Хормонални изследвания - 11

  • 40 330
  • 622
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 59
Здравейте. Мисед аборт в 9гс, от него са минали 6 дни. Съмненията ни са, че е в следствие на проблем с
Скрит текст:
прогестерона. Изследван е 2 пъти и през седмиците е падал, независимо от прием на утрогестан вагинално и дуфастон. Бил е 17-15-5…
Нормални ли ви се струват стойностите( чак толкова ниски), като са минали само 6 дни от тогава!?
И друго- това като резултати от коагулация- на първо четене става ли дума за тромбофилия?
Здравей!
Много съжалявам. Пожелавам следващият път да е успешен и да си имате здраво и хубаво бебче.
За Прогестерона - нисък е, но той бързо пада, след като бременността спре да се развива. При бременност, не трябва да пада... но, ако има проблем със самата бременност, нищо не може да го спре, така че едва ли той е проблема - според мен. При ранна бременност, причините са най-вече генетични, така че не го мисли и не се обвинявай... това е нещо като естествен подбор, колкото и грубо, жестоко да звучи - остават и се развиват най- здравите и силни ембриони.
За тромбофилия - не виждам проблем.... следи В12, ФК, В6 и Хомоцистеин


Здравейте, накратко да обясня ситуацията. Имам 3 Неуспешни инсеминации, предстои евентуално 4 последна през
Скрит текст:
този цикъл. Хормони си пускам на всеки 6 месеца като на този етап резултатите не се вземат под внимание от репродуктивния специалист.
Живот и здраве ако и последна инсеминация е Неуспешна, на 29.02.24 сме в Тутракан (емблематична дата, която вярвам, че е на късмет😊) за първа среща и пристъпване към ин-витро процедури. Днес съм 3 ден МЦ и си пуснах хормоните, но тъй като ще бъда скастрена, че отново ги пускам, моля за помощ в разчитането им. Виждам отклонение в съотношението LH и FSH. На чист ден ще пусна и на щитовидната, прогестерон ще пусна на 7-я ден след потвърдена ОВУ(в случая и 7дни след ИНСЕ). Благодаря ви
Здравей!
В12 може да е и по-висок, следи и ФК.
Вит.Д е нисък... трябва да е поне 50ng/ml...  нямам идея защо посочват тази стойност за горна граница - за ng/ml някои лекари искат поне 60 дори 70 ng/ml ... ако искаш говори с твоя лекар.
ЛХ и Е2 са високи, може да има ПКЯ, както и ЗФ, киста ... - добре е да те видят на УЗ.
Пролактинът е висок - следи го... защото може да създаде проблем, при ранна бременност

Благодаря за отговора.
Добре, но прогестеронът падаше. Става дума за моя роднина. 6 лекаря твърдяха, че не е проблем, изобщо да не го гледа. Имате ли идея какво да се проследи спрямо него сега? Моята близка, месец два преди забременяването имаше бодежи в гърдите, предписаха прогестерон за мазане( нямаше кисти и тн, проверено е).
А той хубава бързо пада след аборт, но виждаме, че е даже извън стойностите посочени? Каква фаза се води сега?
За мутации ще се направи изследване, чака се хистология още.

# 511
  • София
  • Мнения: 36 186
Скрит текст:
Здравейте. Мисед аборт в 9гс, от него са минали 6 дни. Съмненията ни са, че е в следствие на проблем с
Скрит текст:
прогестерона. Изследван е 2 пъти и през седмиците е падал, независимо от прием на утрогестан вагинално и дуфастон. Бил е 17-15-5…
Нормални ли ви се струват стойностите( чак толкова ниски), като са минали само 6 дни от тогава!?
И друго- това като резултати от коагулация- на първо четене става ли дума за тромбофилия?
Здравей!
Много съжалявам. Пожелавам следващият път да е успешен и да си имате здраво и хубаво бебче.
За Прогестерона - нисък е, но той бързо пада, след като бременността спре да се развива. При бременност, не трябва да пада... но, ако има проблем със самата бременност, нищо не може да го спре, така че едва ли той е проблема - според мен. При ранна бременност, причините са най-вече генетични, така че не го мисли и не се обвинявай... това е нещо като естествен подбор, колкото и грубо, жестоко да звучи - остават и се развиват най- здравите и силни ембриони.
За тромбофилия - не виждам проблем.... следи В12, ФК, В6 и Хомоцистеин


