Как да постъпя? (Приятеля ми не казва на детето си, че сме заедно)

  • 8 268
  • 138
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 052
Според мен ключовото е, че майката си има нов партньор, когото не крие,  и детето става свидетел в ежедневието си на този тип общуване между възрастни, както и е преживяло шока от сблъсъка с реалността на тази конфигурация. Даже според мен част от тази подчертана териториалност (спане в обща спалня итн) идва именно от това, че детето разбира/усеща, че анелия не е просто съквартирантка и инстинктивно я изтласква навън.

Иначе по въпроса в анкетата - дай си разумен срок да обмислиш какво искаш, не оставяй въпросът да виси с години в неяснота на отношенията и перспективите пред теб/вас.

# 76
  • Мнения: 32 531
Всъщноскт авторке Невена е доста права.
Висок е процента да те послъгва, че иска дете.
Мъжете лъжат, когато не са готови да се разделят с някого.
За момента си му удобна, ама ако утре му сервираш новината, повярвай - няма да е очарован.
Реално той си е осигурил наследник. Не са много мъжете, които ще се навият още и още деца да гледат.
Не че няма и такива, но шанса твоя да е такъв е малък.

# 77
  • Paris, France
  • Мнения: 14 456
Аз не мисля, че навирайки се в леглото на баща си, детето опитва да изтласка Анелия. Аз също се навирах по леглата на бащи, майки, баби, дядовци, но не за да изтласкам някого, а за да ми е топличко, да не съм сама. Въобще не съм си и представяла, че хората имат нужда от полов живот, че и всеки ден. Като дете забелязах, че дядовци и бащи са по-склонни да ме оставят в леглото, да ям каквото си поискам, да правя каквото си поискам. По принципа на по-малкото съпротивление бих се намъкнала при дядо, който спеше дълбоко и не ме усещаше, а не при баба, която ще скочи и ще ме върне в моето легло.

Моите деца спяха с нас до доста напреднала възраст и после идваха рано сутрин в леглото ни. Ако се бяхме разделили, щяха да правят същото, защото така са свикнали.  

Но, както Обич Синеока писа, майката не крие партньора си, а бащата крие Анелия. За мене проблемът не е в детето.

# 78
  • Мнения: 6 955
Къде ги намирате тези залухани дечица, които вярват в дядо Коледа?

# 79
  • Мнения: 7 492
Аз никога не съм се пъха в леглото на родители или баби и дядовци. Някакси винаги съм знаела, че така не се прави.

# 80
  • Мнения: 19 046
Защо пък залухани? Деца на 8-9 години са деца, нямат идея за всички аспекти от човешките отношения.

# 81
  • Мнения: 6 955
Около мен децата на 8-9, особено тези с разделени родители, са наясно за тези взаимоотношения.
Не ги подценявайте.

# 82
  • Мнения: 2 052
Aз съм от хората, които намират за напълно нормално децата да спят при родителите си, когато и ако имат тази нужда, да търсят тяхната близост и успокоение. Преди не мислех така, но коренно промених мнението си по тази, а и редица други теми от ежедневието с деца. В този смисъл, коментарът ми за поведението на детето не е с отрицателен знак.

# 83
  • Мнения: 2 342
Може и някой друг да го е написал вече.
Един мъж би те представил на детето си от предишен брак само ако смята че ти си следаващата сериозна връзка в живота му. Ако си само на временнен договор ще бъдеш "съквартирантката с бенефитите". Което може и да е самата истина.

Последна редакция: нд, 30 окт 2022, 21:03 от Абуто

# 84
  • Мнения: 19 046
Те всъщност приемат това, което им се каже. Ако родителят каже - това е новият ми мъж / жена - приемат го. Ако каже - с тази жена сме само приятели - приемат го точно така.

# 85
  • Мнения: 1 732
Няма значение детето какво си мисли, а татко как те е представил. Сега и да се разсъждава какво му става в главичката, само то си знае. На теб проблема ти е с бащата.
П.С Като дете не съм поставяла под съмнение думите на родителите ми. В такъв смисъл каквото и да вижда детето сигурно вярва на думите на татко му.

# 86
  • Мнения: 12 953
...
Няма да престана да се чудя защо млади момичета се съгласяват да живеят с мъжа без да са наясно какво следва в бъдеще.
На когото се е случвало, знае какво е - голям стрес е да се преместиш в друга държава, сам-самичко младо момиче, без приятели, без роднини, друг език, колкото и да го знаеш... И за една протегната ръка се хващаш като сламка.

Авторке, вече толкова години си там, сигурно си имаш среда, приятели, така че няма да е кой знае каква загуба, ако го изпратиш въпросния господин "у лево".

"Това няма да се промени, онова няма да се промени"... но има нещо, което може да се промени, стига авторката да реши.

# 87
  • Мнения: 32 531
...
Няма да престана да се чудя защо млади момичета се съгласяват да живеят с мъжа без да са наясно какво следва в бъдеще.
На когото се е случвало, знае какво е - голям стрес е да се преместиш в друга държава, сам-самичко младо момиче, без приятели, без роднини, друг език, колкото и да го знаеш... И за една протегната ръка се хващаш като сламка.

Авторке, вече толкова години си там, сигурно си имаш среда, приятели, така че няма да е кой знае каква загуба, ако го изпратиш въпросния господин "у лево".

"Това няма да се промени, онова няма да се промени"... но има нещо, което може да се промени, стига авторката да реши.

Със сигурност хич не и е било лесно. Пише, че е била на 19 и сама.
И сега е финансово независима.
Тя няма нужда някой да я издържа. Има нужда от друг вид подкрепа, но се заблуждава и живее с илюзии.
И щом е постигнала това, може и сама да се оправи, животът я е научил. А не да се държи като удавник за сламка и да търпи унижение.
Абуто е прав и го каза кратко и ясно. Ако един мъж смята приятелката за нещо сериозно, би я представил. Иначе е просто на временен договр, съквартирантка с бенефити.

# 88
  • Мнения: 5 281
Бившия ми 7 години кри от дъщеря ни втората си жена....

# 89
  • София
  • Мнения: 12 804
Виждала съм всичко – от криене на деца от гаджета до криене на гаджета от деца. Второто по-често основателно, докато връзката не е сериозна и да не се напрягат децата, но гаджетата не се явяват уикендите при децата, просто не ги познават. Обаче да живеете заедно и детето да идва у вас, а ти да си позната... Този човек не е наред с главата. Естествено, че детето знае каква си на баща и щом си там, само не се говори за това. Бащата така побърква и детето си, остави, че е обидно към теб. Не ви знам любовта и връзката, нито той от каква националност е, но това не е нормално и не знам как се навиваш изобщо да участваш.

Общи условия

Активация на акаунт