Как да постъпя? (Приятеля ми не казва на детето си, че сме заедно)

  • 8 251
  • 138
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 841
Като го питаш защо те крие, какво обяснение дава, ако може и да е логично ще е добре!

# 91
  • INFJ
  • Мнения: 9 453
Вероятно заради простотии от този калибър са разведени такива мъже... В началото, разбирам да криеш, не става всеки нов човек да мъкнеш при детето, но след като са минали години, това вече показва сериозни липси. Нито знаят как да комуникират, нито как да поемат отговорност за действията си. Заровили са си главата в пясъка, и вярват, че са се скрили.

# 92
  • Мнения: 5 321
А обсъдихме ли вече това, че според авторката мъжът е много наранен от предишната връзка? Добро оправдание от негова страна, на което тя е повярвала. Ако пък действително е наранен, това означава, че вероятно има проблем с доверието, който трябва да се постарае да преодолее. На нея не й трябва мъж, който не й вярва, защото друга преди нея го е излъгала.

# 93
  • София
  • Мнения: 38 824
Абе тате живее с една жена, ама не е с нея.
Абе авторке, ти това дете съвсем за бавно развиващо го имаш. Много ясно че знае каква си.

# 94
  • Мнения: 18 805
Не съм сигурна. Миналата година 11 годишния ми развиваше теория, че баща му и приятелката му са "само приятели" Simple Smile. Даже вече и не коментирам, казах му - тяхна си работа.

# 95
  • Мнения: 5 321
То детето е ясно, че знае. Болката е, че бащата си мълчи, не го казва директно, и ползва детето за оправдание. Обаче ако авторката я устройва, да си стои при него.

# 96
  • Мнения: 18 805
Наистина детето е в случая без значение. Аз самата така и не разбрах какви са ползите от представянето на гадже за "само приятели", но е факт, че това се случва.

# 97
  • София
  • Мнения: 38 824
Мисля, че още нещо куца тук. Я секс, я финанси...

# 98
  • София
  • Мнения: 4 360

В началото криенето е съвсем нормално. Докато не си сигурен, че това е правилният човек.  Друг е въпросът, че аз не бих била с човек във връзка (освен, ако не ѝ харесва да са приятели с привилегии). Просто той те приема за приятелка с привилегии, ако те устройва това - действай си. Иначе - приключвай.
За спането - щом едно дете има нужда да спи при родител (до около 10г са деца) всичко е нормално. Но не е нормално, че авторката е пратена да спи в хола. Ако е със статут сериозна приятелка, а не "с привилегии", както вече казахме. Изобщо всичките му постъпки показват, че той точно така я възприема.
Дъщеря ми като ходеше при баща си и спеше при него ми е казвала, че е била от неговата страна. Обаче приятелката му си е спала до него, а не е била изритвана в хола.
Разбирате ли, нямам нищо против дете да спи при баща си, още повече, че не го вижда ежедневно, а е привързана. Ама, ако баща му ме изрита да спя в хола, аз ще го изритам от живота си. В случай, че не искам просто секс.

Бившия ми 7 години кри от дъщеря ни втората си жена....
Ъ?
Е, как? Тоест, как се крие дете 7 години?
Не, седмици, не месеца. Години?
?!?

Последна редакция: пн, 31 окт 2022, 09:44 от Светулчица

# 99
  • Мнения: 5 321
Именно това е проблемът, мъжът дава такива сигнали, че я обърква. От една страна, вече живеят заедно, което би трябвало да е сигурен признак за сериозна връзка. От друга обаче, той пази някаква дистанция, "криейки се" зад детето.

# 100
  • Мнения: 3 841
Все пак не са заедно от три месеца, а три години!!! При все че майката има партньор, за когото детето знае, само по себе си показва, че то е подготвено и приема.
В заключение: Мъжът използва детето за параван пред приятелката си, за да не й дава прекалени надежди,защото не знае какво иска.
Червена лампа за младата авторка!

# 101
  • Мнения: 3 247
Вече не е признак на сериозна връзка съвместното съжителство, нито дължината на връзката. Прави се за удобство - финансово, битово, сексуално. Тук няма нито общи планове, нито нормална комуникация. А момата нека си чака Годо, пръстен, детето да пораснело... Самотни на 19 сме били, ама за това служат приятелите, а не да се лепнеш на разведен с дете, даже се чудя къде са се засекли, като студент общуваш основно със себеподобни, колеги в университета, съквартиранти и прочее. Голям мерак да се играе на малката булка с чичо.

# 102
  • Сф
  • Мнения: 10 716
Чак пък чичо и..(На 25 години съм, а приятеля ми на 34…). Нито разликата е толкова голяма или проблем, нито че е разведен...на друго място е проблема. В намеренията на господина.

# 103
  • Мнения: 3 247
Не е голяма разлика на по-голяма възраст. 20+-30+ си е голяма разлика, като станеш на 35 и заобщуваш с 20+ ще се убедиш сама.

# 104
  • Мнения: 5 321
Не е голяма разлика на по-голяма възраст.
Именно. На мнение съм, че поне до 25 е добре да се избягва възрастова разлика, по-голяма от 5 години. После вече става друго.

Общи условия

Активация на акаунт