Здравейте, накратко да обясня ситуацията. Имам 3 Неуспешни инсеминации, предстои евентуално 4 последна през
Скрит текст:
този цикъл. Хормони си пускам на всеки 6 месеца като на този етап резултатите не се вземат под внимание от репродуктивния специалист.
Живот и здраве ако и последна инсеминация е Неуспешна, на 29.02.24 сме в Тутракан (емблематична дата, която вярвам, че е на късмет😊) за първа среща и пристъпване към ин-витро процедури. Днес съм 3 ден МЦ и си пуснах хормоните, но тъй като ще бъда скастрена, че отново ги пускам, моля за помощ в разчитането им. Виждам отклонение в съотношението LH и FSH. На чист ден ще пусна и на щитовидната, прогестерон ще пусна на 7-я ден след потвърдена ОВУ(в случая и 7дни след ИНСЕ). Благодаря ви
Здравей!
В12 може да е и по-висок, следи и ФК.
Вит.Д е нисък... трябва да е поне 50ng/ml...  нямам идея защо посочват тази стойност за горна граница - за ng/ml някои лекари искат поне 60 дори 70 ng/ml ... ако искаш говори с твоя лекар.
ЛХ и Е2 са високи, може да има ПКЯ, както и ЗФ, киста ... - добре е да те видят на УЗ.
Пролактинът е висок - следи го... защото може да създаде проблем, при ранна бременност

Благодаря за отговора.
Добре, но прогестеронът падаше. Става дума за моя роднина. 6 лекаря твърдяха, че не е проблем, изобщо да не го гледа. Имате ли идея какво да се проследи спрямо него сега? Моята близка, месец два преди забременяването имаше бодежи в гърдите, предписаха прогестерон за мазане( нямаше кисти и тн, проверено е).
А той хубава бързо пада след аборт, но виждаме, че е даже извън стойностите посочени? Каква фаза се води сега?
За мутации ще се направи изследване, чака се хистология още.
При бременност, прогестеронът не трябва да пада (зависи и колко пада?!) ... ако пада, показва че има проблем с развитието на бременността. Факторите за това са много и най-различни. Не е много правилно да се фокусирате само и единствено върху нивата на прогестерона... защото, абортите в ранна бременност, се дължат най-вече на генетични фактори ( делене на клетките, ДНК и т.н.). Ако ембрионът не се развива, колкото и прогестерон да се вкарва отвън, няма да помогне.
За нивата на прогестерона - проверете всички базови хормони, вкл. за дефицити на витамини и минерали. Следете О. и нивата на Прогестерон, точно на 7-ми ден след доказана О.... ако са ниски - търси се причината и тя се коригира. ЛФ не трябва да е под 12 дни - това показва проблем с ЖТ и синтеза на Прогестерон.
Прогестерон се синтезира само след О. - от т .н. ЖТ ( следи се през Лутеалната Фаза (ЛФ))
През ФФ ( до О.) той е нисък, защото няма кой да го синтезира Simple Smile ... и е нормално, трябва да е нисък.

Последна редакция: нд, 14 яну 2024, 08:37 от denis©

# 512
  • Мнения: 1 698
Двуплодна бременност, от ТСХ 1.64, фт4 20.73, този месец съм на 2.21 и 15.85. Да ходя ли за корекция на дозата?

# 513
  • Мнения: 21
Здравейте на 31 години съм. Пуснах профилактично изследвания, приемам еутирокс 50 мг, според вас дозата окей ли е или трябва да се коригира.

# 514
  • София
  • Мнения: 36 186
Двуплодна бременност, от ТСХ 1.64, фт4 20.73, този месец съм на 2.21 и 15.85. Да ходя ли за корекция на дозата?
Две бебенца, дърпат повече хормон ( двойно) - трябва да се коригира дозата ( от лекар). Следиш ТСХ, Т3 и Т4 до поне 20г.с.  ( през 2-3 седмици) - дотогава бебетата ще се нуждаят от твоя хормон.
Лека и спокойна бременност.

