Милано и Северна Италия - тема 15

  • 40 433
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 363
Здравейте,
Ще пътуваме от Милано до Комо с влак. За съжаление не намерих нощувка в Комо за нашия бюджет и ще отседнем в Торно. Имаме 2 дни в района, кои са местата, които трябва да видим задължително

# 721
  • Мнения: 4 219
ANNAFACE, в airbnb съм виждала дългосрочни наеми. Но ние пътуваме за кратък период и не съм пробвала.

# 722
  • Мнения: 4 481
дългосрочните наеми в Airbnb обикновено са на страшни цени

# 723
  • София
  • Мнения: 3 122
Здравейте,
дъщеря ми и нейна позната от нашия град са приети да учат в НАБА от септември месец. Усилено търсим квартира за двете момичета през последните два месеца, но без никакъв резултат.
Скрит текст:
Изровила съм всички подходащи сайтове за отдаване под наем като immobiliare, idealista, housinganywhere, rentingmilan, zappyrent, spotahome и прочие, абонирала съм се за известия при публикуване на нови обяви и нищо и нищо не излиза, което да се впише в ограничен бюджет Sad Ако има нещо подходящо като локация и стаи, то му изискват едни луди пари, респектвино месеци на пред наем, гаранционни депозити, високи комисионни за агенции... и като се дръпне чертата само, за да се подпише догово и вземат ключовете на този апартамент и детето да има къде да отиде през септември месец, то трябва да се затворят едни 10K евро на куп сега. Направо съм на ръба на отчаянието Disappointed Relieved
Като се намери евентуално нещо подходящо, и се изпрати мейл - после никой не ти връща информация. Ако кажеш, че е за студент (било то и дължосрочно да искаш да наемеш) то те отрязват..
Всякъкви съвети от преминалите по този трънлив път за наемането на квартира ще са ми от полза. Както и всякакви съвети и контакти, ако знаете някой да отдава нискобюджетен 3стаен апартамент (2 спални + кухня) или евентуално 1стаен апартамент (1 спалня + кухня) около Navigli, Porta Genova, Wagner ще е в плюс. Знам, че много хора отиват примерно за седмица, и на място търсят и ходят по огледи, но за момента не мога да си позволя да пътувам до там за цяла седмица и да отсъствам от работа. Най-много  за ден колкото да се разпише договор и да се плати нужното.
Много благодаря предварително на всеки отзовал се Purple Heart
Пишете на университета с молба за насоки.
Потърсете групи в социалните мрежи на пишещи от университета и можете да попитате и там.
Със сигурност сега ще се освобождават стаи/апартаменти от завършващи и ще е по-лесно намирането от късно лято/есен.
Но наистина търсенето на място е за предпочитане. Отивате в някой офис на брокери и ще ви предложат реални неща.

# 724
  • Milano
  • Мнения: 3 703
Намерих намалени семейни билети за Сафари парка:
https://www.groupon.it/deals/parco-natura-viva-biglietti-ingress … _SR_CBP_CH1_NBR_d*things-to-do_g*parco-natura-viva-biglietti-ingressi-safari&template=regular&bypass=true&gclid=EAIaIQobChMIktPa-_PB_wIVCuF3Ch21oQklEAAYASAAEgL_X_D_BwE

Сайта достоверен ли е? Някой ползвал ли е билети от тук?

Цяла Италия е ползвала Групон.😉

Гледах в историите на едно момче, което следвам тази зоологическа градина до Торино и много ми хареса:

https://www.zoomtorino.it/

Можеш да спиш в резорта, все едно си в Саваната, закуска с жирафите пред теб, аперитив с гледка към лъвовете, къпане с моржове, басейни, спектакли. Много, много хубаво.

На 27.06.23 ще има безплатен концерт на пл. Дуомо, LOVE MI:

https://www.105.net/news/music-biz/1351795/love-mi-2023-svelata- … ato-da-fedez.html

# 725
  • Мнения: 363
Здравейте, кои вили по езерото Комо си заслужават и задължитлно трябва дапсе видят

# 726
  • Мнения: 6 387
Здравейте, кои вили по езерото Комо си заслужават и задължитлно трябва дапсе видят
На мен любимата ми е Balbianello.

