Süßes oder Saures ?!? или 239-та маскирана немска тема

  • 26 662
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Мьос благодаря за темата!
И ние днес си направихме голяма разходка до съседен град и завършихме с дюнер, на мен обаче не ми хареса нещо и не го изядох целия от което съм доволна, но довърших вкъщи с ядки.
Редовно ми се случва в Бг да стана, да съм планувала нещо и да няма вода, изнервям се страшно, аз без душ не излизам.
Хелоин ме вълнува, но няма как да го празнувам. Евентуално утре с детето ако не е уморен има празник за деца след 18ч.

# 31
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Малкият имаше хелоуинско парти в петък към училището, голяма дискотека станало, беше скапан от танци и гонене със съучениците.

Софт, гледай ти какъв плаж си намерила толкова близо до вас!
Може и някое кану да подкараш Grinning, не знам дали е позволено.

# 32
  • Мнения: X
И канута, и джетове карат. Аз и кану, трудна работа. Не съм по гребането.

# 33
  • Мнения: 9 152
Soft Click, много ми хареса плажа! това езерце ли е?

# 34
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Това според мен е Рейн.
Днес видях канута в централната част на Кьолн, в реката Рейн, но течението е много силно, не е за всеки според мен.

# 35
  • Мнения: 9 152
Бибит, може, ама Рейн е широка, пълноводна  и голяма.... по спомени от големите мостове върху нея и от крайречната алея.
А от тези снимки реших, че може да е или приток, някакво езеро или водоем.

# 36
  • Мнения: 6 697
Катерица Рейн на места е в корито и изправена , на други по-естествена, това доколкото съм забелязала. И Дунава има мостове и е голям, но колко острови, наноси и плажове има ... Аз съм карала кану по Дунава и ... е страшно приятно и леко, ако караш покрай брега, далече от кораби и моторни лодки и от средата на течението.
Сърфи чак след като писах видях снимките,, преди това не ми се показаха и завид, завид , завид ... много много пъти.  Супер място.
Да, не е нормално да ти спират тока и водата, но ние сме хора преживели и воден и токов режим и цялата тая паника ни е странна.  ...
Изобщо не е нормално . На мен изобщо не ми е странна паниката на хората. При всичко натамън за няма и няколко години да се стигне до такава идиотщина . В цяла Европа се строят АЕЦ , последно четох във Франция, Унгария, Хърватска и сега започвали по американска технология в Полша ... но в Германия са се навъдили някакви унищожаващи музейни експонати диваци и подобни ...
Ще стане като във вица  в час по история в немско училище = и с какво са си светили хората преди свещите ? С електричество.
И нали бв зеления дядка с наставленията как да не се къпем , а да се трием с кисета ... ок ама един физиотерапевт се жалваше от некъпани и миризливи клиенти във вестника . Да се оплаче на мп то си, което си е избрал на изборите. Егати шашавите глупости

# 37
  • Мнения: X
Причини всякакви може да има за да спрат водата. Какво е това възмущение не разбирам.
Събудиха ме в 4:40, положението хич не е добре.

# 38
  • Мнения: 7 047
Егати шашавите глупости

Като изчетох какво си писала, си помислих същото.

Добро утро и успешна нова седмица. Очертава се днес пак топъл и приятен ден. Дано и утре е така, да хванем горите пак.

# 39
  • Мнения: X
Бибит, може, ама Рейн е широка, пълноводна  и голяма.... по спомени от големите мостове върху нея и от крайречната алея.
А от тези снимки реших, че може да е или приток, някакво езеро или водоем.

Рейн е. Но плажът е между тези ръкави.




По мостове се минава, но са само пешеходни. Супер място за разходка.

Скрит текст:


Последна редакция: пн, 31 окт 2022, 08:17 от Анонимен

# 40
  • Мнения: 6 697
Егати шашавите глупости

Като изчетох какво си писала, си помислих същото.

...
И аз така си помислих. Все пак в демократична държава се постигат тези ефекти. Т.е. част от населението си ги е поръчала , успява да си ги наложи над останалите и им се радва . Друга част като  #Reina например , предпочита да пише @Не разбирам@ . ... Да ни е честито.

# 41
  • Мнения: X
Мьос каква беше причината за спирането на водата? От толкова възмущение любопитна станах...

# 42
  • Мнения: 6 448
Авария някаква.

# 43
  • Мнения: 6 697
И при нас с тока сигурно е било авария някаква  4 часа да няма ток. И в България така беше. Може пък всичко това да се прави за Willkommen? Да се чувстваме като у дома си и ефективни ... нали сме си свикнали ?
И аз ще действам ефективно и ще оставя този път камерата на хладилника празна. Не ми се изхвърлят отново продукти.

Много интересно как ще продължи историята.
В момента за всякакви Renten/Kranken/... Kassen Zusammenbruch прочетох на новините. На фона на Bürgergeld... Ама и това ще да е авария някаква. Да им се чудиш на паниката.

Последна редакция: пн, 31 окт 2022, 08:37 от bella-ciao

# 44
  • Мнения: 6 448
Смешното в случая беше, че масата изпускаше последните минути съботно работно време на магазините, използвайки го да се щура и оплаква. По-лесно е 15 минути да крякаш, че не можеш да си измиеш зъбите и апокалипсиса идва, вместо да отидеш да си купиш стек вода.  Пояснявам за функционално неграмотните, макар да не мислех, че има нужда.

Светът се променя, Германия също. Златното време на спокойното съществуване е към края си. Но населението е неподготвено за неудобства и неочакваности и реакциите от такива безобидни случки са много показателни.

Общи условия

Активация на акаунт