако мъжа се прибере по-рано демек преди щерката да е заспала тя не ще да си спи в нейната стая, а в тяхното легло. Simple Smile
п.с. камбанке еми ти сама си противоречиш няма значение какво сега отчиташ като грешка или не, а тогава как си разсъждавала, защото аз дори като бях около 30 имаше една с 15 отгоре дето проявяваше интерес към мен (е тя беше женена с големи деца тийнове, веднъж  съм и виждал семейството така че е ясно единствено  за какво ме е искала), но просто изобщо не съм я гледал като любовен интерес в какъвто и да било аспект (а връщайки се назад от сегашна гледна позиция смятам, че беше добре изглеждаща жена). Simple Smile

# 116
  • Мнения: 5 375
п.с. камбанке еми ти сама си противоречиш няма значение какво сега отчиташ като грешка или не, а тогава как си разсъждавала, защото аз дори като бях около 30 имаше една с 15 отгоре дето проявяваше интерес към мен (е тя беше женена с големи деца тийнове, веднъж  съм и виждал семейството така че е ясно единствено  за какво ме е искала), но просто изобщо не съм я гледал като любовен интерес в какъвто и да било аспект (а връщайки се назад от сегашна гледна позиция смятам, че беше добре изглеждаща жена). Simple Smile
Около 30 не е точно същото като да си на 21-2. Въпреки че действително минавам за по-зряла от възрастта, на която съм, тогава определено се надцених. Все пак не е никак лесно да компенсираш около 2 десетилетия разлика. Разбира се, че губещият във връзката бях основно аз.

# 117
  • Мнения: 246
Представя те на 8 годишно дете, като твоя съквартирантка ?!
Повярвай ми детето знае, че не си.
А това спане в леглото с детето, а ти на дивана?!
Ми не. Аз бих си събрала багажа и тактично да сменя ''съквартиранта''.
Директно - да, бих прекратила взаимотношения и то доста по-бързо от теб, любовта не е достатъчна понякога, особено , когато е само от страна на единият.

# 118
  • София
  • Мнения: 39 111
Авторката не отговаря, но и аз бих направила така. Оп, скъпи, ти тука си стой с детенцето през уикенда, аз заминавам ... при мама, с една приятелка, на м@та си...

# 119
  • Paris, France
  • Мнения: 14 421
Не е голяма разлика на по-голяма възраст.
Именно. На мнение съм, че поне до 25 е добре да се избягва възрастова разлика, по-голяма от 5 години. После вече става друго.

На обратното мнение съм. На 16г не поглеждах връстници. Какво да правя при 17 годишен? Няма нито терен, нито кола, нито пари да ме извежда, нито опит и интересни преживявания. След 25г връстниците вече имат работа, жилище, опит.

За младите момичета, но и момчета е по-удачно да излизат с по-зрели хора. Хвани кака да те отрака!

На приятеля на авторката не му е проблем възрастта, а наличието на дете от предишна връзка.

Повечето мъже предпочитат колкото се може по-млади жени, независимо на колко години са самите те.

Общи условия

Активация на акаунт