# 515
  • Мнения: 244
Привет, Денис!
Правим опити за дете и пуснах контролни изследвания. Моля за мнението ти!

Приемам: б12, омега 3, фолиева киселина, Д, витамин Ц, герикапс, витамин Е.
Всичко спрях преди 3 седмици без Омега 3.
От предните изследвания съм свалила ТСХ от близо 3. Т4 е повишен с единица също.
Б12 е повишен със 100 единици, мисля да го продължа.
Фолиевата е повишена с 10 единици и нея продължавам, знам че трябва да е над 30.
Витамин Д съм повишила с 40 единици, което отчитам за успех също.
По принцип съм с леко висок холестерол, въпреки че се храня здравословно и дори съм отслабнала последните месеци.
Притеснява ме, че желязото е спаднало от 14 на 8.6 - не знам защо. Предвид планове за дете, дали да не проверя с хематолог ?

# 516
  • София
  • Мнения: 36 186
Привет, Денис!
Правим опити за дете и пуснах контролни изследвания. Моля за мнението ти!
Скрит текст:

Приемам: б12, омега 3, фолиева киселина, Д, витамин Ц, герикапс, витамин Е.
Всичко спрях преди 3 седмици без Омега 3.
От предните изследвания съм свалила ТСХ от близо 3. Т4 е повишен с единица също.
Б12 е повишен със 100 единици, мисля да го продължа.
Фолиевата е повишена с 10 единици и нея продължавам, знам че трябва да е над 30.
Витамин Д съм повишила с 40 единици, което отчитам за успех също.
По принцип съм с леко висок холестерол, въпреки че се храня здравословно и дори съм отслабнала последните месеци.
Притеснява ме, че желязото е спаднало от 14 на 8.6 - не знам защо. Предвид планове за дете, дали да не проверя с хематолог ?
Здравей!
Може малко да се увеличи дозата на Еутирокс/Л-Тироксин, каквото приемаш? Т4 показва че дозата ти е ниска.
За по-високият холестерол? - да не си на ВМХ? или да си с ИР? С КЗ е желателно да пускаш и Инсулин  - ще покаже дали се храниш правилно или не Simple Smile
Желязото е ниско - може да е от приема на В12... но няма как да се прецени точно, без другите показатели от т.н. Железен панел... възможно е да е и инцидент, грешка - често се случва. За Хематолог -Ок., много правилно решение, но и на него ще му трябват повече показатели, за да прецени какво точно се случва.
В12 трябва да е по-висок, ФК - също.
Вит. Д - все още е много нисък... увеличи малко дозата, включи Магнезий... провери цинк, мед и селен ( те са важни и за ЩЖ).

# 517
  • Мнения: 244
Привет, Денис!
Правим опити за дете и пуснах контролни изследвания. Моля за мнението ти!
Скрит текст:

Приемам: б12, омега 3, фолиева киселина, Д, витамин Ц, герикапс, витамин Е.
Всичко спрях преди 3 седмици без Омега 3.
От предните изследвания съм свалила ТСХ от близо 3. Т4 е повишен с единица също.
Б12 е повишен със 100 единици, мисля да го продължа.
Фолиевата е повишена с 10 единици и нея продължавам, знам че трябва да е над 30.
Витамин Д съм повишила с 40 единици, което отчитам за успех също.
По принцип съм с леко висок холестерол, въпреки че се храня здравословно и дори съм отслабнала последните месеци.
Притеснява ме, че желязото е спаднало от 14 на 8.6 - не знам защо. Предвид планове за дете, дали да не проверя с хематолог ?
Здравей!
Може малко да се увеличи дозата на Еутирокс/Л-Тироксин, каквото приемаш? Т4 показва че дозата ти е ниска.
За по-високият холестерол? - да не си на ВМХ? или да си с ИР? С КЗ е желателно да пускаш и Инсулин  - ще покаже дали се храниш правилно или не Simple Smile
Желязото е ниско - може да е от приема на В12... но няма как да се прецени точно, без другите показатели от т.н. Железен панел... възможно е да е и инцидент, грешка - често се случва. За Хематолог -Ок., много правилно решение, но и на него ще му трябват повече показатели, за да прецени какво точно се случва.
В12 трябва да е по-висок, ФК - също.
Вит. Д - все още е много нисък... увеличи малко дозата, включи Магнезий... провери цинк, мед и селен ( те са важни и за ЩЖ).

