Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 10

  • 64 794
  • 838
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 767
Посъветвайте ме кой ретинал да надградя след Avene A-Oxitive?

# 76
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 755
Не съм спец по темата,отскоро съм в играта,но това,което чета от знаещите е,че се нанася на суха кожа,чака се поне 15 мин. да попие и отгоре крем.
 Двустъпково миене,тонер,всичките серуми,които ползвам,чакам няколко минути да ги изпие кожата,ретинол и след 15-20 мин. крем. Очевадно е,че тоя протокол при мен действа.

И аз четох, четох и това разбрах. Снощи започнах за първи път  ретинал Cleanance Women Smoothing Night Cream.
Може би сложих малко повче и се получи кир ефект. Утре ще намаля количеството. Купих си Avene Hydrance Rich Богат хидратиращ крем , но не посмях да го вкарвам като втори нов продукт, заедно с ретинала. Днес сутринта го нанесох и е страхотен.  От слънцезащитата избрах ISDN , която е и срещу пигментация/оцветена/ Добре е за сега. Дано няма реакция , че вкарах  нови продукти.
Забравих да кажа, че съм на 50, със суха кожа, леко пигментирана, без проблеми.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 7 735
Ако кожата не е реактивна/моята явно е търпелива гад/ 😀няма страшно. Активите въвеждам внимателно аз, с хидратация и подхранване карам по-смело.

# 78
  • Мнения: 5 663
Не съм спец по темата,отскоро съм в играта,но това,което чета от знаещите е,че се нанася на суха кожа,чака се поне 15 мин. да попие и отгоре крем.
 Двустъпково миене,тонер,всичките серуми,които ползвам,чакам няколко минути да ги изпие кожата,ретинол и след 15-20 мин. крем. Очевадно е,че тоя протокол при мен действа.
Когато ожата ми е спокойна, правя само почистване, тонер и като попие, трет. Стоя минимум 20 минути, може и повече. Серуми, емулсии и крем - после.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 41 063
Момичета, нахълтвам с питане за този крем Третин, продаващ се в Гърция...
Скрит текст:
Или ако ме насачите къде в темите да се върна...Става дума за акнето на сина ми, на 16г е и идскам да разбера дали има доволни и дали е противопоказен с нещо.
Благодаря!

# 80
  • София
  • Мнения: 1 385
И аз се интересувам става ли Акнезил 0,025% за акне на тийн?

# 81
  • Мнения: 23 466
Става.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 385
А как да го използваме?

# 83
  • Мнения: 56
Здравейте, третиноинът е медикамент за третиране на акнеична кожа, затова е хубаво да се препоръча от лекар, който да даде схема подходяща за състоянието на акнето.
Като медикамент, следва да се подхожда много внимателно, защото може да има доста странични ефекти. Ако не сте направили консултация с Дерматолог, следва да сте изключително внимателни и да въвеждате бавно, за да се минимализират негативните ефекти.
Като начало количеството, което се нанася е колкото грахово зърно - не слагайте повече - това е напълно достатъчно за цялото лице! Започнете с нанасянето един път седмично - за 2 седмици, след това през 4 дни поне 3 седмици. Докато стигнете до мазане през ден или всеки ден.
Междувременно е възможно да има зачервяване, изсушаване на кожата, лющене и сърбеж. Възможно е и да има по сериозни акнеични лезии (т.нар. пърджинг), преди да видите ефект. Затова се иска много търпение!
За да минимализирате негативните реакции можете да погледнете сериите за акне на повечето аптечни марки - имат хидратиращ продукт, който е предназначен за съпътстваща терапия при лечение на акне с ретиноиди, антибиотици и т.н. аз за моят тийн съм доволна от хидратиращия флуид на Eucerin Dermopure. Измиването също трябва да е с нежни гелове, да да не се пресуши кожата. Важно е и да се ползва слънцезащита, подходяща за акнеична кожа, защото при употребата на третиноин, кожата става много чувствителна към слънцето и престоят на слънце без защита, може да ни докара нежелани пигментации!
Тове беше нашата схема, но пак казвам зависи от състоянието на акнето и е добре да се види от дерматолог!
Обръщам внимание и на това, че при жените следва да се спре веднага употребата на третиноин при бременност!

# 84
  • Мнения: 7 898
Страшно харесвам испанския ретиридес 0.025%. Има разни добавки и след нанасянето му не изсушава кожата и не слагам никакъв овлажняващ крем върху него.
Последно като го купувах съм объркала и съм взела 0.25% и сега се чудя дали няма да ми е много силен.

# 85
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 844
Този сайт в момента има безплатна доставка, а много артикули са доста намалени Simple Smile https://m.jolse.com/

# 86
  • София
  • Мнения: 10 356
Страшно харесвам испанския ретиридес 0.025%. Има разни добавки и след нанасянето му не изсушава кожата и не слагам никакъв овлажняващ крем върху него.
Последно като го купувах съм объркала и съм взела 0.25% и сега се чудя дали няма да ми е много силен.

Това да не е някаква стара концентрация? Миналия месец в аптеката най-слабата концентрация беше 0.25%.

# 87
  • Мнения: 2 767
Този сайт в момента има безплатна доставка, а много артикули са доста намалени Simple Smile https://m.jolse.com/

Тук не трябваше ли превозвач? Как се доставя до нашата страна?

# 88
  • Мнения: 7 898
Нямам представа. И двата крема са на една и съща фирма. Като гледам и състава им е леко различен.



# 89
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 844
Този сайт в момента има безплатна доставка, а много артикули са доста намалени Simple Smile https://m.jolse.com/

Тук не трябваше ли превозвач? Как се доставя до нашата страна?
Не знам...написах си директно адреса. Предполагам чрез бг пощи доставят.

Общи условия

Активация на акаунт