Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме ... през ноември

  • 86 059
  • 2 812
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 12 207
Добро съботно и от мен!
От няколко дни, откакто Бобчи писа за анемията си, се каня да пиша, но все не намирам време. Особено след спаначената диета на която се подлага. Първо, мит е, че в спанака се съдържа желязо. В шоколада има много повече, а количествата нитрати в него, ако не се консумира прясно сготвен, се превръщат в нитрити при притопляне на храната, които са силно токсични. Препоръчителна е консумация на коприва и лапад от зелениниите. Да не говорим, че той е земеделска култура, която се слави с това, че "почиства" почвата след прекомерно торене на други зеленчуци, и особено за бебета и малки деца не е пропоръчителна храна. По добре е да се наблегне на червените меса и телешки черен дроб, защото точно в този сезон коприва и лапад няма в пресен вид, а само замразени, или сушен за копривата.

Днес ме чака ОИ, чудя се какво да готвя, но след толкова много идеи от последните дни, все ще измисля нещо.
Да похваля прясното тесто за пица, на руло, от бакалията на Тринки. Снощи за трийсет минути имах вечеря за хлапето, а ние дояждахме тас кебап с МН.

Редакция: пак нещо е трито, страниците намаляха рязко с почти цяла. Какво толкова и на кого пречим? Обиди и квалификации никога не се пускат в скромната ни вещерска компания.

# 1 021
  • Мнения: 10 912
Добрютру!

Ядат ме работни работи Simple Smile и не спах добре и ми е едно такова латентно притеснено. Много гадно, хич не обичам като стане така.

Кло, съгласна съм с теб, особено в частта за яденето на черен дроб. Освен всичко останало желязото от растителни източници, доколкото го има там, не се и усвоява.
Но в крайна сметка е важно всеки да се чувства добре с това, което яде. Иначе е трудно.

# 1 022
  • Мнения: 15 356
Добро утро!
Животинските източници са с по-високо съдържание на желязо, но някои от неживотинските помагат за усвояването му в червата. Иначе в копривата е малко, но така и така пия чай по-добре да е с желязо отколкото без. То е ясно, че при моите дефицити с храна само няма да стане, че аз желязо почти нямам, феритин също ми е нисък.  Черен шоколад имам днес на брауни и дроб имам. От както пия Сорбифер и по-добре спя.
Уинд, напоследък нещо не ми действат моите диети и  с работа от къщи се омаза положението малко, но диетоложката си постави в пъти по-големи цели от моите. Аз искам да си бъда на обичайните ми кг, тя иска да ме върне в 20те ми г когато бях супер. Ама за да не стана слабо желе почнах и фитнес три пъти седмично с инсртуктор. Нищо общо няма с това да тренираш сам. Натоварва ме с всеки път повече, много е ефективен и по час и половина тренираме, но виждам ефект.

# 1 023
  • София
  • Мнения: 9 606
Добро утро!

На работа съм днес...

Аз така и не разбрах банановата диета на Уиш доживотна ли е? Уиш, ако четеш, да си знаеш, че липсваш! 🤗

Вчера имах много шантав ден в офиса. Все нещо от техниката се прецакваше. Клиентите се сърдеха като малки деца. Един писал коментар в Гугъл мапс адреса на офиса,  че аз съм некомпетентна. Как го разбра това като даже не стигна до клиентския стол не знам. Единствено му казах, че компютърът не работи и чакам техник, а без компютър не мога да свърша нищо.

Фил, съчувствам за провалената разходка.

Кралските особи още ли сте с корони, или ги свалихте вече?

# 1 024
  • sf
  • Мнения: 10 196
Добро утро! Уж съм почивка, пък имам сто задачи днес. Ама първо ще си изпия кафето и ще побоцкам. Кучето е разходено, тъй че нищо не е спешно. Мисля в понеделник да скокнем до Одрин за един бърз пазар.

# 1 025
  • Мнения: 1 915
Добро утро.
Вали. А аз нямам селски обувки за дъжд. Имам си офисни боти и ботушки, ма те не са предвидени да ги влача по чукарите и калта. Ще пробвам едни миналогодишни декатлонски ботички на малката, дано ми станат Smiley

Чета за изчезналото дете в Перник. Най-големият ми кошмар...

А вас и ваште манджи не ви чета. Не щъ. Оня ден готвих  боб със свинско на фурна, ся чак в понеделник ше мисля.

# 1 026
  • Мнения: 12 207
Пия второ кафе. Ето и за вас.

# 1 027
  • София
  • Мнения: 9 606
От вас разбирам, че има изчезнало дете. Не търся да чета подробности, всичко ми се свива само при мисълта какъв кошмар изживява семейството. Дано го намерят живо и здраво! Страшно е!

# 1 028
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
Добро!
Варя макаронки аз и пия кафе, пералня върти и имам да чистя...
Тийна снощи намусен, да висим кат стане как ще е Grinning Начи света му е крив кат има да учи или кат не се справи стеста, нали...уффффф!

# 1 029
  • Sofia
  • Мнения: 1 692
Добро утро.
Боли ме глава, опитвам се да мисля позитивно, че след час ще ида да си взема кафемашина и се чудя покрай нея дали да си тръгна и със зъбен душ. Да използвам, както се казва, момента.
Направих няколко поръчки, сега като заваляха смс за наложени платежи, не ми е добре. Збогом, капсулен гардероб.
Не знам кой и защо докладва и трие. Може ли да си пусна снимки на две от поръчаните? Ай, ще пусна, да видим. Може някой да ми влее акъл и да ги върна.
Скрит текст:


Детето е сополиво и двамата с ММ се надпреварват кой да кашля по-силно и продължително. Не знам как ще се опазя за химиите.

# 1 030
  • Мнения: 2 814
Сега пък какво се трие и защо???
Не случайно е казал народа с прост човек можеш да се разбереш, със злобен - не! Та дано на злобните им стане скучно да висят, дебнат и доклдват (не знам вече за какво) и си намерят по интересни теми от тази. Сигурна съм, че форума е пълен с теми, в които калните борби вървят на макс!
Главата ми пак е камбана, пия кафе и подхващам задачките.
Донси, и аз се надявам да побоцкам, но дали ще успея не знам - навън е мрачно, а в такова време ми е зор дори със силните очила и шиене на по-едра панама.
Джун, не ги връщай! Зима иде, трябват ти топли дрехи и обувки, а и са готини.

# 1 031
  • Мнения: 6 497
Юнско чеденце, а да носиш ФФП2 маска?  Ефективна е срещу всякакви респираторни вируси.
Якето е разкошно, какво е? Имам такова , същата кройка в червено, купих подобно и в петролено - и двете на s.Oliver. Цяла зима не ги свалям.

# 1 032
  • Мнения: 7 308
Мда, ясно.
Да кажа пак: Добрутру.

Джун, харесват ми и якето, и ботите. Аз за първи път в живота си събрах кураж да си купя яке в различен от черен/тъмносин цвят. За другото гуш. Сложно е опазването в този сезон.

# 1 033
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
Явно сме му/им интересни Вай...

Джун и на мен ми харвсват.

# 1 034
  • Мнения: 12 066
Юнче, вземай. Скоро от Дика ми пратиха мейл с палто в същото разкошно жълто, но аз нямам смелост да нося тоя цвят.

Бърди, на третия опит, може и да ти се получи добрутруто, ако златният пръст си почине малко 💩

Общи условия

Активация на акаунт