# 727
  • Мнения: 13
Здравейте, предстои ми пътуване другата седмица от летище Бергамо до Preseglie или Gazzane, ще бъда сама с дъщеря тийнейджърка и моля ако някой може да помогне с напътствия - автобус, влак, как и откъде се купуват билети. Благодаря предварително

Последна редакция: вт, 20 юни 2023, 12:14 от elakis82

# 728
  • Мнения: 9
Здравейте, вече попитах за влаковете в Ломбардия и опцията "Аз пътувам навсякъде в Ломбардия", но на тази карта: https://www.regione.lombardia.it/wps/wcm/connect/389f7835-f40c-4 … b4150eb3d-orb38HC намирам удобна връзка.
Та въпроса ми е мога ли да ползвам влак по линията Верона - Бреша - Милано - RE6 - който се води Linee RegioExpress - този влак попада ли в тази дневна карта "Аз пътувам навсякъде в Ломбардия"?

# 729
  • Мнения: 170
И аз с практичен въпрос - почти 7 дена ще сме в Италия, всеки ден ще обикаляме с колата, т.е. ще ползваме интернет и гугъл. Картите са ни фирмени и нямат голям интернет пакет. Продават ли карти с интернет без договор в Италия? Имам една бисквитка, която може да ми служи за рутер и може би е добър вариант

# 730
  • Milano
  • Мнения: 3 703
Здравейте, вече попитах за влаковете в Ломбардия и опцията "Аз пътувам навсякъде в Ломбардия", но на тази карта: https://www.regione.lombardia.it/wps/wcm/connect/389f7835-f40c-4 … b4150eb3d-orb38HC намирам удобна връзка.
Та въпроса ми е мога ли да ползвам влак по линията Верона - Бреша - Милано - RE6 - който се води Linee RegioExpress - този влак попада ли в тази дневна карта "Аз пътувам навсякъде в Ломбардия"?

Попадат да, но картата важи от/до Пескиера дел Гарда към/от Милано.
За участъка Верона-Пескиера Д.Г. трябва да си купите билет.

Евита, влизаш в офиса на някой от операторите и питаш.
Погледнах само на  WindTre има сим-карта за туристи за 30 дни - ок.15 евро с 20GB , 100 мин и 100 смс примерно.

Здравейте, предстои ми пътуване другата седмица от летище Бергамо до Preseglie или Gazzane, ще бъда сама с дъщеря тийнейджърка и моля ако някой може да помогне с напътствия - автобус, влак, как и откъде се купуват билети. Благодаря предварително

Погледнете си опциите с  Гугъл Мапс - трябва да отидете до Бреша, оттам автобус и т.н. 3 дена път с камили за 50км.🤦‍♂️

# 731
  • Мнения: 6 387
Трябва да питаш за "sim dati" - това са оферти само с мобилни данни, без минути и смс.

# 732
  • Мнения: 9
Здравейте, вече попитах за влаковете в Ломбардия и опцията "Аз пътувам навсякъде в Ломбардия", но на тази карта: https://www.regione.lombardia.it/wps/wcm/connect/389f7835-f40c-4 … b4150eb3d-orb38HC намирам удобна връзка.
Та въпроса ми е мога ли да ползвам влак по линията Верона - Бреша - Милано - RE6 - който се води Linee RegioExpress - този влак попада ли в тази дневна карта "Аз пътувам навсякъде в Ломбардия"?

Попадат да, но картата важи от/до Пескиера дел Гарда към/от Милано.
За участъка Верона-Пескиера Д.Г. трябва да си купите билет.




Много благодаря за отговора Ви!

# 733
  • София
  • Мнения: 4 397
Здравейте, влизам с едно питане и ще се опитам да прочета цялата тема.
Ще правим на сина и дъщерята изненада за рождения ден, и сме им  купили билети за формулата през септември.
Формулата е в Монца и се чудя къде да отседнем, никога не сме била в Италия. Да ми препоръчате хотел на някакви по разумни цени, че като ги гледах тези в Монца и по добре да си взема палатката от нас SmileySmileySmiley
Оглеждам се на някакви до около час път с кола.
А забравих да кажа, че ще си пътуваме с нашата си кола .

# 734
  • In transit
  • Мнения: 12 020
Барба, Реджи, една приятелка ме помоли да проуча в областите Фрули, Венето и Емилия Романя, (може и за другите) къде може да се провери за ограниченията свързани с екоемисиите на по-старите коли.
Има ли някакво ограничение за влизане в Италия в момента? Единствено намерих, че зимата, до края на април е имало зелена, оранжева и червена зона заради смога, но за лятото не намерих нищо. Спомням, че Реджи беше пускала за Милано и там е ясно, че в центъра само с нови коли се влиза Grinning, ама за другите области и градове как стои въпросa? Т.е трябва ми сайт/линк където мога да прочета повече по темата.

Общи условия

Активация на акаунт