Привет, благодаря за бързия отговор!
Не приемам нищо за ЩЖ. Пробвам да коригирам с диета, но може би ефекта не е толкова бърз. Ще се консултирам с ендокринолога отново.
Не съм на ВМХ - но май последния месец прекалих с някои неща. И с ИР не съм ( по изследвания от 3 м.).
Може ли съвет какво друго да пусна преди преглед с Хематолог? За да съм подготвена. Просто ме притесни че желязото е спаднало рязко за 3 м. Изследвах ЖСК, феритин и желязо преди 3 м. и всичко беше ОК.
Б12 го продължавам, Д също, и магнезий пия, пропуснах да го напиша.
Цинк, мед и селен- пуснах ги, чакам да излязат!

# 518
  • София
  • Мнения: 36 186
Скрит текст:
Привет, Денис!
Правим опити за дете и пуснах контролни изследвания. Моля за мнението ти!
Скрит текст:

Приемам: б12, омега 3, фолиева киселина, Д, витамин Ц, герикапс, витамин Е.
Всичко спрях преди 3 седмици без Омега 3.
От предните изследвания съм свалила ТСХ от близо 3. Т4 е повишен с единица също.
Б12 е повишен със 100 единици, мисля да го продължа.
Фолиевата е повишена с 10 единици и нея продължавам, знам че трябва да е над 30.
Витамин Д съм повишила с 40 единици, което отчитам за успех също.
По принцип съм с леко висок холестерол, въпреки че се храня здравословно и дори съм отслабнала последните месеци.
Притеснява ме, че желязото е спаднало от 14 на 8.6 - не знам защо. Предвид планове за дете, дали да не проверя с хематолог ?
Здравей!
Може малко да се увеличи дозата на Еутирокс/Л-Тироксин, каквото приемаш? Т4 показва че дозата ти е ниска.
За по-високият холестерол? - да не си на ВМХ? или да си с ИР? С КЗ е желателно да пускаш и Инсулин  - ще покаже дали се храниш правилно или не Simple Smile
Желязото е ниско - може да е от приема на В12... но няма как да се прецени точно, без другите показатели от т.н. Железен панел... възможно е да е и инцидент, грешка - често се случва. За Хематолог -Ок., много правилно решение, но и на него ще му трябват повече показатели, за да прецени какво точно се случва.
В12 трябва да е по-висок, ФК - също.
Вит. Д - все още е много нисък... увеличи малко дозата, включи Магнезий... провери цинк, мед и селен ( те са важни и за ЩЖ).

Привет, благодаря за бързия отговор!
Не приемам нищо за ЩЖ. Пробвам да коригирам с диета, но може би ефекта не е толкова бърз. Ще се консултирам с ендокринолога отново.
Не съм на ВМХ - но май последния месец прекалих с някои неща. И с ИР не съм ( по изследвания от 3 м.).
Може ли съвет какво друго да пусна преди преглед с Хематолог? За да съм подготвена. Просто ме притесни че желязото е спаднало рязко за 3 м. Изследвах ЖСК, феритин и желязо преди 3 м. и всичко беше ОК.
Б12 го продължавам, Д също, и магнезий пия, пропуснах да го напиша.
Цинк, мед и селен- пуснах ги, чакам да излязат!
За Хематолога, това мисля че ще му е достатъчно:
СУЕ
ПКК (c ДКК)
Ретикулоцити
Морфология на Еритроцити
Желязо
ЖСК
Феритин
ФК
Вит. B12

# 519
  • Мнения: 244
Скрит текст:
Привет, Денис!
Правим опити за дете и пуснах контролни изследвания. Моля за мнението ти!
Скрит текст:

