Милано и Северна Италия - тема 15

  • 38 855
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 894
Здравейте, влизам с едно питане и ще се опитам да прочета цялата тема.
Ще правим на сина и дъщерята изненада за рождения ден, и сме им  купили билети за формулата през септември.
Формулата е в Монца и се чудя къде да отседнем, никога не сме била в Италия. Да ми препоръчате хотел на някакви по разумни цени, че като ги гледах тези в Монца и по добре да си взема палатката от нас SmileySmileySmiley
Оглеждам се на някакви до около час път с кола.
А забравих да кажа, че ще си пътуваме с нашата си кола .

Ами отваряй airbnb, booking, отваряй картите им, където са отбелязани настаняванията и започвай да тъсиш според бюджета си.
Като харесаш нещо виж го горе-долу къде се намира и провери, има ли евентуално транспорт до Монца, че и за паркингите ще е зор, предполагам.

Ето ти едно, хванах първото за ушите, няма още отзиви и му е прилична цената.
https://bg.airbnb.com/rooms/857043568587883293?adults=4&location … b5b6-1ac945b67737
Настаняванията северно от пистата и те са с едни цени!

От Brugherio има автобус на всеки 20 мин до Монца, а после друг автобус или влак до пистата виждам.
https://www.rome2rio.com/map/Brugherio/Autodromo-Nazionale-di-Monza

# 736
  • Мнения: 6 351
Мики, коя категория е техният автомобил и бензин ли е или дизел? Има значение горивото.
Ограниченията не са на национално ниво, засягат предимно градовете. Генерално за влизане в страната мисля, че няма. За бензин се допускат повече категории, но за дизел примерно в Милано ограничават до евро5.

В тази статия има таблица как се смятат категориите по години:
https://www.autosas.it/eventi-e-news/fiscalita-e-normative/tutto … e-sulle-emissioni

Както и пише това:
Ломбардия, Венето, Пиемонте и Емилия Романя издадоха постоянни ограничения за движението в работни дни на автомобили с екологичен клас по-нисък от Евро 3.

Моята кола е по-нова и нямам челен опит с такива ограничения.

# 737
  • In transit
  • Мнения: 11 934
Барба, благодаря ти. Знам, че е дизел, не съм сигурна обаче дали е евро 3 или 4...старичка е.
Това последното, което си написала, ще рече, че ако е евро 3 или 4 ще могат да влизат, нали? И всъщност ограниченията само за централната част на градовете ли е или изобщо за да влезеш в дадено населено място. Това също е важно.
Аз намерих този сайт. Има за цяла Европа. И например за Венето пише само за зимния сезон, затова се обърквам. https://urbanaccessregulations.eu/countries-mainmenu-147/italy-mainmenu-81/veneto

# 738
  • Мнения: 6 351
Да ти кажа, и на мен ми е сложно да разбера. Делят по периоди от годината, по големина на населените места, по моментно ниво на замърсяване на въздуха...
Мисля, че правилно си разбрала - във Венето ограниченията се отнасят за периода 7 януари - 30 април и 1 октомври - 15 декември. По това време се въвежда забрана за движение от понеделник до петък от 8:30 до 18:30 ч. за бензинови МПС Евро 0 и 1, дизелови МПС Евро 0, 1, 2, 3 и 4. Извън тези дати не прилагат ограничения.
Говорят за общини с над 10 000 жители и мисля, че се отнася за територията на цялата община. 
Намерих го подробно разказано в тази статия:
https://www.sicurauto.it/news/attualita-e-curiosita/blocco-auto- … -misure-antismog/

# 739
  • In transit
  • Мнения: 11 934
Да, мисля, че и аз схванах. Значи е вярно това, което пише в сайта, който пуснах в горния пост. Сега разгледах за Милано, Бергамо и другите градове в Ломбардия, там ограниченията са по-сериозни. Колкото по на изток отиваш е по-лежерно. Надолу към Лигурия, само в Генуа има ограничения. Благодаря за линковете и че внесе яснота. Hug

Утре ще пусна нова тема. Ако има нещо за допълване, корекция, сега е момента. Grinning

# 740
  • Milano
  • Мнения: 3 690
Мики, бих махнала Милано Кард. Струва ми се подигравка към потребителите.
В скритият текст за увеличение на цените на билетите през 2019 стоят стари цени, в момента са други.
Costotaxi - излизат ми някакви азиатски надписи.

Останалите линкове не съм ги гледала, другите да кажат.

За модният четириъгълник- "особено via Manzoni, 31" може да бъде изтрито - мой майтап с Мими, поради лична слабост, който тя е оставила.

# 741
  • София
  • Мнения: 1 164
Здравейте, влизам с едно питане и ще се опитам да прочета цялата тема.
Ще правим на сина и дъщерята изненада за рождения ден, и сме им  купили билети за формулата през септември.
Формулата е в Монца и се чудя къде да отседнем, никога не сме била в Италия. Да ми препоръчате хотел на някакви по разумни цени, че като ги гледах тези в Монца и по добре да си взема палатката от нас SmileySmileySmiley
Оглеждам се на някакви до около час път с кола.
А забравих да кажа, че ще си пътуваме с нашата си кола .

booking , за 5 дневно пътуване Милано - Венеция - Верона (през Юли ) , запазих спане в страхотна вила за  5 човека за скпомните 950 лв за 4 нощувки. С двор , паркомясто , кухня , спални ,баня . Има страхотни предложения извън хотелите на страхотни цени .

# 742
  • Мнения: 566
Здравейте, влизам с едно питане и ще се опитам да прочета цялата тема.
Ще правим на сина и дъщерята изненада за рождения ден, и сме им  купили билети за формулата през септември.
Формулата е в Монца и се чудя къде да отседнем, никога не сме била в Италия. Да ми препоръчате хотел на някакви по разумни цени, че като ги гледах тези в Монца и по добре да си взема палатката от нас SmileySmileySmiley
Оглеждам се на някакви до около час път с кола.
А забравих да кажа, че ще си пътуваме с нашата си кола .
Вижте на коя трибуна са билетите. Парка е огромен и нищо че пише Монца, може да сте на трибуна на 15 км от Монца в Парка с колите няма да ви пуснат, така че търсете къде да спрете около парка, макар че тогава е ужас.
Ходил съм 2 пъти на Монца и влизах от различни селца и различни входове.
На жена им сестрата работи за един човек който дава апартаменти под наем през airbnb, намира се между Albiate и Sovico---пистата и парка бяха на 10 мин пеша.
Последно мисля цената беше 65 евро на вечер --апартамента е 3 стаен, но цените през Септември може да са други.

# 743
  • In transit
  • Мнения: 11 934
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА.
Проверих почти всички линкове, голяма част от тях не работеха, смених ги с работещи. Други неща изтрих, пак поради факта, че не работеха. Така, че информацията темата е на 90% обновена. Ако забележите неработещ линк, послените за заведенията не съм ги гледала ми пишете. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт