Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 10

  • 64 797
  • 838
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 383
+ 1 за ревиталивт, ползвала съм няколко пъти и за моята кожа по нищо не отстъпва на по скъпи марки. Но пак е до кожа де. Дори сега, като свърша каквото имам, ще се върна пак на него.

Но на ревиталивт с SPF май не съм попадала... Сигурно е нов

# 766
  • Мнения: 5 663
Подкрепям за лореалския крем. Аз от над 5 години ползвам един техен нощен (Age speсialist 35+). Ами, чудесен крем е. Пробвам други и все към него се връщам, защото много добре ми пасва на кожата.
Ако се ползва ретинол, фактор 20 е крайно недостатъчен, обаче. Трябва си отделна слънцезащита, особено в процеса на ретинизация.

# 767
  • тук-там
  • Мнения: 5 879
Ако ползвам ретинал през 3 дни, всеки ден ли следва да съм с добра слънцезащита?

# 768
  • Мнения: 2 628
Разбира се всеки ден без значение дали е зима или лято. Дали си вкъщи или навън, когато съм навън подновявам.

# 769
  • Мнения: 3 916
Аз като начинаеща бабичка да измрънкам. Този витамин Ц много лепне бре. Май няма да се разберем дълго с него.
Ако не съм навън защо ми е слънцезащита?
https://galen.bg/loreal-revitalift-filar-dneven-krem-spf50-50ml
ето един ревилатифт със слънцезащита, сякаш клоня следващия лореал да е такъв, когато свърши сегашния ми.

# 770
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 456
Пъпчасва ли се от витамин С, защото откакто го вкарах като рутина, започнаха да ми избиват доста пъпки?

# 771
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 844
Два пъти съм слагала ретинала на а-game и вече съм олющена. хем през 4 вечери съм го ползвала.

# 772
  • Мнения: 265
Не е по темата, но тъй като има много коментари за Лореал, тази маска ми е много любима

# 773
  • Варна
  • Мнения: 7 735
фаастък заиграеш ли се активи демек вит.С,ретиноли слънцезащитата става задължителна. За в къщи крем с фактор бива според мен/според мацките не/ за навън не стига. Вит.С си го избирах внимателно точно защото не искам да лепне.


Лолита
  брутална хидратация след него,че и сутрин иска. Не съм се белила аз,но пъпчасвах. Със зор го измазах и добре,че бързо свърши.

# 774
  • Мнения: 3 916
Мииии, аз мисля да не го ползвам значи. Ще живея както до сега, без вит.Ц. Как се избира на не лепне? А и щом и вкъщи трябва слънцезащита-абдикирам и се отричам от Ц-то аз.
Аз имам колко-десетина дена вече ретинол и няколко мацвания на вит.Ц. Ни лющене, ни нищо. Ретинал явно няма да доживея да сложа. Но да не се заричам.

# 775
  • Мнения: 23 466
Аз у дома не слагам слънцезащита, просто кожата ми не харесва и се изпъпчвам.
Дори да лепне в началото, след като сложа крем върху вит Ц, всичко изчезва.

# 776
  • Мнения: 2 628
Стана ми любопитно какъв Вит. С ползвате, че ви лепне? Аз нямам такъв проблем.
Аз съм стриктна със слънцезащитата и слагам и подновявам много. И в самолета слагам. 😁
Лятото на приказки с приятели и бяхме навън и аз през 2 часа мажа слънцезащита. Те ме гледат и накрая една от тях се обади “ами права е виж каква е бяла и без петна”. Ще си ходя моцарела. 😂
А тук символ на красота е тенът и яко се пекат, но си съсипват лицата. Като избият онези петна и кожата да е без бръчки е  грозно.

Последна редакция: чт, 16 фев 2023, 10:23 от cloè

# 777
  • София
  • Мнения: 4 364
Италианките винаги се ме изумявали с това препичане! На нищо не приличат кожите им на лицето, макар че си ги харесвам като черти и излъчване.
Корейските витамин Ц-та при мен доста лепнат. Интересно ми е COSRX как са си направили Ц-серума. Ако някой има отзив, ще се радвам да сподели.

# 778
  • Мнения: 2 628
И мен ме изумяват, но тенът е символ на красота тук. Права си имат хубаво излъчване и черти, но с това препичане  на слънце си съсипват кожите. Масово са с петна и май не им дреме. А пък след 50 г. е страшно, тогава вече се заплащат всичко.
Да не говорим за последствията от солариумите …
Ясно, моят Вит. С не е корейски.

Последна редакция: чт, 16 фев 2023, 11:12 от cloè

# 779
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 844
според мен тенът отдавна не е символ на красота.

имам и аз една позната. цяло лято е на плажа. няма и 40, а кожата й е на петна, суха и с много бръчки. нищо не е ок, когато се прекалява с него.

Общи условия

Активация на акаунт