Приемам: б12, омега 3, фолиева киселина, Д, витамин Ц, герикапс, витамин Е.
Всичко спрях преди 3 седмици без Омега 3.
От предните изследвания съм свалила ТСХ от близо 3. Т4 е повишен с единица също.
Б12 е повишен със 100 единици, мисля да го продължа.
Фолиевата е повишена с 10 единици и нея продължавам, знам че трябва да е над 30.
Витамин Д съм повишила с 40 единици, което отчитам за успех също.
По принцип съм с леко висок холестерол, въпреки че се храня здравословно и дори съм отслабнала последните месеци.
Притеснява ме, че желязото е спаднало от 14 на 8.6 - не знам защо. Предвид планове за дете, дали да не проверя с хематолог ?
Здравей!
Може малко да се увеличи дозата на Еутирокс/Л-Тироксин, каквото приемаш? Т4 показва че дозата ти е ниска.
За по-високият холестерол? - да не си на ВМХ? или да си с ИР? С КЗ е желателно да пускаш и Инсулин  - ще покаже дали се храниш правилно или не Simple Smile
Желязото е ниско - може да е от приема на В12... но няма как да се прецени точно, без другите показатели от т.н. Железен панел... възможно е да е и инцидент, грешка - често се случва. За Хематолог -Ок., много правилно решение, но и на него ще му трябват повече показатели, за да прецени какво точно се случва.
В12 трябва да е по-висок, ФК - също.
Вит. Д - все още е много нисък... увеличи малко дозата, включи Магнезий... провери цинк, мед и селен ( те са важни и за ЩЖ).

Привет, благодаря за бързия отговор!
Не приемам нищо за ЩЖ. Пробвам да коригирам с диета, но може би ефекта не е толкова бърз. Ще се консултирам с ендокринолога отново.
Не съм на ВМХ - но май последния месец прекалих с някои неща. И с ИР не съм ( по изследвания от 3 м.).
Може ли съвет какво друго да пусна преди преглед с Хематолог? За да съм подготвена. Просто ме притесни че желязото е спаднало рязко за 3 м. Изследвах ЖСК, феритин и желязо преди 3 м. и всичко беше ОК.
Б12 го продължавам, Д също, и магнезий пия, пропуснах да го напиша.
Цинк, мед и селен- пуснах ги, чакам да излязат!
За Хематолога, това мисля че ще му е достатъчно:
СУЕ
ПКК (c ДКК)
Ретикулоцити
Морфология на Еритроцити
Желязо
ЖСК
Феритин
ФК
Вит. B12

Реших да послушам и пуснах отново, но и желязото. Е , май се оказа наистина грешка, защото не виждам как вчера ще е 8, а днес близо 14.Пак  е ниско, но реално е паднало с единица за 3 месеца, а не двойно.... И това е в една и съща лаборатория.

# 520
  • София
  • Мнения: 36 186
Скрит текст:
Скрит текст:
Привет, Денис!
Правим опити за дете и пуснах контролни изследвания. Моля за мнението ти!
Скрит текст:

Приемам: б12, омега 3, фолиева киселина, Д, витамин Ц, герикапс, витамин Е.
Всичко спрях преди 3 седмици без Омега 3.
От предните изследвания съм свалила ТСХ от близо 3. Т4 е повишен с единица също.
Б12 е повишен със 100 единици, мисля да го продължа.
Фолиевата е повишена с 10 единици и нея продължавам, знам че трябва да е над 30.
Витамин Д съм повишила с 40 единици, което отчитам за успех също.
По принцип съм с леко висок холестерол, въпреки че се храня здравословно и дори съм отслабнала последните месеци.
Притеснява ме, че желязото е спаднало от 14 на 8.6 - не знам защо. Предвид планове за дете, дали да не проверя с хематолог ?
Здравей!
Може малко да се увеличи дозата на Еутирокс/Л-Тироксин, каквото приемаш? Т4 показва че дозата ти е ниска.
За по-високият холестерол? - да не си на ВМХ? или да си с ИР? С КЗ е желателно да пускаш и Инсулин  - ще покаже дали се храниш правилно или не Simple Smile
Желязото е ниско - може да е от приема на В12... но няма как да се прецени точно, без другите показатели от т.н. Железен панел... възможно е да е и инцидент, грешка - често се случва. За Хематолог -Ок., много правилно решение, но и на него ще му трябват повече показатели, за да прецени какво точно се случва.
В12 трябва да е по-висок, ФК - също.
Вит. Д - все още е много нисък... увеличи малко дозата, включи Магнезий... провери цинк, мед и селен ( те са важни и за ЩЖ).

