Имам проблем с кожата на гърдите. Помощ!!

  • 1 272
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, от може би вече 4,5 месеца имам проблем с кожата на гърдите. На 27 години съм и имам кожни проблеми като себорея на главата от години и от почти две псориазис на колене и лакти.
На гърдите ми се образуваха като две петна безцветни на двете гърди към вътрешната част на бюста, които обаче са с различна текстура на кожата, стои суха и набръчкана и щом стисна се нъбръчква ужасно точно в частта с петната. Стои ми сякаш изгоряла от слънцето с такава текстура е и леко лъщяща. Не се бели и не ме сърби. Много се притеснявам, да не е рак. Защото четох, че има такива изменения в текстурата на гърдите.
Прилагам снимка, като не успявам да хвана много всъщност от проблема.Ако някой има идея какво е или ме посъветва, ще съм благодарна. ❤️

# 1
  • Мнения: 3 185
Иди на дерматолог, за 4-5 месеца можеше вече да спреш да се притесняваш, че е рак, и да се лекуваш. Нещо кожно изглежда да е.

А между другото доста раци се лекуват успешно при ранно откриване. Политиката на щрауса много се притеснявам, ама нищо не правя по въпроса на никого не е помогнала.

# 2
  • Мнения: 1 525
Здравей, по мое мнение няма нищо общо с рак. Доста познато ми звучи, а съм минала и през период със сърбеж, както и упорити години, в които нищо не помагаше. Сега, на двойно повече години, няма и помен от това, да не говорим, че и гърдите ми изглеждат по-добре от тогава във всяко отношение, включително и по-красиви. Може да сте в някаква лична криза и това да ви се отразява и физически. Определено щастливия и удовлетворен живот има нещо общо с почти всеки здравословен проблем...

# 3
  • Мнения: 182
Не съм лекар, но мисля че страдате от ихтиоза. Лечимо е, но трябва системно да овлажнявате кожата с подходящи средства.

# 4
  • Мнения: 3 488
Не е рак, спокойно. Прилича на много суха кожа, а как да я третирате и с какво ще Ви насочи дерматолог. За начало вземайте по-кратки и по-хладки душове и ползвайте някакво олио за къпане или мек бебешки сапун, без аромат.

Общи условия

Активация на акаунт