Сама мама с 3 принцеси в чужбина ....

  • 4 261
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 128
На 23 с шестгодишно дете. Не си губиш времето. Сега си обяснявам и тоя зор за нов мъж, при условие,  че още живееш при женкаря.

# 31
  • Мнения: 3 259
Тук се завъртяха едни дами, които всичко могат.
Браво наистина.
Само не забравяйте, че деца вървят с вас.
А те искат обикновен живот и също така и обикновено семейство.
Нищо, че можете всичко, включително и да намирате любовта. Или въпреки вашето можене.

# 32
  • Мнения: 1 122
Станалото- станало. Имаш един голям плюс- млада си. Научи се от грешките си и с такива мъже повече не се хващай. Тези дето изневеряват така, пак ще го направят, които ти посягат същото.

Ще се справиш и с децата- на 23 си, имаш сили. Ако можеш вземи майка ти или баба ти да ти помагат за по-няколко месеца.

Единствено те съветвам да се ориентираш към друга професия- изключително хубава, но много изтощаваща е. С 3 деца и мед. сестра ще се скапещ физически.

Потърси нещо, което се връзва със стандартно работно време- например обучение за търговец . Още по-добре запиши нещо да учиш в университет и продължи да работиш в магазина. Ще ги изкараш тези 3-4 години, ще учиш вечер, трудно, но напълно възможно. После имаш най-разллични перспективи. Близка приятелка и тя с 3 малки деца и работа се справи.

Мъжете, ще дойдат, споко. Пак, толкова си млада, че за никъде не трябва да бързаш.

# 33
  • Мнения: 3 259
Приятелката на колко години роди първото?
А авторката с какво образование е, ние я караме да учи, но ако има вече завършен университет?

# 34
  • София
  • Мнения: 13 775
Авторката е със средно и първото го роди на 17.
Тя пише вече от много години във форума.

# 35
  • Мнения: 1 550
Е, това да родиш на 17 може и да е грешка, ама после още две...в рамките на няколко години.. Чиста глупост и безотговорност.

# 36
  • Мнения: 1 732
На 23 с 3 деца... И аз се хванах с един на 16, изкарахме заедно 6 години. Ако зависеше от него вече на 17 искаше да имаме дете, той беше на 21. И не 3, ами 4 щеше да ми направи.

# 37
  • София
  • Мнения: 219
Не разбирам злобните коментари на някои от вас "майки"? На това ли ще научите децата си ? Това,че съм родила на 17 ме прави по-неспособна от вас ли ?
Откъде имам заделени пари за квартира и книжка ли ? Трябва ли да сме зависими 100% от мъжкото тяло затова,че сме майки ? Нарича се финансова култура ! Не,не ми плащат по 30евро на час,просто държавата е така устроена,че да имаш някакъв минимум за живот (щом се изразявате така значи живеете тук и би трябвало да знаете,ако ли не просто си чешате езика).

Зная,че професията към която съм се носила е изтощителна но просто тя ми е в сърцето. Може би ще се огледам повече.

Да станалото станало,не съм тук за да ми се размахва пръст,мисля,че вече и сама съм научила урока си 😏

На всички други благодаря,мисля да спра с коментарите си дотук предвид хапливия език на доста членове тук.

Бъдете здрави всички 🙏🍀

# 38
  • Мнения: 1 550
Е защо се сърдиш и подскачаш, просто казваме, че предвид многото грешни избори, които си направила в съвсем млада възраст, без да е имало кой да те спре, ще повлияят сериозно на живота ти от тук нататък. Сега, ако за теб това да живееш в социално жилище, на социални помощи, в чужда държава, сама, с три деца, и да им сменяш кандидат - татковците на всеки няколко месеца е връхта на сладоледа, е друга работа. Млада си, ще се оправиш.
Да са ти живи и здрави дечицата, ама моля те, не си фантазирай, че сама ще можеш да гледаш три малки деца, да ходиш на работа и да учиш.. Германия може е да е социална държава, ама квалифицират ли те веднъж в категорията уайт траш...

Последна редакция: ср, 02 ное 2022, 22:46 от Прекрасная Василиса

# 39
  • Мнения: 1 122
Ей голяма работа, направила е грешки, е и? На 40 ще има 3 порастнали деца и живот пред нея да му се радва, а не да сменя памперси. Ако иска ще се справи с всичко. А явно иска, нека да я подкрепим, а не да обясняваме колко е неотговорна.

Имам примери и с млади и с многодетни майки, които се оправят, даже много добре. Имам и такива с жени без деца, които не се оправят. Зависи от човека и близките до него.

# 40
  • Мнения: 3 259
Близките тук май ги отписваме.

# 41
  • Мнения: 1 550
Близките тук май ги отписваме.
Аз на нейно място бих преглътнала гордостта и бих останала със женкаря. Като съквартиранти, да гледаме заедно децата, или поне най голямото дете щях да му оставя. Той и той сигурно е на двайсет и няколко години, не се е наживял, и сега хем му се живее, хем децата и жената  му пречат.. И понеже е също толкова отговорен като авторката, решава да ги разкара, за по лесно и да се наживее. А родителите на авторката къде са?

# 42
  • София
  • Мнения: 13 775
Прочетете старите й теми, щом толкова ви вълнува и ще разберете. Не е нужно тя да влиза в обяснителен режим.
Пък и как точно се остава да живееш с някой, който не желае да живее с теб? И как ти помага някой, който раздава шамари, когато кажеш, че имаш нужда от помощ?
Млада е, сгрешила е, сега е време да се вземе в ръце и да си подреди живота, пък мъжете малко да ги остави на заден план. След 5-10 г. още ще е млада, но пък децата ще са вече самостоятелни и ще има време и за връзка/и.

# 43
  • Мнения: 13 093
Ехеее Rolling Eyes Градирали са нещата, от молби за дрешки във форума авторката вече има заделени пари за шофьорски курс и то в Германия.

# 44
  • Мнения: 9 462
Курсът може да го плаща и на части. Логистична помощ ще й трябва, някой да помага с децата, щом финансовата я е оправила. Нека се пробва, но да знае, че наистина я чака труд, учене, ученичка в първи клас и много малко свободно време в следващите 5 години. После ще види, докъде и как го е докарала и ще реши.

Общи условия

Активация на акаунт