Привет, благодаря за бързия отговор!
Не приемам нищо за ЩЖ. Пробвам да коригирам с диета, но може би ефекта не е толкова бърз. Ще се консултирам с ендокринолога отново.
Не съм на ВМХ - но май последния месец прекалих с някои неща. И с ИР не съм ( по изследвания от 3 м.).
Може ли съвет какво друго да пусна преди преглед с Хематолог? За да съм подготвена. Просто ме притесни че желязото е спаднало рязко за 3 м. Изследвах ЖСК, феритин и желязо преди 3 м. и всичко беше ОК.
Б12 го продължавам, Д също, и магнезий пия, пропуснах да го напиша.
Цинк, мед и селен- пуснах ги, чакам да излязат!
За Хематолога, това мисля че ще му е достатъчно:
СУЕ
ПКК (c ДКК)
Ретикулоцити
Морфология на Еритроцити
Желязо
ЖСК
Феритин
ФК
Вит. B12

Реших да послушам и пуснах отново, но и желязото. Е , май се оказа наистина грешка, защото не виждам как вчера ще е 8, а днес близо 14.Пак  е ниско, но реално е паднало с единица за 3 месеца, а не двойно.... И това е в една и съща лаборатория.
Скрит текст:
Често се случва да има подобни грешки с желязото Simple Smile - от едната до другата крайност.
Имаш лек дефицит на желязо - опитай да го повишиш чрез храната - увеличи храните богати на желязо... лактоферин и т.н.
Ако не се получи, може да включиш и прием на желязо, но е добре да се консултираш и с Хематолог - така е редно.

# 521
  • Мнения: 244
Много благодаря. Ще послушам отново и ще пробвам с храни, ще тествам скоро пак и ще се консултирам с хематолог ако не се е подобрил.

# 522
  • Мнения: 42
Здравейте, жена на 27 години съм. Имам въпрос относно менструалния цикъл. Последният път започна с кафеникаво течение, което беше един ден. На следващия ден започна обилно кървене /както обикновено/ и менструацията приключи. По принцип при мен продължава около 4 дни. Преди месец бях на гинеколог и тогава нямаше никакъв проблем с яйчниците и матката, резултатът от цитонамазката е 1ва група. Изследвах щитовидни и полови хормони, които прикачвам. Изследвани са по време на фоликуларната фаза от цикъла. Ще съм благодарна за съвет!

# 523
  • София
  • Мнения: 36 186
Здравейте, жена на 27 години съм. Имам въпрос относно менструалния цикъл. Последният път започна с
Скрит текст:
кафеникаво течение, което беше един ден. На следващия ден започна обилно кървене /както обикновено/ и менструацията приключи. По принцип при мен продължава около 4 дни. Преди месец бях на гинеколог и тогава нямаше никакъв проблем с яйчниците и матката, резултатът от цитонамазката е 1ва група. Изследвах щитовидни и полови хормони, които прикачвам. Изследвани са по време на фоликуларната фаза от цикъла. Ще съм благодарна за съвет!
Здравейте!
ТСХ е висок, Т4 нисък - показват Хипофункция на ЩЖ ... това състояние индиректно може да създава проблем на МЦ, О. и М.
ЛХ и Е2 са високи и показва ПКЯ - предполагам скрита, т.е. хормонална, когато все още няма проблем с яйчниците и не се образуват кисти, хар-ни за типичната ПКЯ... след като АГ не е видял проблем при прегледа.
Тестостеронът е висок - това също може да е причина, вече пряка, за ПКЯ, проблемите с МЦ, О. и М.
В12 е добре но може да е и по-висок.
Консултирай се с Ендокринолог.
Направи тест за ИР... провери и другите андрогени... за да може да се коригират заедно, а не едно по едно.
Нищо страшно, млада си - всичко това лесно може да се коригира.
За проблемите с М., те се дължат предполагам на проблемите с МЦ и О.... + по-слаб тонус на матката.

# 524
  • Мнения: 311
Интересна тема, сега попаднах на нея. Ще следя с интерес.

Общи условия

Активация на акаунт