Стилът ни според възрастта - лайфстайл тема за пораснали момичета, Ноември 2022 (Тема 26)

  • 129 749
  • 1 927
  •   1
Отговори
# 1 770
  • Мнения: 3 270
На мен лично ми стана розацея на едната буза след еднократно намазване с третиноин. А преди това бях чела много внимателно как се ползва, за да се избегнат раздразнения. Аз имам суха и чувствителна кожа.
Не смея да пробвам ретинол.

# 1 771
  • Мнения: 2 528
Съгласна съм и киселините са опасни и има значение кое с кое да се комбинира.
Четене си трябва или дерматолог, ако на някой не му се занимава или го е страх.
Мариголд ти си се хвърлила в дълбоките води с третиноин.
Може да пробваш с ретинол или както писах по- напред bakuchiol.
Аз като зная какво чудо бях си причинила с многото продукти и успях да вкарам Ретинал, Вит. С, РНА. Но всичко това стана за две години и всеки един продукт вкарвах много бавно и самостоятелно. Кожата ми е чувствителна и с розацея.
За розацеята пробвайте азелаинова киселина. Моята е 15% и я държи под контрол.

# 1 772
  • Мнения: 3 572
Имам притеснения за себе си, не отричам нищо - всеки да маже върху себе си каквото желае Simple Smile
За мен, като човек прекарваш голяма част от времето си на открито и едни пет месеца при по-екстремни условия, съм преценила, че травмиращи процедури върху кожата си няма да прилагам Simple Smile

Никога не съм имала желанието да се докарам на перфектната порцеланова кукла- така де, да имам едно лице без грим и друго с 10-те майсторски нанесени продукта.

Грижата за кожата е почистване, хидратация като я усещам суха, серума на Шисейдо, който има и лечебна грижа по наблюдения върху фамилията и разбира се слънцезащита или директно плат върху лицето като съм на открито.

Сега докато готвя ще си сложа маската на Шисейдо Simple Smile

# 1 773
  • София
  • Мнения: 6 803
Аз специално с киселините пък нямам никакъв проблем, даже с червената на ТО. Естествено, въпросът е  в мярката, като с всяко друго нещо. Колко често се ползват, колко време се седи. Как се комбинират. Но истината е, че дотук само с един продукт съм имала проблем и това е вит.Ц. Не нещо фрапантно, но малко ми щипеше и имах леко лющене на следващия ден. Което категорично не ми е ок и не го приемам за част от процеса. С ретиноида това го няма.

# 1 774
  • Мнения: 2 528
Pinko, хубава рокля. Аз се загледах в чантата на LOEWE! 😍
Ал, като прекарваш време на открити трябва да станеш луда с подновяването на слънцезащитата.
Всеки да слага каквото иска. Мисълта ми беше друга при желание, търпение и късмет може да се наместят нещата.

# 1 775
  • София
  • Мнения: 12 000
Раклята с пеперудите е прекрасна.

# 1 776
  • Мнения: 28 608
Раклята с пеперудите е прекрасна.
И на мен адски ми хареса!

# 1 777
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Няма как да ги объркаш, едните са гел, а другите напоена целулоза, харесвам ги защото "хващат " и горния клепач., а обикновено при мен  той е по подпухнал.
Може ли снимка от нета, защото за първи път чувам, че хващат и горния клепач? Или аз не знам как правилно да ги сложа.
Заповядай.
Тези са с напоена  целулоза.
https://www.cosmeticsmegastore.com/es/lanbena-50pcs-retinol-eye- … SgAgaAlnEEALw_wcB

# 1 778
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 323
Аз съм говорила с дерматолог за третиноина, така че го ползвам без притеснения. Излизали са ми единични пъпки, много рядко. Сега ползвам ретинал, за мен ретинола е слаб и не виждам полза. Не знам как човек би могъл да си повреди кожата, все пак продуктите се въвеждат внимателно.

Лятото не мажа подобни продукти, слънцезащита ползвам целогодишно. За себа си виждам полза, също както е полезно да се ползват хидратиращи и антиейдж продукти. Специално аз няма как да си купя нещо, само защо е похвалено от някой във форума. Предпочитам по-подробна информация, ревюта, разговор с лекар и т.н.

# 1 779
  • Мнения: 2 583
Хранене с достатъчно зеленчуци, физическа активност всеки ден, хидратиращ крем и поза свещ 1-2 мин. дневно дават прекрасен натурален свеж тен Wink

# 1 780
  • Мнения: 39 430
Благодаря, Sl!

# 1 781
  • Мнения: 8 082
Няма как да ги объркаш, едните са гел, а другите напоена целулоза, харесвам ги защото "хващат " и горния клепач., а обикновено при мен  той е по подпухнал.
Може ли снимка от нета, защото за първи път чувам, че хващат и горния клепач? Или аз не знам как правилно да ги сложа.
Да не би да е нещо такова Thinking
Скрит текст:
"а другите напоена целулоза", намират се в нета като "шийт маска" за лице или за очи Hands V

# 1 782
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Тези трябва, да ги пробвам макар, че не покриват горния кюепач, което за мен е важно условие.
През годините съм ползвала какви ли не пачове и стигнах  до извода, че за мен най добри са  тези с азиатски произход.
Преди време една верига тукашни супермаркети(които имат  и много добри попадения в козметиката) ,  беше  "направила" жестоки гел пачове с екстракт от нар, които бяха прдназначени за контура и назолабиални бръчки .Бяха ми фаворит, за съжаление   просъщестyваха само около годна.
https://lamiradadeluci.blogspot.com/2018/03/blushion-parche-para … -ojos-de.html?m=1

Последна редакция: ср, 30 ное 2022, 11:56 от sl

# 1 783
  • Мнения: 3 572
Хубава маска за лице, в смисъл освежаване и хидратация е тази, от дрогериите я взимам. Доста е напоена и течността в повече я намазвам на шия, деколте и очи
Скрит текст:

# 1 784
  • Мнения: 2 504
Ако говорим за шийт маски, признавам само корейските такива и то не всички.

Общи условия

Активация на акаунт